DP kadetov

HK Triglav – HD Jesenice
1 – 5

(0:2,1:2,0:1)

0:1 SVETINA (Kapel) 1′, 0:2 KAPEL 14′, 0:3 SVETINA (Mravlje, Klofutar) 31′, 1:3 Jenko (Sekne) 34′, 1:4 KAPEL 39′, 1:5 SVETINA (Stojan) 60′

Streli na gol: HK Triglav 23 (7,6,10), HD Jesenice 39 (12,14,13)
Kazni: HK Triglav 4 (0,2,2), HD Jesenice 6 (0,4,2)

HK Triglav: Plavc (GK), Žibert (GK), Jugovic (C), Gartner, Jenko, Tavčar, Prostor, Pavc, Sekne, Morel, Markun, Žagar, Udir, Kremenović, Nadižar, Kleindienst, Štenkler
Trener: Edo Hafner

HD Jesenice: 1-Pelko, 25-Hribar, 18-Klofutar, 8-Urukalo, 14-Pretnar, 20-Kapel, 22-Svetina, 13-Stojan, 16-Brus, 24-Šturm (C), 12-Sršen, 11-Brglez, 5-Pivač, 4-Šabanović, 17-Pivk, 15-Brun Rauh, 21-Korošec, 7-Mravlje, 3-Nastran, 6-Smolej, 9-Krmelj, 10-Homan

Sodniki:
Nejc Japelj (glavni)
Gaber Črv, Gašper Franc (linijska)

Nadaljuje se izjemni niz ekipe Aleša SODJE. Če so Kranjčani na prejšnji tekmi na Jesenicah proti močno oslabljenim železarjem še izvlekli podaljšek, jim tokrat kaj podobnega ni uspelo. Železarji so pač preprosto boljša ekipa ta trenutek. Triglavani so sicer na drugem mestu prvenstvene lestvice. Kaj hitro pa je bilo danes v šotoru na Zlatem polju jasno kdo bo “glavni” na tekmi – že v 49 sekundi je za jeseniško vodstvo po podaji Kapela zadel Erik SVETINA. Zgodnji zaostanek je domačim orlom prirezal krila in tudi v nadaljevanju so bili železarji boljši nasprotnik. Drugi zadetek je dosegel Rok KAPEL s sijajnim individualnim vložkom v 14.minuti. Nobena od ekip v prvi tretjini ni bila kaznovana, razmerje v strelih pa je bilo 7:12 v korist Jesenic.

V drugi tretjini se je dominantna igra železarjev nadaljevala. Redki poizkusi domačih da bi storili kaj več, so bili v kali zatrti. Jeseničani so imeli več pak na palicah in bili tudi bolj nevarni za vrata domačih. V 28.minuti je bil kot prvi na tekmi izključen Brun Rauh (zadrževanje s palico), a domačim powerplay ni prinesel zadetka. V 31. minuti – takrat so železarji že bili v polni postavi – je nato drugič na tekmi zadel SVETINA, med podajalce pa sta se vpisala Mravlje in Klofutar. V 34.minuti so tudi domači zadeli, Maja PELKA pa je premagal Jenko. Sledila je izključitev Šabanovića, a železarji niso trpeli celi dve minuti – 50 sekund kasneje je bil namreč izključen tudi eden od domačih hokejistov. V 39.minuti se je z novim solo vložkom med strelce ponovno vpisal KAPEL in se tako z dvema doseženima goloma na  tekmi pridružil Svetini. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 6:14 v korist Jesenic.

Zadnja tretjina je bila nekoliko manj polna dogodkov, ki bi polnili statistiko, sta pa obe ekipi kar pridno poskušali zadeti. Jeseničani so tako sprožili novih 13 strelov, a tudi domači niso stali križem rok – streljali so desetkrat. Zaradi udarca s palico je bil v 44.minuti izključen Urukalo, a se v naslednjih dveh minutah mreža Pelka ni zatresla. Pri domačih je bil v 55.minuti (prav tako zaradi udarca s palico) izključen Sekne, a so tudi domači odnesli celo kožo v smislu novega prejetega zadetka. Zato pa je tekmo (in interni strelski dvoboj s Kapelom) s svojim tretjim zadetkom na tekmi v zadnji minuti po podaji Stojana efektno zaključil Erik SVETINA. kadeti tako ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice s samimi zmagami v šestnajstih tekmah!