Bolj uspešni od svojih mlajših kolegov so bili igralci ekipe U20. Le-ti so suvereno opravili z ekipo iz glavnega mesta avstrijske Štajerske. Za vse štiri zadetke v domačo mrežo je poskrbel tokratni drugi jeseniški napad. Začelo se je v peti minuti, ko je zadel Gašper SERŠEN (0:1). Le 19 sekund kasneje je vodstvo Železarjev podvojil Matic ZOR (0:2). Kar 21 strelov so v okvir domačih vrat sprožili Jeseničani v prvi tretjini, ostalo pa je pri dveh zadetkih razlike.

V drugem delu se je vrstni red obrnil; najprej je za Jesenice v 24. minuti zadel ZOR ob igri z igralcem več, svoj drugi gol na tekmi pa je v 39. minuti dosegel tudi SERŠEN (0:4).

Z nekaj manj zavzetosti so Železarji odigrali zadnjo tretjino, vendar so domače kljub temu zadržali na varni razliki štirih zadetkov. Žiga KOGOVŠEK, jeseniški vratar, se je tako lahko razveselil prestižne ničle … drugače povedano, obranih je vseh sto odstotkov strelov, ki so jih proti njegovim vratom sprožili Štajerci.

Novo tekmo v ligi EBYSL bodo Jeseničani odigrali v nedeljo v domači dvorani proti Innsbrucku.

Tekst: M. L.