Liga EBYSL
EHL Liwest Black Wings Linz vs HD Jesenice   1 – 2 (1:0,0:1,0:1)

Hitro so popravili spodrsljaj z domače tekme varovanci Dejana VARLa. Novo gostovanje, že osmo v tej sezoni – ob le eni domači tekmi – je “dvajsetici” prineslo še sedmo zmago. A se je zanjo bilo potrebno zelo potruditi! V prvi tretjini so bili domači nekoliko podjetnejši, čeprav tudi Železarjem nihče ne bi mogel oporekati prizadevnosti. Edini gol  v tem delu so v četrti minuti dosegli domači. Ves preostali čas je peščica gledalcev videla z obeh strani odprt in napadalen hokej, vendar sta obrambi delovali izvrstno. V manjše težave so se naši fantje spravili v 14. minuti, ko je bil zaradi udarca s palico izključen RAJSAR, short-handed postave na čelu s – tokrat spočitim – Žigom KOGOVŠKOM pa so z zadevo rutinirano opravile. Ob minimalni prednosti so domači uvodno tretjino malenkostno dobili tudi v strelskem smislu (15:12). Po dveh minutah in pol nadaljevanja so Železarji z golom Matica JEKLIČa rezultat izenačili (1:1). V nadaljevanju sta se moštvi ogorčeno bojevali za vsak pak, za vsak centimeter ledu. Do konca tretjine je sledila po ena izključitev na vsaki strani, mreži pa se nista zatresli. Do odločitve je prišlo v sedmi minuti zadnje tretjine, ko je za zmago naših fantov zadel Matic MRAVLJE. Dve minuti kasneje se je domačim ponudila lepa priložnost za izenačenje v power playu, obramba Jeseničanov pa je bila tudi v tem primeru neprebojna. Domači so v nadaljevanju sicer še poskušali ujeti naše fante, a so bili le-ti v resnici v nadaljevanju celo nekoliko nevarnejši v svojih poskusih. Ko je bilo pričakovati zaključni nalet in morebitno menjavo vratarja z dodatnim napadalcem, pa se je domačim primerila izključitev (58. minuta). Igre z igralcem več Jeseničanom sicer ni uspelo realizirati, so pa tekmo mirno in zmagovito pripeljali do konca.