Gledalcev: ni podatka

HK Slavija Jr. -HD Jesenice

4 – 6

(1:2,0:1,3:3)

Strelci: 0:1 BRGLEZ (Svetina) 1′, 0:2 BRGLEZ (Svetina) 7′, 1:2 Trškan 8′, 1:3 SODJA (Glavič) 26′, 2:3 Kujavec (Leben, Čuden) 49′, 2:4 TRKULJA (Šturm, Kapel) 55′, 2:5 KAPEL (Šturm) 57′, 3:5 Kujavec (Leben) 59′, 4:5 Leben (Orehek) PP1 60′, 4:6 GLAVIČ (Šturm) EN 60

Streli na gol: HK Slavija Jr.   37 (17,12,8), HD Jesenice   34 (10,12,12)
Kazni:
HK Slavija Jr.   18 (4,12,2), HD Jesenice   8 (2,4,2)

HK Slavija Jr.: 1 Dvoršak (GK), 33 Sotlar (GK), 8 Orehek, 4 Jeriha, 9 Kujavec, 11 Čuden, 12 Leben, 15 Železnik (C), 19 Miklavčič, 20 Vidic, 21 Kisovec, 23 Tišlar, 24 Bernard, 25 Ferle, 87 Glavan, 26 Poklukar, 5 Turk, 22 Trškan
Trener: Gorazd Rekelj

HD Jesenice: 25 Kogovšek (GK), 1 Legat (GK), 20 Tarman, 16 Brus, 12 Glavič (C), 6 Rajsar, 23 Sodja, 8-Urukalo, 15-Brun Rauh, 22-Svetina E., 19-Sršen, 11-Brglez, 21-Korošec, 24-Šturm, 18 Kapel, 9 Trkulja, 7 Šabanović, 2 Luznar, 10 Pavlič, 17-Svetina R., 14-Pretnar

Sodnik: ni podatka
Linijska sodnika: ni podatka

Zanimivo tekmo so odigrali fantje v državnem prvenstvu v kategoriji U19. Hitro so železarji z golom Nika BRGLEZA v dvorani v Zalogu povedli. Isti igralec je v sedmi minuti dosegel še drugi zadetek za Jeseničane, vendar pa so domači že v naslednji minuti znova ujeli priključek s svojim prvim golom na tekmi. Nekoliko bolj aktivni Založani v prvi tretjini niso več zadeli, tako da je na prvi odmor četa železarjev odšla z minimalnim vodstvom.

Gol Jaka SODJE je v 27. minuti Jeseničane ponovno oddaljil od svojih tekmecev za dva gola. V izenačenem boju do drugega odmora gledalci nato več niso videli zadetka.

V zadnji tretjini so prvi zadeli domači in se tako v 49. minuti približali na le zadetek zaostanka (2:3). Dobrih pet minut pred koncem je po zadetku Dejana TRKULJE  (2:4) že zadišalo po jeseniški zmagi, še bolj pa je na to kazalo v 57. minuti, ko je zadel še Jaka ŠTURM (2:5). Domači se niso kar tako sprijaznili s porazom in so v predzadnji minuti zmanjšali na 3:5. Ko je bil v zadnji minuti tekme zaradi spotikanja izključen še Šabanovič, pa so se domači brez vratarja in s šestimi igralci v polju približali le na zadetek razlike (4:5). Do konca tekme je ostalo še 24 sekund, domači so po dobljenem paku znova poskusili brez vratarja, vse dvome o zmagovalcu tekme pa je z zadetkom v prazno mrežo tri sekunde pred koncem tekme razrešil Gašper GLAVIČ.

Železarji so se tako veselili trdo priborjene, a zaslužene zmage.