Gledalcev: 100

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

1 – 7

(1:0,0:3,0:4)

Gibanje rezultata: 1:0 HK Slavija Jr. 6′, 1:1 HD Jesenice PP1 31′, 1:2 HD Jesenice 36′, 1:3 HD Jesenice 36′, 1:4 HD Jesenice 43′, 1:5 HD Jesenice 45′, 1:6 HD Jesenice 55′, 1:7 HD Jesenice 60′

Streli na gol: HK Slavija Jr. 18 (7,5,6), HD Jesenice   33 (8,13,12)
Kazni: HK Slavija Jr.  6 (2,2,2), HD Jesenice   10 (2,2,6)

Sodnika: Gregor Miklič, Nataša Pagon

HK Slavija Jr.: 1 Kolin  (GK), 27 Sotlar (GK), 7 Černe (C), 4 Ćosić, 17 Ilovar, 28 Intihar, 51 Juteršek, 26 Kocjančič, 14 Pajk, 15 Pečnik, 18 Povše, 5 Ravnikar, 11 Skerlep, 65 Šiftar, 22 Škerjanec, 29 Vodlan, 72 Jesihar, 13 Bukovec, 41 Gračan

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 24 Dolinar, 14 Mašič, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 12 Gasar, 22 Miklič, 7 Rijavec, 10 Podlipnik, 18 Langus, 17 Čufer
Trener: Luka POGAČNIK

094.NEF

Nekoliko preveč ležerno so vzeli dečki tekmo v Zalogu v uvodni tretjini. Menda pa je nekaj k temu prispevala tudi zahtevna prijateljska tekma dan prej, ki so jo fantje odigrali proti celovškemu KAC-u. Kakorkoli že, ekipi sta v prvih minutah še “otipavali” moč druga drugi. V šesti minuti so domači dosegli vodilni gol. Izkazalo se je, da so prednost zadržali skozi vso uvodno tretjino. Lepa priložnost za izenačenje se je železarjem ponudila sicer le slabo minuto po vodilnem golu domačih – zaradi spotikanja je namreč na prostor za kaznovane moral eden od Založanov. Domači so uspešno zdržali pritisk Jesenic in ohranili svojo mrežo nedotaknjeno. Nobena od ekip v nadaljevanju ni prevladovala in zdelo se je, da bodo domači skozi vso tekmo zahteven nasprotnik. Nekaj dodatnih skrbi je gostom povzročila izključitev zaradi napačne menjave ob koncu petnajste minute tekme, a je Gašper PANJTAR skupaj z obrambno formacijo železarjev uspel zadržati domače na razliki enega zadetka. Tretjina se je končala ob sedmih strelih Založanov proti vratom železarjev in osmih strelih Jeseničanov v okvir domačega gola.

089.NEF

Tudi začetek druge tretjine v rezultatskem smislu ni obetal dosti – kar se tiče železarjev seveda. Razlika v pristopu pa je bila vseeno vidna. Gostje so od samega uvodnega sodniškega meta začeli valiti napade v smeri domačih vrat, a se igralci Slavije Jr. seveda niso kar vdali. V času najbolj pogostih in nevarnih napadov Jesenic, se je fantom v silni želji primerila izključitev zaradi spotikanja (29. minuta). Z igralcem manj so železarji igrali natančno minuto, potem pa je zaradi držanja palice na kazensko klop moral tudi eden od domačih igralcev. V nadaljevanju se je torej priložnost za igro z igralcem več celo minuto ponujala tudi Jeseničanom in s pridom so jo izkoristili – petnajst sekund pred iztekom kazni so namreč končno izenačili, tekla pa je 31. minuta tekme. Tudi v prihajajočih minutah so bili železarji konkretnejši in nevarnejši od gostiteljev v svojih akcijah. Nagrada za trud je prišla v 36. minuti tekme, ko so Jeseničani v razmiku trinajstih sekund najprej povedli, nato pa svoje vodstvo povišali še na dva zadetka razlike. Po tretjem golu Jesenic je v domačih vratih prišlo tudi do menjave vratarjev. V zadnjih slabih štirih minutah druge tretjine do nadaljnjih rezultatskih sprememb ni prišlo. Domači so v drugi tretjini petkrat poskušali ukaniti jeseniškega vratarja, železarji pa so v okvir domačih vrat sprožili trinajst strelov.

104.NEF

V zadnji tretjini je praktično igrala samo še ena ekipa. Železarji so takoj prevzeli vajeti igre v svoje roke in  v 43. minuti povedli s 4:1. Ko so slabi dve minuti kasneje dosegli še svoj peti gol, je postalo jasno, da bodo dvorano ob zaloški hladilnici zapustili dvignjenih rok. Še zadnja izključitev na tekmi se je zaradi spotikanja domačim primerila med 52. in 54. minuto tekme, železarjem pa ni uspelo doseči novega powerplay zadetka. So pa svojega šestega dosegli ob ponovni igri petih proti petim v 55. minuti. Sledili sta dve izključitvi na jeseniški strani, a je domačim že zmanjkalo moči za kak gol. Dobre pol minute pred zaključnim piskom sirene so nato železarji dosegli še svoj sedmi gol, ter si dve sekundi pred koncem prislužili še eno izključitev, ki pa seveda ni več mogla vplivati na rezultat. V zadnji tretjini so domači PANJTARja prisilili k posredovanju še šestkrat, železarji pa domačega vratarja dvanajstkrat.