Kadeti so za konec koledarskega leta dosegli lepo mednarodno zmago v ligi IHL. Zanjo so se morali kar precej potruditi, ob koncu pa so zmagali z zanesljivo razliko.Prva tretjina se je končala brez zadetkov, vsaka od ekip pa po enkrat ni izkoristila prednosti igralca več.

Drugi jeseniški power play je bil boljši, saj je Filip FARTEK v začetku 22. minute ob jeseniški številčni prednosti domače povedel v vodstvo (1:0). Zagrebčani so izenačili že v naslednji minuti (1:1). Moštvi sta izenačen dvoboj nadaljevali vse do 38. minute, ko je ob igralcu manj Železarje v vodstvo popeljal Luc SLIVNIK (2:1). Z minimalnim vodstvom domačih se je druga tretjina tudi končala.

Dobra psiho-fizična pripravljenost Železarjev je do izraza prišla v zadnji tretjini. V 44. minuti je Rok POTOČAR povišal na 3:1, v 50. pa David BALOH na 4:1. Kanček upanja je Zagrebčanom vlil gol še v isti minuti (4:2), vendar pa so z golom Naceta LANGUSa v začetku 52. minute domači ponovno ušli na tri zadetke razlike (5:2). V tistem trenutku je domači trener Aleš REMAR zamenjal svoja vratarja: prvi čuvaj mreže Jesenic Gašper PANJTAR je mesto prepustil Nejcu ŠKRJANCu, ki do konca tekme ni pobral paka iz svoje mreže. Zato pa ga je za lepo domačo zmago še enkrat moral v zadnji minuti gostujoči vratar – za 6:2 je zadel SLIVNIK.