Gledalcev: 120

HD Jesenice – EC VSV

12 – 3

(4:1,4:2,4:0)

Strelci: 0:1 Bobnar (Friedrich L.) 3′, 1:1 SODJA (Korošec, Brus) 4′, 2:1 SODJA (Šturm, Rajsar) 8′, 3:1 URUKALO (Brun Rauh, Rajsar ) PP1 16′, 4:1 ŠTURM (Urukalo) 17′, 5:1 SODJA (Šturm, Brun Rauh) 21′, 5:2 Sbop (Steurer) 26′, 6:2 RAJSAR (Sodja, Šabanović) 32′, 7:2 ŠTURM (Sodja, Urukalo) 33′, 7:3 Friedrich L. (Judth) 36′, 8:3 SERŠEN (Svetina, Ivančevič) 39′

Streli na gol: HD Jesenice  (15,14,; EC VSV   (9,14,

Kazni: HD Jesenice   (2,6; EC VSV   (2,6

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 13 Crnović, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 10 Pavlič, 12 Seršen, 14 Pretnar, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 22 Svetina, 23 Sodja (C), 24 Šturm
Trener: Gaber Glavič

EC VSV; 1 Nussbacher (GK), 2 Schmidt (GK), 5 Nowak, 12 Friedrich D., 15 Steurer (C), 18 Sivec, 24 Müller, 6 Bobnar, 10 Trink, 16 Wohlfahrt, 17 Melcher, 19 Schützenhofer, 20 Friedrich L., 21 Wuntschek, 22 Judth, 23 Sbop

Sodnik: Miha Bulovec
Linijska sodnika: Matej Arlič, Anže Bergant

Nepričakovan poraz v prejšnjem krogu na Madžarskem je očitno za mladince Jesenic že pozabljen. Morda je nekaj podzavestnega podcenjevanja bilo vidnega v uvodnih minutah, ko so fantje v rdečih dresih gostom dopustili tudi edino vodstvo na tekmi; v začetku tretje minute je Beljačane namreč popeljal v vodstvo Bobnar. Odgovor železarjev je sledil že v naslednji minuti, po podajah Korošca in Brusa pa je lepo zadel Jaka SODJA. Neodločen rezultat je na semaforju ostal do sekunde natanko štiri minute, potem pa je prav kapetan SODJA zadel še drugič (podajalca Šturm in Rajsar). V naslednji minuti je moral zaradi udarca s palico na klop za kaznovane Šabanović, gostje pa razen postavitve v napadalno tretjino Čige KOGOVŠKA pravzaprav niti niso resneje ogrozili. D. Friedrich je v 15. minuti zaradi udarca s komolcem moral za dve minuti na kazensko klop, železarji pa so gol z igralcem več dosegli po 29 sekundah igre – po podajah Bruna Rauha in Rajsarja je zadel Žiga URUKALO. V naslednji minuti je na 4:1 za železarje prav po podaji Urukala povišal še Jaka ŠTURM. Do konca uvodnih dvajsetih minut nato do sprememb na semaforju ni več prišlo. Domači so v prvi tretjini gostujočega vratarja Nussbacherja ogrozili petnajstkrat, strelov v okvir vrat Žige KOGOVŠKA pa je bilo devet.

Za lep uvod v drugo tretjino je s svojim tretjim golom na tekmi že po šestnajstih sekundah igre poskrbel kapetan SODJA (5:1). V naslednji minuti si je zaradi spotikanja izključitev pri gostih prislužil Melcher. Ko so domači gledalci že upali, da bodo rdeči dosegli nov powerplay gol, se je le 13 sekund kasneje izključitev zaradi spotikanja primerila tudi Ivančeviču in moštvi sta bili spet številčno izenačeni. Da bi bila mera polna, je bil minuto in pol kasneje zaradi udarca s palico izključen še Pavlič in kar naenkrat so se domači znašli v težavah. Igro z igralcem manj so sicer ubranili, a so gol prejeli ravno v trenutkih, ko se je Pavlič vrnil na ledeno ploskev (5:2). V 28. minuti je znova na klop za kaznovane moral Šabanović, tokrat zaradi spotikanja. Tudi pri Beljačanih je v naslednji minuti zaradi naleta s palico za dve minuti na hlajenje moral Wohlfahrt. Do nove spremembe rezultata je prišlo v začetku 32. minute tekme, ko je po podajah Sodje in Šabanovića zadel Patrik RAJSAR (6:2). Na 7:2 je povišal že v naslednji minuti povišal ŠTURM (podajalca Sodja in Urukalo). Na 7:3 so gostje zmanjšali v 36. minuti z golom L. Friedricha. Še svoj osmi zadetek na tekmi so železarji dosegli v 39. minuti, zanj pa so bili zaslužni Svetina, Ivančevič (podajalca) in Gašper SERŠEN (strelec). 32 sekund pred koncem tega dela igre je zaradi nepravilnega oviranja na klop za akznovane moral Schützenhofer, do nove spremembe rezultata pa ni več prišlo. Obe ekipi sta v drugi tretjini sicer sprožili po štirinajst strelov v okvir vrat nasprotnega vratarja.

Ob visokem vodstvu s petimi zadetki razlike bo dveh tretjinah, bi se marsikatera ekipa v zadnjih dvajsetih minutah “šlepala”. Ne pa tudi mladinci Jesenic. Ti so z golom Erika SVETINE v 46. minuti povedli že z visokih 9:3 (podajalec Ivančevič). Naslednjih deset minut je bilo bolj nezanimivih, potem pa so gostom popolnoma pošle moči. Gostujoči igralec Sivec si je zaradi spotikanja prislužil dvominutno kazen v začetku 54. minute tekme, a je na kazenski klopi sedel le 50 sekund, potem pa je powerplay gol po podajah Svetine in Seršena dosegle Nejc BRUS (10:3). Le deset sekund kasneje je ŠTURM dosegel še enajsti gol za železarje (podajalca Sodja in Rajsar). Za poln ducat pakov v gostujoči mreži je  v 57. minuti poskrbel še s svojim četrtim golom na tekmi Jaka ŠTURM v trenutkih, ko so gostje zaradi izključitve Schützenhoferja (nalet s palico) imeli na ledu igralca manj. Z visoko zmago so železarji tako – kar se tiče tekem v domači dvorani – zaključili  s tekmovanjem v rednem delu lige EBJL. Pred fanti in trenerjema je le še gostovanje v Celovcu, potem pa se bo začel Play-off.