Streli na gol: HD Jesenice  37 (12,13,12); HKMK Bled B 23 (11,3,9)
Kazni: HD Jesenice  12 (6,-,6); HKMK Bled B 4 (2,2,-)

Sodnika: Sašo Gruškovnjak, Denis Crnkič

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Langus, 3 Crnkić, 15 Svetlin, 8 Baloh, 11 Dobravec, 7 Rijavec, 12 Gasar, 14 Glavič D., 16 Bergelj, 5 Korošec, 22 Miklič, 4 Rep,10 Krupenko, 18 Kaltak, 20 Sintič, 17 Čufer

HK MK Bled B: 2 Tomažin (GK), 1 Justin (GK), 4 Babenko, 5 Bohinc (C), 16 Vilman, 9 Lesničar, 21 Borse, 7 Oblak, 8 Pazlar, 20 Golja, 25 Sitar, 18 Titov, 19 Goličič, 23 Smolej, 17 Vilman, 14 Križnar
Trener: Aljaž Novak

V nedeljskem dopoldnevu je Podmežaklo gostovala t.i. ekipa HKMK Bled B. Ali gre za “slabšo”, ali pač le drugo od obeh letošnjih blejskih ekip, ki nastopata v letošnjem tekmovanju  v kategoriji U14, pa je povsem brezpredmetno razpravljati. Dvoboj ekip iz različnih strani hribovskega masiva, ki sliši na ime mežakla, pa tudi vedno pritegne dovolj zanimanja. Kakih 100 gledalcev se je tako zbralo tudi na pričujočem zgornje-gorenjskem derbiju. Domači, opogumljeni z zmago nad do takrat nepremaganimi Zagrebčani sredi tedna, so seveda odločno krenili tudi po skalp Blejcev.

Učinkovito v prvi tretjini

Prva peterka trenerja Aleša SODJE je kar dobro minuto in pol v začetku tekme stiskala obroč okrog blejskega gola. Gola sicer ni uspela doseči, je pa zato gostujoči vratar prvič klonil pod napadi rdečih ob koncu druge minute. Z nekaj popravljanja je z desne strani lepo podan pak v mrežo prvič poslal eden od napadalcev drugega napada. Domači so bili tudi v prihajajočih minutah konkretnejši, posebej v trenutkih, ko je na ledeni ploskvi lepotice Podmežaklo gospodaril prvi domači napad. Gostje so vseeno prišli do izenačenja v šesti minuti tekme (1:1). Gol je prišel še pravi čas, da so se fantje predramili in spet začeli odločneje greniti življenje gostom, ki so tokrat nastopili v modrih dresih. Zaradi spotikanja je bil v sedmi minuti izključen eden od gostov. Približno minuta in pol powerplaya sta bili potrebni, da so domači znova povedli, po lepi kombinaciji prve peterke pa je vse skupaj izgledalo prav preprosto (2:1). V začetku devete minute je bil zaradi udarca s kolenom tudi pri domačih izključen eden od hokejistov. Misli gostov so bile prav gotovo usmerjene k izenačenju, rdeča četa pa je storila prav nasprotno od njihovih želja – sredi desete minute je svoje vodstvo povišala celo ob igri z igralcem manj (3:1). Gostom je tik pred iztekom kazni za izključenega železarja vseeno uspelo doseči powerplay gol, po katerem so bili v rezultatskem smislu prav tam, kjer so bili pred izključitvijo – pri golu zaostanka (2:3). V štirinajsti minuti je domači branilec z lepo akijo povišal na 4:2 za železarje. Tik pred iztekom osemnajste minute je sledila nova kazen za domače – zaradi spotikanja je dve minuti na prostoru za izključene igralce preživel eden od domačih branilcev. Že po devetnajstih sekundah se mu je pridružil kolega iz ekipe (zadrževanje s palico). V rezultatskem smislu do konca uvodne tretjine ni več prišlo do sprememb, saj so se železarji zagriženo borili. Domači so v prvih dvajsetih minutah v okvir vrat blejskega vratarja sprožili dvanajst strelov, gostje pa na nasprotni strani v delokrog Nejca ŠKRJANCa enajst.

img_8085

Agresivno nadaljevanje

Razmerje strelov iz prve tretjine sicer da vedeti, da Blejci niso bili v povsem podrejenem položaju. Vseeno pa so domači ves čas nadzirali potek dogajanj na ledeni ploskvi. Še bolj odločno so krenili v drugo tretjino in občasno gostov sploh niso spustili iz njihovega obrambnega dela igrišča. Merilne naprave domačih pa v tem delu – množici poskusov navkljub – niso bile dovolj umerjene. Zaradi zadrževanja s palico je za dve minuti na hlajenje moral nekdo od gostov v enaitrideseti minuti, domačim pa ni uspelo doseči powerplay gola. Rezultat iz prve tretjine je obveljal vse do osemintridesete minute, ko je za povišanje na 5:2 spet poskrbel sijajni prvi jeseniški napad. S poskusi bogata, a z goli revna druga tretjina se je tako končala ob že kar lepem vodstvu rdečih ter ob razmerju strelov 13:3. Tudi v korist domačih, se ve …

img_8101

Dodobra napolnili mrežo blejskih vratarjev

Zadnja tretjina se ni začela po domačih željah. Najprej je bil po minuti in devetih sekundah igre zaradi udarca s palico izključen nekdo od fantov v rdečih dresih. Gostje so po devetintridesetih sekundah powerplaya rezultat zmanjšali na 5:3. K sreči so tudi domači za tem porabili le 33 sekund za nov gol, s katerim so se spet odlepili na tri varne zadetke razlike (6:3). Ko so manj kot minuto kasneje zadeli še sedmič na tekmi, je bilo blejskih upov praktično konec. Gostujoči trener je ob rezultatu 7:3 nato zamenjal svoja vratarja. Dobri dve minuti in pol je zdržal rezervni blejski vratar, potem pa tudi sam moral pobrati pak iz mreže, saj so razigrani železarji zadeli še osmič (8:3). Manjši žarek upanja je gostom posvetil v 49. minuti, ko so zmanjšali na 8:4. Petdeseta minuta je zaradi udarca s komolcem prinesla izključitev domačim, utrujeni gostje pa so – postavljeni formaciji navkljub – v powerplayu delovali precej nebogljeno. Kazen domačim se je iztekla brez večjih pretresov. Železarji so svoj zadnji, sicer pa deveti gol na tekmi zabili v 54. minuti (9:4). Do konca tekme je sledila le še kazen za domačega kapetana (nabijanje na ogrado). Zadnja tretjina je postregla z razmerjem strelov 12:9 za domače.

Zadovoljni z visoko zmago so domači “pokasirali” bučen aplavz ob koncu tekme in … prav je tako!