Gledalcev: 50

HD Jesenice – KHL Zagreb

20 –  1

(6:0,9:0, 5:1)

Strelci: 1:0 MRAVLJE (Pogačar) 4′, 2:0 PODREKAR (Török, Čop) 13′, 3:0 SLIVNIK (Potočar, Kobal) 14′, 4:0 ŠEGA (Ivančevič, Krmelj) PP1 15′, 5:0 TÖRÖK (Čop, Podrekar) 16′, 6:0 POTOČAR (Nastran, Slivnik) 17′, 7:0 IVANČEVIČ (Pogačar) 21′, 8:0 KOBAL (Potočar) 24′, 9:0 ŠEGA (Krmelj, Mravlje) 25′, 10:0 PODREKAR (Török, Čop) 26′, 11:0 IVANČEVIČ 29′, 12:0 KOBAL (Slivnik) 32′, 13:0 IVANČEVIČ (Finžgar, Šega) 34′, 14:0 IVANČEVIČ (Šega) 38′, 15:0 ČOP (Török, Podrekar) 39′, 16:0 TÖRÖK (Podrekar, Finžgar) 42′, 17:0 PODREKAR (Čop, Finžgar) 46′, 17:1 Joja 47′, 18:1 IVANČEVIČ 48′, 19:1 KRMELJ (Mravlje) 52′, 20:1 IVANČEVIČ (Pogačar) 55′

Streli na gol: HD Jesenice  66 (29,21,16), KHL Zagreb   12 (2,4,6)

Kazni: HD Jesenice  4 (2,-,2), KHL Zagreb   4 (4,-,-)

HD Jesenice: 25 Panjtar (GK), 1 Žagar (GK), 11 Pogačar, 12 Šega, 2 Ivančevič, 7 Mravlje, 8 Krmelj (C), 4 Fartek, 24 Finžgar, 14 Čop, 23 Podrekar, 18 Török, 20 Kararić, 9 Lukan D., 16 Lukan A., 6 Smolej, 10 Homan, 13 Nastran, 5 Murnik, 21 Slivnik, 19 Potočar, 22 Kobal

KHL Zagreb: 10 Slivnjak (GK), 21 Marin (C), 16 Lukač, 18 Supančič, 5 Begić, 83 Horvat, 96 Čiček, 87 Modrušan, 1 Mikulić, 60 Cerovac, 25 Joureau
Trener: Filip Puzić

Sodnik: Ervin Čamdžić
Linijska sodnika: Robert Bohinc, Gregor Režek

Gostje so na Jesenice v tem prazničnem času pripotovali le z dvema peterkama, pa še med tistimi fanti je bilo kar nekaj od vrstnikov mlajših. Roko na srce je bilo takih tudi na domači strani kar nekaj, saj je trener Aleš SODJA namesto nekaterih manjkajočih kadetov v ekipo povabil tudi nekaj jeseniških dečkov. Ti so se s pristopom (pa tudi učinkovitostjo) kar izkazali. Domači so celotno srečanje odigrali s štirimi peterkami in seveda na ta način goste popolnoma izželi. Polnjenje gostujoče mreže se je začelo v četrti minuti, ko je zadel Matic MRAVLJE, a kasneje skoraj devet minut peščica gledalcev ni videla novega zadetka. Domači so si prvo izključitev na tekmi prislužili v šesti minuti tekme, ko je na klop za kaznovane zaradi spotikanja moral A. Lukan. Sledil mu je v deseti minuti Horvat na gostujoči strani, a nobena od ekip v powerplayu ni dosegla zadetka. V trinajsti minuti so železarji povišali na 2:0 (Anže PODREKAR), potem pa se je odprlo – zadetki so si sledili še v štirinajsti (Luc SLIVNIK), petnajsti (Jaka ŠEGA), šestnajsti (Matic TÖRÖK) in sedemnajsti (Rok POTOČAR) minuti. Četrtega so ob tem domači dosegli ob številčni premoči, saj je minuto in sedemnajst sekund prej na klop za kaznovane še drugič sedel Zagrebčan Horvat. Železarji so v prvih dvajsetih minutah sprožili kar 29 strelov v okvir gostujočih vrat, gostom pa je zdolgočasenega Gašperja PANJTARja uspelo ogroziti le dvakrat.

Razmerje med sproženimi in prejetimi streli na gol se je v preostalih dveh tretjinah nekoliko znižalo, še naprej pa so domači streljali večkratnik zagrebških poizkusov. Druga tretjina je bila v rezultatskem smislu za domače najuspešnejša, saj so v njej gostom iz hrvaške prestolnice nasuli kar devet zadetkov. Revijo zadetkov je začel Tim IVANČEVIČ, ki je zadel v 21. minuti. V 24. so učinkovito akcijo izpeljali dečki, zadel pa je Marcel KOBAL. S projektilom od daleč je na 9:0 povišal v 25. minuti Jaka ŠEGA, deseti gol pa je znova dosegel PODREKAR. IVANČEVIČ je enega od svojih številnih “sprehodov” zaključil z novim golom v 29. minuti. Dečki so znova udarili v 32. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel KOBAL. V 34. in 38. minuti so gledalci videli še dva zadetka Tima IVANČEVIČA, ki je za ta nivo tekmovanja in takega nasprotnika preprosto premočan. Petnajsti pak v gostujočo mrežo je v 39. minuti poslal Juš ČOP. Domači so v drugem delu streljali enaindvajsetkrat, gostje pa so skupaj spravili štiri strele.

V zadnji tretjini so tudi domači nekoliko stopili s plina in dosegli le še pet zadetkov (ob tem pa tudi po nepotrebnem prejeli enega). Prvi v zadnji tretjini je zadel TÖRÖK v 42. minuti. S tretjim golom PODREKARja na tekmi so domači v 46. minuti povedli s 17:0, v naslednji minuti pa po nepazljivosti prejeli gol s strelom, ki je bil sprožen celo izven domače obrambne tretjine. Vse skupaj ni bilo niti resno opozorilo, saj so si domači seveda že davno prej zagotovili zmago, je pa bila situacija dober pokazatelj tega, kaj se lahko zgodi, če pri hokeju nisi ves čas sto-odstotno skoncentriran. IVANČEVIČ je svoj strelski, pa tudi siceršnji show nadaljeval takoj v naslednji minuti, ko je za rdeče zadel osemnajstič na tekmi. Devetnajsti gol je prispeval kapetan Miha KRMELJ v 52. minuti, v svojem stilu pa je tekmo rezultatsko v 55. minuti zaključil – saj veste kdo – Tim IVANČEVIČ.

Kaj zapisati po taki tekmi? Trener je dal priložnost vsem fantom. Nekateri so jo s pridom izkoristili, spet drugi pa so bili bolj ali manj le nemi spremljevalci dogajanja na ledeni ploskvi. Trenerju domačih je potrebno priznati, da je dosledno vsem fantom dajal priložnost za igro. Gostom je potrebno izreči priznanje, da so se v takem številu sploh pripeljali na tekmo in se poskušali upirati, vodilnim možem v krovni organizaciji pa bi veljalo postaviti vprašanje, čemu takele tekme sploh služijo.