DP dečkov

HK Olimpija – HD Jesenice

2 – 4

(1:3,1:1,0:0)

0:1 KOBAL (Török) 1′, 1:1 Žitko (Ilić) PP1 7′, 1:2 PODREKAR (Slivnik, Krmelj) 9′, 1:3 KRMELJ (Slivnik, Pogačar) 12′, 1:4 SLIVNIK (Krmelj, Finžgar) PP1 24′, 2:4 Žeželj 27′

Streli na gol: HK Olimpija 23 (7,6,10), HD Jesenice 33 (12,13,8)
Kazni: HK Olimpija 28 (0,6,22), HD Jesenice 26 (4,6,16)

HK Olimpija: Usnik (GK), Kavčič (GK), Ložar, Stipanič, Kosmač, Žitko, Ilić (C), Pratneker Hatić, Ogrinc, Mehle, Sojer, Žeželj, Novak, Sopotnik, Šinklovec, Gregorčič, Smogavec, Bajec
Trener: Igor Beribak

HD Jesenice: 10-Panjtar (GK), 1-Žagar (GK), 11-Pogačar, 5-Murnik, 8-Krmelj, 21-Slivnik, 23-Podrekar,  20-Kararić, 13-Kobal, 19-Török, 22-Jakupović (C), 24-Finžgar, 4-Fartek, 18-Potočar, 16-Lukan A., 14-Čop, 9-Lukan D., 6-Škof, 7-Dežman, 25-Podlipnik

V nasprotju z nekaterimi slabimi začetki tekem v letošnji sezoni, so dečki tokrat v Tivoliju krenili odločno. Rezultat tega je bilo hitro vodstvo za železarje – sekundo pred iztekom uvodne minute je po podaji Matica Töröka zadel Marcel KOBAL. Nekoliko preveč odločen v svoji vnemi je bil ob koncu 5.minute Filip Fartek in si prislužil dve kazenski minuti. Domači so prednost igralca več s pridom izkoristili in v začetku sedme minute rezultat izenačili. Varovancev Gabra Glaviča vse skupaj ni zmedlo – nadaljevali so z odlično igro, s katero so domače prisilili v krčevito branjenje. Vse skupaj je rezultat prineslo v 9.minuti, ko je Anže PODREKAR v gol pospravil pak po predhodni akciji Luca Slivnika in Miha Krmelja. Slednji je sam povišal vodstvo Jesenic v 12.minuti (podajalca Slivnik in Pogačar). Kapetan Jakupović je bil zaradi nepravilnega oviranja izključen ob koncu 15. minute, a so železarji vzdržali vse poizkuse Olimpije v naslednjih dveh minutah. Novo izključitev si je v 19.minuti prislužil zaradi nekoliko previsoko dvignjenega komolca Krmelj, a tudi tokrat domačim ni uspevali praktično nič proti disciplinirani obrambi železarjev. Prva tretjina se je tako končala z lepim vodstvom Jeseničanov. Le-ti so v okvir domačih v prvih 20 minutah sprožili 12 strelov, domačim pa so dopustili 7 strelov proti vratom dobro razpoloženega Gašperja Panjtarja.

Dečki OLI-JES 7.12.2014 2

V uvodu v drugo tretjino so si prvo malo kazen na tekmi prislužili tudi domači. Železarji so priložnost ob igri z igralcem uspešno izkoristili in v 24.minuti po golu SLIVNIKA (podajalca Krmelj in Finžgar) povedli že s 4:1. V 27.minuti je domačim sicer še uspelo znižati rezultat na 2:4, a so Jeseničani vseskozi kontrolirali potek srečanja. V 35. minuti so si domači prislužili še eno malo kazen, ki pa je ostala nekaznovana v smislu dodatnega povišanja rezultata v jeseniško korist. V 38.minuti je sodnik Karariću prisodil dvominutno kazen zaradi nepravilnega naleta na nasprotnika. Kararić se je ob tem še nekoliko zapletel v izmenjavo udarcev z domačim igralcem in sodnik je obema prisodil še dodatni dve kazenski minuti. To je seveda prineslo novo prednost igralca več domačim, a se rezultat do konca tretjine ni več spremenil. Domači so v drugem delu sprožili 6 strelov proti vratom Jesenic, železarji pa so domačega vratarja ogrozili kar 13-krat.

Dečki OLI-JES 7.12.2014

V uvodu v zadnjo tretjino je dodatni dve minuti moral torej odslužiti še Kararić, a so k sreči tudi domači po 62 sekundah storili nov prekršek za dve kazenski minuti. Nekoliko čuden kriterij je v 45.minuti pokazal sodnik, ki je znova izključil Kararića, tokrat zaradi udarca s palico. Le nekaj sekund kasneje mu je na kazensko klop sledil še Fartek, saj se je zapletel v nekoliko trši obračun z domačim kapetanom. Sodnik je poleg tega zaradi grobosti izključil tudi Aljaža Lukana, ki je torej moral odslužiti “odloženo kazen”. Jeseničani so se znašli v velikih škripcih, saj so se morali braniti s tremi igralci proti petim. Nalogo so brezhibno opravili in ohranili svojo mrežo prazno. nekajkrat je odlično posredoval tudi vratar Panjtar. Novi 2+2 kazenski minuti je zaradi udarca s kolenom v 51.minuti dobil Čop, vse skupaj pa je precej razburilo gledalce in rezervno klop železarjev. Živčni domači so na vse pretege skušali rezultat zmanjšati, a rdeča četa se ni vdala. Ponovno so železarji na čelu z vratarjem odbili vse poskuse domačih. Zeleni so frustracije nad bližajočim se porazom proti največjim tekmecem poskušali krotiti z nepravilnim naletom 14 sekund pred koncem tekme. Prišlo je do prerivanja in pretepa večih igralcev. Kri je dokončno zavrela 5 sekund pred koncem tekme, ko je eden od domačih neposredno po sodniškem metu napadel Potočarja, v nekaj sekundah pa so se s pestmi spopadli še ostali igralci. V vsem dogajanju zadnjih 14 sekund so si domači prislužili 18 kazenskih minut, železarjem pa je bilo dosojenih 6, kar tudi priča o tem, kdo in kdaj je poskušal sprovocirati koga. Ob koncu se domačim ni zdelo vredno ponuditi rok boljšim Jeseničanom, najbrž pa bi z nekoliko odločnejšim sojenjem sodnika lahko preprečila neljubo dogajanje ob koncu tekme. Domači so v zadnji tretjini (kljub večkratni prednosti igralca, ali celo dveh več) uspeli proti vratom Jesenic streljati 10-krat, železarjem je podobno (iz istega razloga) uspelo le 8-krat. Ob koncu seveda šteje le velika zmaga proti večnim nasprotnikom, veseli pa tudi spoznanje, da so se fantje pripravljeni potegniti drug za drugega. Ekipa pod vodstvom trenerja Glaviča očitno napreduje iz meseca v mesec, tudi to pa je razlog za optimistično gledanje na nadaljevanje prvenstva.