Streli na gol:  HK Slavija Jr.   38 (13,19,6); HD Jesenice  28 (7,8,13)
Kazni: HK Slavija Jr.   45 (27,16,2); HD Jesenice  28 (7,8,13)

Linijska sodnika: Matevž Mali, Blaž Javornik

HK Slavija Jr.: 2 Lajevec (GK), 1 Dukarič (GK), 28 Zagorc, 23 Prodan, 6 Širovnik, 10 Primar, 7 Černe, 18 Bukovec, 21 Keber, 8 Jeriha, 22 Trškan (C), 12 Skerlep, 27 Povše, 25 Ferle
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 3 Mašič N.,11 Pogačar, 23 Podrekar, 22 Jakupović, 14 Mašič B., 13 Nastran, 18 Potočar, 5 Murnik, 19 Kobal, 20 Kararić, 16 Lukan A., 21 Dežman, 12 Šega, 7 Mravlje (C), 8 Krmelj, 10 Homan, 15 Alagić, 17 Pivk, 4 Fartek, 24 Finžgar

V osiromašenem državnem prvenstvu v kategoriji U18, kjer ekipe izstopajo sredi tekmovanja, večina drugih pa igra v okrnjenih postavah, so železarji zadnjo gostujočo tekmo igrali reci in piši trinajstega novembra lani v Kranju. Kaka tekma vmes je odpadla iz tega, ali onega razloga, je pa ekipa Dejana VARLa vmes že presenetila triglavane v domači dvorani in na ta način pokazala, da je v njej ob pravem pristopu precej potenciala. Tudi tista tekma je sicer bila odigrana že pred novim letom, ampak tako pač to je …

Založani zgodaj povedli

Domači so za tekmo prijavili le dvanajst hokejistov (plus dva vratarja). Železarji so v Zalog pripotovali v polnem številu. Igralci Slavije Jr. so svojo – že tako maloštevilčno – postavo razredčili z izključitvijo Širovnika v tretji minuti. Igra z igralcem več železarjem ni stekla, tako da sta bili ekipi sredi pete minute, ko sta spet zaigrali številčno izenačeni, še vedno na začetnem rezultatu. Prvih nekaj menjav je tako minilo v preizkušanju moči nasprotnikov. Domači so nato sredi šeste minute z golom kapetana Trškana povedli (1:0). Dvanajsta minuta je prinesla manjši incident, v katerem sta se nekoliko od bliže pogledala zaloški napadalec Keber in jeseniški branilec Kararić. Igralec Slavije Jr. si je ob tem prislužil pet minut kazni zaradi igranja z visoko palico ter predčasen odhod pod prho, jeseniški branilec pa dve minuti kazni zaradi udarca s palico. Komajda so Jeseničani v štirinajsti minuti – ko se je na led vrnil Kararić – začeli igrati z igralcem več, že se jim je pripetila nepravilna menjava. Namesto treh minut števične prednosti se je vse skupaj ob koncu zreduciralo na le nekaj sekund, v katerih pa železarjem ni uspelo resneje ogroziti domače vratarke Dukaričeve. Zadnjih nekaj minut uvodne tretjine sta nato ekipi ponovno odigrali v polnih postavah, domači pa so bili v svojih poskusih precej konkretnejši od železarjev. Razmerje strelov v prvi tretjini – 13:7 v korist Slavije Jr.

Domači gospodarji na ledu tudi v drugi tretjini

Četa železarjev je fizično pripravljena dobro, v to najbrž ne more biti nobenega dvoma. Težava te ekipe pa je v tem, da je njihovim nasprotnikom takih dejstev kaj malo mar. Nobena ekipa, pa četudi še tako maloštevilna, se ne premaga sama, Jeseničani pa so po svoji stari navadi opazovali drug drugega v želji storiti kaj več. Izključitev zaradi oviranja si je v štiriindvajseti minuti prislužil branilec železarjev Fartek. Samo dvajset sekund je trajalo, pa so domači ob številčni prednosti dosegli zadetek (Ferle, 2:0).  V petindvajseti minuti si je pri Založanih kazen prislužil Trškan (držanje palice) in železarjem se je ponudila lepa priložnost za hitro znižanje zaostanka. Žal igra z igralcem več ni bila učinkovita. Ko so v devetindvajseti minuti domači z golom Trškana že povedli s 3:0, je bilo jasno, da se Jeseničanom na tekmi v zaloški ledenici ne obeta dosti dobrega. Kazen zaradi naleta s palico si je v trideseti minuti prislužil Pivk, k sreči pa domačim ni uspelo še četrtič premagati Žagarja ob številčni prednosti. Dvaintrideseta minuta je prinesla obojestransko izključitev; po manjšem petelinjenju sta si vsak po dve kazenski minuti prislužila igralec Slavije Jr. Ferle in Jeseničan Krmelj. Dobri dve minuti kasneje je sledil grd prekršek domačih, Jeriha pa si je ob tem zaradi naleta od zadaj prislužil dve plus deset minut disciplinske kazni. Domačim je v tistih trenutkih ostalo le še deset igralcev za izmenjavanje, a deprimirani četi Jeseničanov tudi to ni kaj dosti pomagalo. Ob polnih močeh na obeh straneh so železarji dobri dve minuti kasneje z golom Aljaža PIVKa (podaja Jakupović) vseeno znižali rezultat  na 3:1, kratke klopi domačih pa v nadaljevanju vseeno niso znali dodatno izkoristiti. Alagić si je v devetintrideseti minuti prislužil kazen zaradi udarca s palico, domači pa so vse skupaj ob številčni prednosti s pridom izkoristili za še tretji gol Trškana na tekmi petindvajset sekund pred drugim piskom sirene na srečanju (4:1, štirideseta minuta). Razmerje v strelih v drugi tretjini – 19:8 za domače.

Jeseničani aktivnejši, domači pa učinkoviti

Končno se je v tretjem delu pokazalo razmerje moči med številčno kratko domačo in dobro pripravljeno in polnoštevilno gostujočo ekipo. Igralci Slavije Jr. so se bili prisiljeni braniti, a so s pametno igro Jeseničane držali ves čas daleč od uspeha. Nekajkrat bi se napadalci z Gorenjske lahko znašli tudi bolje. Bleda predstava trinajstim poizkusom navkljub ni pomagala k temu, da bi naši fantje Dukaričevo premagali vsaj še enkrat, domači pa so bili ob nekaj redkih poizkusih kar nevarni. Pomanjkanje agresivnosti pri pokrivanju domačih je le-tem omogočalo dovolj časa, da so potencialno nevarne situacije preprečevali, ali pa razreševali. Železarjem truda sicer ne gre očitati, potrebno pa bo dvigniti nivo motivacije in občutek lastne vrednosti. Ta ekipa ni tako slaba, da bi morala v nekaterih tekmah praktično kar brez boja položiti orožje pred nasprotniki. Lep pokazatelj anemičnosti v ekipi je bil še peti zadetek Založanov v štiriinpetdeseti minuti (Skerlep), s katerim so domači postavili končni rezultat tekme, ki spričo okoliščin Jeseničanom ne more pomeniti drugega kot – neuspeh. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 6:13 za Jesenice.

varl-3Trener železarjev – Dejan VARL – je bil po tekmi jezen kot ris:
“Manjkalo nam je discipline. Delali smo prekrške po sodnikovem pisku, bili izključeni in prejemali gole ob igri z igralcem manj. Potrebno je razmišljati kdaj je svojega vratarja pametno zaščititi z nekoliko tršim prijemom, kdaj pa ne. Domači so dobro izkoriščali “promet pred golom”, mi pač teh stvari nismo znali “počistiti”, pa čeprav jih treniramo znova in znova. Imeli smo nekaj lepih priložnosti, ki pa jih nismo znali izkoristiti. Razočaran sem nad odnosom nekaterih, od katerih pričakujem prevzemanje odgovornosti. Kratke domače klopi nismo izkoristili, pa bi jo preprosto morali. Na določenih tekmah dihamo kot eden in takrat je vse skupaj videti dobro, ne glede na rezultat na tekmi. Spet drugič – tako je bilo danes – pa igramo povsem zakrčeni, zategnjeni. Borbamo in borbamo, potem pa prejmemo poceni zadetek in se nam vse podre. V nekaterih segmentih danes smo bili porazni, pri forechecku preveč pasivni itd … Potem pa se začnemo ubadati s sodniki, soigralci in ne vem s čim še vse, namesto da bi razmišljali o svoji igri. Tako ne bo šlo več naprej, pripravljene so določene spremembe.”