Streli na gol:  Graz 99ers  37 (11,11,15); HD Jesenice   47 (11,20,16)
Kazni: Graz 99ers  16 (-,6,10); HD Jesenice   12 (2,2,8)

Linijska sodnika: Sebastian Bedynek, Thomas Vaczi

Graz 99ers: 1 Troha (GK), 24 Jeromel (GK), 3 Nikolić, 5 Meixner, 6 Pichler, 7 Färber, 8 Mitsch, 9 Jell, 10 Atamanchuk, 12 Hnatkovic, 13 Lennkh, 14 Voglsinger, 15 Egger, 17 Stradner, 18 De pauli, 20 Kaltenegger, 21 Hirschberger, 23 Faltejsek, 25 Krammer
Trener: Markus Losch

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 7 Hadžić, 22 Svetina E., 19 Seršen, 18 Pretnar, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 10 Svetina R., 3 Zor, 11 Brglez, 13 Crnović, 15 Avsenek, 14 Žbontar, 20 Mašič, 21 Korošec

Pred kratkim sta se ekipi srečali Podmežaklo in takrat se nam je morda nekoliko nerodno zapisalo, da je šlo za eno od lažjih tekem za varovance trenerja Gabra GLAVIČa. V ligi EBYSL lahkih tekem namreč ni, četudi ti nasproti stoji ekipa, ki sicer nima prav dosti tekmovalnih uspehov. Da to drži, so se danes prepričali tudi železarji …

Tim Ivančevič 20. februar 2000
Dva gola na tekmi – Tim Ivančevič

Mučenje v prvi tretjini

Niso se še železarji dobro zavedli kaj se dogaja, že je pristal prvi pak za hrbtom jeseniškega vratarja Jureta LEGATa. Minilo je namreč le enaindvajset sekund tekme, pa so domači z golom De paulija povedli (1:0). K sreči so železarji imeli pravi odgovor na zgodnje graško vodstvo. Dobro minuto kasneje je namreč po podajah Šabanovića in Mašiča izenačil Tim IVANČEVIČ (1:1). Železarji so v nadaljevanju želeli pokazati, da so boljše moštvo, a se domačim nikakor ni zdelo primerno, da bi položili orožje povsem brez boja. Zagriženo so se branili in v protinapadih ogrožali Legata. Ob koncu osme minute so z golom Hirschbergerja znova povedli (2:1). Tokratni odgovor Jeseničanov ni bil tako ekspresen, vseeno pa je do izenačenja prišlo dve minuti in pol kasneje – po podajah R. Svetine in Zora je za 2:2 v trinajsti minuti zadel kapetan Jaka SODJA. Nadaljevanje je bilo bolj po jeseniških notah, a se domača ekipa ni kar tako vdala. Končno je Jeseničane s solo vložkom v vodstvo ob koncu devetnajste minute popeljal Nejc MAŠIČ (2:3). Kakor se je kasneje izkazalo, povratka za domače po tretjem jeseniškem golu ni bilo več. Prva tretjina se je končala ob razmerju strelov 11:11.

Patrik Rajsar 5. maj 1998
Dva gola na tekmi – Patrik Rajsar

Boljša igra in povišanje vodstva

Gol prednosti – ob tem, da so domači v prvem delu povzročili železarjem precej preglavic – seveda ni bil nobeno zagotovilo za uspešen končni rezultat. Domače je bilo potrebno znova odločno napasti, fantje v belo-rdečih dresih pa so to tudi storili. Grazerji so se v težave spravili ob izključitvi Meixnerja zaradi spotikanja v sedemindvajseti minuti. Jeseničanom prednost igralca več ni prinesla povišanja vodstva, so pa fantje kar resno utrudili domačo obrambo. V dvaintrideseti minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel IVANČEVIČ (podala sta Mašič in Avsenek, 2:4). Zaradi naleta s palico je bil v sedemintrideseti minuti izključen branilec železarjev Šabanović. Domači niso odigrali celih dveh minut z igralcem več, saj je 35 sekund pred zaključkom jeseniške kazni zaradi spotikanja na prostor za kaznovane moral tudi domačin Egger. Do konca druge tretjine majcena peščica gledalcev ni videla nove spremembe rezultata. Prav ob pisku sirene sta si nekoliko v lase skočila Färber pri domačih in Avsenek pri železarjih. Oba sta si seveda prislužila kazni. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 11:20 v korist Jesenic.

Jaka Sodja 17. december 1999
Dva gola na tekmi – Jaka SODJA

Rapsodija v belo-rdečem

Železarji so v zadnji tretjini stvari vzeli v svoje roke, ali bolje rečeno – na svoje palice. Za začetek je po podajah Brgleza in Bruna Rauha v štiriinštirideseti minuti na tri gole razlike povišal Patrik RAJSAR (2:5). Zaradi udarca s kolenom je bil v oseminštirideseti minuti izključen domačin Lennkh, železarji pa so z golom njegovo napako kaznovali dobro minuto kasneje – po podajah Urukala in Bruna Rauha je znova zadel RAJSAR (2:6, 49. minuta, PP1). V statistiko se je s “pomočjo” udarca s palico v enainpetdeseti minuti vpisal tudi napadalec Pretnar, ki si je seveda prislužil dve minuti hlajenja na prostoru za izključene. Domačim ni uspelo zadeti ob igri z igralcem več, sploh pa njihova prednost ni trajala polni dve minuti – 42 sekund pred iztekom kazni za Pretnarja si je zaradi udarca s komolcem dvominutno kazen prislužil strelec zadetka iz desete sekunde tekme – De pauli. Tudi Jeseničani v nadaljevanju ob svoji številčni prednosti niso znova zatresli domače mreže in ostalo je pri štirih zadetkih razlike. Domačim so v zadnjih minutah pošteno pošle moči, do izraza pa je prišla izvrstna telesna pripravljenost železarjev. V šestinpetdeseti minuti je bil zaradi spotikanja tako izključen Kalteneggger pri domačih. Železarji so dobro minuto kasneje z golom branilca Gašperja KOROŠCA povedli z 2:7 (podajalca Šturm in Seršen, 58. minuta, PP1). Prve sekunde zadnje minute tekme so najprej prinesle bližnje srečanje med Meixnerjem in Pretnarjem; oba sta zato konec tekme dočakala na klopi za kaznovane. Za zaključni rezultat in lepo nedeljsko zmago je z golom šestindvajset sekund pred koncem po podajah Rajsarja in Bruna Rauha poskrbel znova SODJA. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 15:16 za Jesenice.