DP kadetov

HD Jesenice – HKMK Bled
9 – 3

(3:1,2:2,4:0)

1:0 SVETINA (Šturm) 1′, 1:1 Tišlar (Ivančević, Zor) PP1 3′, 2:1 KAPEL PP1 5′, 3:1 PRETNAR (Seršen, Svetina) PP1 9′, 3:2 Primožič (Tišlar, Ivančević)  33′, 4:2 KAPEL (Stojan) 34′, 5:2 ŠTURM (Seršen) 34′, 5:3 Ivančević (Mašič) 35′, 6:3 SVETINA (Seršen, Šturm) 45′, 7:3 SERŠEN (Svetina) 49′, 8:3 ŠTURM 53′, 9:3 BRGLEZ (Kapel) PP1 60′

Kazni: HD Jesenice 18 (14,0,4), HKMK Bled 16 (6,4,6)
Streli na gol: HD Jesenice 53 (24,11,18), HKMK Bled 25 (11,7,7)

HD Jesenice: 2-Pelko (GK), 25-Žagar (GK), 16-Brus, 8-Urukalo, 24-Šturm, 12-Sršen (C), 22-Svetina, 11-Brglez, 13-Stojan, 18-Klofutar,  20-Kapel, 23-Sodja, 5-Pivač, 6-Smolej, 21-Korošec, 7-Mravlje, 14-Pretnar, 15-Brun Rauh, 3-Nastran, 10-Homan, 17-Pivk, 9-Krmelj

HKMK Bled: Kogovšek (GK), Pančur (GK), Tišlar (C), Primožič, Ivančević, Konc, Podrekar, Crnović, Zor, Kos, Košir, Mašič, Abram, Razingar
Trener: Andrej Brodnik

Glavni sodnik: Miha Bajt
Linijska sodnika: Nataša Pagon, Gašper Franc

Kadeti so zelo odločno začeli s tekmo proti tekmecem z druge strani Mežakle in že v 43. sekundi tekme prvič povedli – strelec je bil po podaji Šturma Erik SVETINA. V drugi minuti je bil na strani železarjev prvič izključen Pivač, gostje pa so porabili vsega 43 sekund za izenačenje. Domačih to ni zmedlo, saj so nadaljevali z napadalno igro. Posledica le-te je bila tudi prva izključitev pri gostih v 5.minuti; domači so bili v svojem powerplay-u še hitrejši in učinkovitejši in so vodilni gol dosegli po le 16 sekundah igre z igralcem več – strelec tokrat je bil Rok KAPEL. V začetku sedme minute tekme si je novo kazen prislužil Pivač (2+10 minut), a mu je v naslednji minuti na kazensko klop sledil tudi eden od gostujočih hokejistov. Vse skupaj so domači izkoristili za nov powerplay gol v 9. minuti, ko je po podajah Seršena in Svetine zadel Luka PRETNAR. Do konca prvega dela se nato rezultat ni spremenil. Domači so di v prvem delu prislužili 14 kazenskih minut in sprožili kar 24 strelov, gostje pa so domača vrata ogrozili 11-krat in si prislužili 6 kazenskih minut.

Druga tretjina je bila še najbolj izenačena. Več kot 12 minut je trajalo, da so gledalci videli prvi zadetek v tem delu igre – gostje so zadeli v 33. minuti in zmanjšali na nevarnih 3:2. K sreči so železarji odreagirali odlično in v naslednji minuti gostujočega vratarja premagali kar dvakrat. najprej je  po podaji Stojana zadel še drugič na tekmi KAPEL, le nekaj sekund kasneje pa po podaji Seršena še Jaka ŠTURM. Gostje pa se še niso vdali in tudi sami v naslednji minuti dosegli gol, ter tako zmanjšali na 5:3. Razmerje v strelih v drugem delu ni bilo tako izrazito v prid domačih (11:7). So pa domači skozi tretjino prišli brez sleherne kazni, gostje pa so si prislužili 4 kazenske minute.

Vodstvo s 5:3 pred zadnjo tretjino še ni zagotavljalo novih točk. K sreči pa so varovanci Aleša Sodje odgovorno, borbeno in prizadevno odigrali zadnjih 20 minut, v katerih so iz 18ih strelov dosegli 4 zadetke, gostom pa iz sedmih poskusov niso dovolili zadeti gola. Najprej je v 45. minuti po podajah Seršena in Šturma zadel SVETINA. Sedmi domači gol je v 49. minuti po podaji Svetina dosegel Gašper SERŠEN, osmega pa v 53. minuti po samostojni akciji ŠTURM. Zadnji gol so domači dosegli v powerplayu pičlih 11 sekund pred zaključno sireno, ko je po podaji Kapela zadel Nik BRGLEZ. Domači so si v zadnjem delu igre prislužili 4 kazenske minute, gostje pa 6.