Liga EBYSL:
Györi NEMAK ETO HC vs HD Jesenice   4 – 7 (2:0,1:3,1:4)

Ekipa, ki jo vodi Dejan VARL, nadaljuje s suverenim zbiranjem točk. Njihova tokratna žrtev so bili hokejisti iz Györa. V rezultatskem smislu je bilo skozi tekmo sicer nekaj malega težav, ne pa tudi v smislu prikazanega na ledeni ploskvi – Dejanovi fantje so bili preprosto skozi vso tekmo boljša ekipa! Že v prvi tretjini so domače madžarske hokejiste konkretno nadigrali, a so bile merilne naprave po dolgi vožnji še slabo umerjene, roke in palice pa še ne na pravi delovni temperaturi. Nasprotno velja za domače, ki so ob podrejeni vlogi na igrišču med 14. in 16. minuto vseeno uspeli dvakrat premagati Marka VLAHOVIČa, ki je tokrat zasedel mesto med jeseniškima vratnicama. Prva tretjina se je tako končala s kar konkretnim zaostankom za domačimi, spričo igre in razmerja strelov v tem delu (8:19 za Železarje)pa je ekipa mirno pričakala srednjo tretjino. V tej je že po tridesetih sekundah za Jeseničane zadel Žan Jezovšek (2:1). Še naprej so Železarji oblegali vrata domačih. Do izenačenja so uspeli priti ob igri z igralcem več v trideseti minuti, ko je zadel Nejc BRUS (2:2). Slabi dve minuti kasneje – ob novem power playu – so naši antje z golom Erika SVETINE že povedli (2:3), vendar je v 36. minuti hokejistom Györa še uspelo izenačiti. Ob razmerju strelov 9:23 v korist naših fantov v tem delu, je bila tudi pred zadnjo tretjino samozavest upravičena. In res – praktično ves zadnji del tekme je proti domačim vratom letelo z vseh položajev. Varovanci jeseniškega stratega so v tem času sprožili kar 31 strelov (!). Za novo vodstvo je v 44. minuti poskrbel Miha KRMELJ. V 49. minuti je vodstvo povišal Luka PRETNAR (3:5). Dva gola v razmaku dvajsetih sekund sta v 52. minuti dosegla JEZOVŠEK in PRETNAR; tako torej vsak svojega drugega na tekmi (3:7). V zadnjih osmih minutah so Železarji nadaljevali s strelskim treningom, ki pa več ni prinesel uspeha. Domačim je pičlih trinajst sekund pred koncem uspelo doseči še četrti zadetek, ki pa ob popolni podrejenosti skozi celotno tekmo ni mogel spremeniti ničesar več.