Streli na gol:  HD Jesenice   53 (19,12,22); HKMK Bled B   21 (9,6,6)
Kazni:  HD Jesenice   4 (2,-,2); HKMK Bled B   – (-,-,-)

Sodnika: Anže Bergant, Denis Crnkić

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršem, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Langus, 2 Pazlar, 21 Adrović, 8 Baloh, 11 Dobravec, 7 Rijavec, 3 Crnkić, 15 Svetlin, 16 Bergelj, 5 Korošec, 4 Rep, 22 Miklič, 14 Lesničar, 12 Križnar, 20 Sintič, 17 Čufer

HKMK Bled: 2 Tomažin (GK), 1 Justin (GK), 18 Titov, 9 Konobelj, 16 Vilman J., 17 Vilman B., 5 Bohinc (C), 23 Smolej, 20 Golja, 21 Borse, 7 Oblak, 24 Zugwitz, 25 Sitar, 14 Zorman Grabec, 19 Goličič, 4 Babenko
Trener: Aljaž Novak

Pošteno so si privoščili varovanci Aleša SODJE B ekipo kluba z druge strani Mežakle. Dokler so le-ti še imeli dovolj moči, so železarjem v določeni meri dobro upirali. Začelo se je sicer povsem po željah domačih, saj je kapetan po samostojnem prodoru gostujočo mrežo načel že po 32 sekundah (1:0). Tudi v prihajajočih minutah so bili domači aktivnejši od svojih nasprotnikov, vendar pa so ti v nekaj hitrih nasprotnih napadih pokazali, da svoje kože ne bodo prodali zlahka. Obilo napadov in strelov domačim ni in ni prineslo novega uspeha. V petnajsti minuti se je potrdilo staro športno pravilo, da gol prejme tista ekipa, ki ga prej iz lepih priložnosti ne zabije. Prav to se je primerilo železarjem, saj so gostje iz protinapada izenačili. Sedemnajst sekund pred prvim odmorom je bil zaradi spotikanja izključen eden od domačih napadalcev. Ob devetnajstih strelih železarjev v okvir gostujočih vrat in devetih strelih gostov na vrata Nejca ŠKRJANCA, se je prva tretjina končala z neodločenim rezultatom 1:1.

IMG_0765

Domači so bili primorani drugo tretjino začeti z igralcem manj, vendar bi znova skorajda zadeli že v prvem napadu. Kar jim ni uspelo v prvih sekundah, pa so železarji dosegli v drugi minuti, saj so 6 sekund pred iztekom kazni zabili celo z igralcem manj (2:1). Rdeči so v nadaljevanju popolnoma zagospodarili na ledeni ploskvi. V 27. minuti so Jeseničani v razmaku 27 sekund zabili dvakrat in povedli s 4:1. Blejcem je nekako po tem zaostanku zmanjkalo idej kako se z železarji resneje kosati. Domači so v 36. minuti zadeli še četrtič v drugi tretjini in tako skupno povedli s 5:1. Do drugega piska sirene se rezultat ni več spremenil, razmerje strelov v drugi tretjini pa je bilo 12:6 za Jesenice.

IMG_0775

V zadnji tretjini je gostom, ki so na Jesenice pripotovali s 14 igralci in dvema vratarjema, popolnoma pošla moč. Gostujoči trener je pred blejska vrata poslal rezervnega vratarja, vendar se je le-temu godilo še bistveno slabše, kakor njegovemu moštvenemu kolegu. Prvi pak je iz mreže moral pobrati po vsega 31 sekundah igre v tem delu. Še v isti – torej 41. – minuti je bil zaradi spotikanja izključen še eden od Jeseničanov. Blejci so v naslednji minuti zabili t.i. power-play gol za 6:2, vendar so domači odgovorili s svojim sedmim zadetkom le 19 sekund kasneje (7:2). Osmi in deveti gol so železarji zabili v 46. in 47. minuti (9:2). Jubilejni deseti pak je v gostujočo mrežo pot našel v 51. minuti. Sledila sta še dva zadetka v 52. in 53. minuti (12:2), Jeseničani pa so svoj strelski show zaključili še s 13. golom v 56. minuti.  Razmerje strelov v zadnji tretjini – 22:6 za Jesenice.

IMG_0788

V polfinalnem dvoboju na dve zmagi tako Jeseničani vodijo z 1:0. Povratna tekma bo odigrana na Bledu.