Streli na gol: Vienna Capitals  40 (11,17,12); HD Jesenice   39 (13,10,16)
Kazni: Vienna Capitals  12 (-,8,4), HD Jesenice  4 (-,4,-)

Glavna sodnika: Patrick Fichtner, Christian Ofner

Vienna Capitals: 31 Tschrepitsch (GK), 36 Zimmermann (GK), 2 Piff, 3 Preiser, 7 Maxa F., 9 Habernig, 14 Szabad, 16 Schlögl, 17 Steibl, 19 Müller, 20 Bolterle, 24 Pelz, 27 Ranftl, 28 Rohm, 37 Schönwetter, 64 Artner, 77 Maxa A., 84 Wolf, 91 Zeiner, 96 Janisch, 98 Thalhammer
Trener: Christian Dolezal

HD Jesenice:
1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek (C), 6 Stojan, 9 Rajsar, 24 Šturm, 13 Crnović, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 11 Brglez, 21 Korošec, 18 Pretnar, 7 Hadžić, 16 Jezovšek, 12 Glavič, 4 Ivančevič, 23 Sodja, 8 Urukalo, 14 Žbontar

Za en strel in za en gol so bili na prvi finalni tekmi lige EBYSL prekratki varovanci trenerja gabra GLAVIČa. Morda bi prav tisti strel, ki so ga železarji sprožili manj – spremenil potek tekme, a tega nikoli ne bomo vedeli …

Prvih nekaj minut sta ekipi tipali razpoloženje druga pri drugi. Železarji so se korajžno spustili v boj z domačimi. Žal se je v deveti minuti prikradlo nekaj nezbranosti in domači so z golom Zeinerja povedli (1:0). Nekaj več skrbi je gostom povzročil drugi gol domačih dve minuti in pol kasneje (2:0, Wolf, 12. minuta). K sreči so se Jeseničani v nadaljevanju zbrali ter ob koncu 15. minute po kombinaciji Brgleza, Rajsarja (podajalcev) in kapetana Jake SODJE (strelec) znižali na 2:1. Zadnjih pet minut prvega dela tekme je minilo ob rahli pobudi Jesenic, domačim pa je uspelo zadržati minimalno vodstvo. Razmerje v strelih v tem delu – 11:13 v korist Jesenic.

Domači so zaigrali bistveno agresivneje v drugem delu. Železarji so bili v obrambni tretjini večkrat pod pritiskom, a jim je uspelo mrežo v prvih minutah ohraniti nedotaknjeno. Pritisk proti Žigu KOGOVŠKu je bil nekoliko manjši med 27. in 31. minuto, ko sta v zaporedju na klop za kaznovane morala domača hokejista. Najprej je bil izključen Piff zaradi držanja v 27. minuti. 25 sekund po tistem, ko se je vrnil na led, je moral na kazensko klop zaradi oviranja F.Maxa. Jeseničani žal niso izkoristili nobene od obeh situacij in ostalo je pri minimalnem vodstvu domačih. Nespretno so z menjavo opravili železarji v 31. minuti, posledično pa je bil izključen Rajsar. Tudi Jeseničanom se je ob igralcu manj uspelo ubraniti in od 33. minute dalje sta bili ekipi spet številčno izenačeni. Stanje ni trajalo dolgo, saj je bil slabi dve minuti kasneje pri domačih zaradi spotikanja izključen Thalhammer. Manjko igralca je domačim sicer še uspelo ubraniti, vendar pa so gol po kombinaciji Stojana (podajalec) in Blaža TOMAŽEVIČa (strelec) dobili le tri sekunde po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi (2:2, 37. minuta). Ni se še poleglo veselje med igralci in navijači Jesenic, ko je za Dunajčane slabo minuto kasneje zadel Szabad (3:2, 38. minuta). Sledila je še kazen za jeseniškega vratarja, ki je v 39. minuti spotaknil enega od domačih napadalcev. Dobro minuto kasneje je bil prav tako zaradi spotikanja pri domačih izključen Wolf, tretjina pa se je končala z golom prednosti in strelsko zmago za domače – 17:10.

Železarji so videli, da se z domačimi “da igrati” in so v zadnji tretjini odločno napadli. Po nekaj sekundah igre so imeli na voljo dobro minuto številčne prednosti, ki pa je niso zmogli izkoristiti za izenačujoči zadetek. Tudi domači še niso tvegali s kako bolj obrambno postavitvijo in so še naprej ogrožali Kogovška. V 51. minuti je bil še drugič na tekmi izključen F. Maxa, tokrat zaradi naleta s palico. Ne njegove in ne izključitve Szabada iz 55. minute (spotikanje) Jeseničani niso uspeli pretvoriti v izenačujoči gol. Zadnjih 75 sekund so Jeseničani odigrali brez vratarja in z dodatnim napadalcem, a jim žal ni uspelo doseči zadetka, tako da so se domači pred dobrimi tristotimi gledalci v sloviti dunajski  Albert-Schultz-Halle lahko veselili prve zmage v finalnem best-of-five merjenju moči dveh najboljših U20 ekip na področju lige EBYSL. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 12:16 za Jesenice.

Jeseničanom ostane spoznanje, da so Dunajčani premagljivi. Vsi skupaj pa že sedaj vabimo na nedeljski spektakel, ki se bo v dvorani Podmežaklo začel ob 17.30. Še pomnite polne tribune in izjemnega vzdušja ob polfinalni zmagi nad Salzburgom? Ponovimo vse skupaj!