2:15 HD Jesenice 59′ PP1

Streli na gol: HK Triglav   16 (4,7,5); HD Jesenice  46 (15,17,14)
Kazni: HK Triglav   6 (2,4,-); HD Jesenice   6 (-,2,4)

Sodnika: Tadej Snoj, Tilen Pahor

HK Triglav: 1 Hafner (GK), 2 Mohorič (GK), 71 Burgar (C), 66 Lah, 33 Jan, 15 Šlibar, 99 Kepic, 37 Bitežnik, 7 Štern, 92 Vogrinc, 51 Sodnik, 39 Brajlih Novosel, 13 Zupan Škrlj, 11 Veternik, 24 Bertoncelj, 88 Arih, 63 Teran, 23 Kuhar
Trener: Jure Kozjek

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 12 Gasar, 16 Bergelj, 11 Dobravec, 6 Šmid, 13 Langus, 10 Krupenko, 8 Baloh, 22 Miklič, 4 Rep, 21 Adrović, 18 Kaltak, 3 Crnkić, 17 Čufer, 14 Glavič D., 20 Sintič
Trener: Anže Török

Ekipa U14 je odigrala zaostalo tekmo državnega prvenstva dečkov v Kranju. Že iz rezultata je vidno, da je šlo za dvoboj dveh neenakovrednih ekip. Jeseničane je tokrat ob odsotnosti prvega trenerja Sodje vodil Anže Török. Železarji so svojo strelsko učinkovitost povečevali iz tretjine v tretjino in ob koncu pristali pri petnasjtih doseženih zadetkih. Kranjske ekipe pisec teh vrstic ne pozna(m) dovolj dobro, da bi lahko bil prepričan o stanju v njej in morebitnih odsotnostih, kar pa konec koncev tudi ni namen zapisov na spletni strani HD Jesenic. Kar pa se tiče ekipe železarjev, pa je tokrat domače preprosto povsem zasenčila.

Jeseničani so z golom fantov iz prvega napada povedli v četrti minuti (0:1). Fantje iz drugega napada so jeseniško vodstvo podvojili v osmi minuti (0:2). Že v naslednji minuti je bilo 0:3, potem pa je za domače sledilo nekaj mirnejših minut. No, mirnejših – kar se tiče dodatnih pakov v domači mreži. Sicer pa so Jeseničani še naprej prevladovali, streljali z vseh pozicij in nasploh domačim povzročali vse sorte težav. V sedemnajsti minuti je pri domačih zaradi spotikanja prišlo do prve izključitve na tekmi. Železarji so potrebovali natančno minuto igre z igralcem več za svoj četrti zadetek (0:4, 18. minuta). Do konca uvodne tretjine do novih rezultatskih sprememb več ni prišlo. Jeseničani so v tem delu “strelski dvoboj” dobili s 4:15.

S polnjenjem domače mreže so gostje z Jesenic nadaljevali v dvaindvajseti minuti (0:5). Novo izključitev zaradi spotikanja so si v šestindvajseti minuti prislužili domači, železarji pa so jo seveda kaznovali z novim zadetkom (0:6, 28. minuta). Devetindvajseta minuta je prinesla tudi prvo izključitev (spotikanje) na jeseniški strani, vse skupaj pa se je končalo z golom za železarje tudi ob igri z igralcem manj (0:7, 31. minuta). Čas za prvi zadetek domačih je prišel v naslednji minuti (1:7, 32. minuta). Jeseničani so odgovorili z osmim zadetkom v štiriintrideseti minuti (1.8). Zaradi naleta s palico je bil v sedemintrideseti minuti izključen eden od domačih fantov, gostje pa so še tretjič zadeli ob prednosti igralca več (1:9, 39. minuta). Drugi del se je končal ob strelskem izkupičku 7:17 v korist Jesenic.

Šestnajst sekund je minilo v zadnji tretjini, pa so Jeseničani že dosegli nov – jubilejni deseti – gol na tekmi (1:10). Domači, ki so se že zdavnaj sprijaznili z usodo, so v zadnji tretjini pred svoja vrata poslali rezervnega vratarja. Enajsti gol so prejeli šestindvajset sekund kasneje, še vedno pa je tekla enainštirideseta minuta (1:11). V petinštirideseti minuti so si zaradi spodnašanja kazen prislužili Jeseničani; kakor že poprej ob svoji prvi kazni, so zadevo železarji tudi tokrat zaključili z doseganjem zadetka ob igri z igralcem manj (1:12, 46. minuta). Še dodatnih devetinpetdeset sekund je minilo do novega, trinajstega po vrsti, zadetka Jesenic (1:13, 47. minuta). Domača mreža je v nadaljevanju “počivala” slabe tri minute, nato pa so železarji zadeli štirinajstič (1:14, 51. minuta).  Svoj zadnji zadetek na tekmi so igralci Jesenic dosegli v triinpetdeseti minuti (1:15), potem pa so v svoji vnemi nekoliko popustili. Izključitev na strani železarjev v oseminpetdeseti minuti (nabijanje na ogrado) je pripomogla, da so Triglavani dobro minuto pred koncem dosegli ob igri z igralcem več še svoj drugi gol na tekmi (2:15) in s tem postavili končni rezultat. Razmerje strelov v okvir vrat v zadnjem delu – 5:14 v korist Jesenic.