DP mlajših dečkov, 3. krog

HD Jesenice – HK Celje
21 – 2

(9:0,5:1,7:1)

1:0 HD Jesenice 1′, 2:0 HD Jesenice 2′, 3:0 HD Jesenice 4′, 4:0 HD Jesenice 5′, 5:0 HD Jesenice 6′, 6:0 HD Jesenice 8′, 7:0 HD Jesenice 11′ PP1, 8:0 HD Jesenice 11′, 9:0 HD Jesenice 14′, 10:0 HD Jesenice 17′ SH1, 10:1 HK Celje 18′ PP1, 11:1 HD Jesenice 19′, 12:1 HD Jesenice 22′, 13:1 HD Jesenice 27′, 14:1 HD Jesenice 29′, 15:1 HD Jesenice 36′ PP1, 16:1 HD Jesenice 36′, 17:1 HD Jesenice 39′, 18:1 HD Jesenice 40′, 19:1 HD Jesenice 41′, 19:2 HK Celje 44′, 20:2 HD Jesenice 45′, 21:2 HD Jesenice 45′

Kazni: HD Jesenice 2 (0,2,0), HK Celje 6 (2,2,2)
Streli na gol: HD Jesenice 61 (21,20,20), HK Celje 17 (6,5,6)

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 12-Gasar, 17-Čufer, 21-Junež, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 7-Rijavec, 11-Dobravec, 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 15-Svetlin, 5-Korošec, 24-Crnkić, 18-Kaltak, 3-Adrović, 20-Sintič, 4-Bergelj, 16-Grašič
Trener: Gaber KLINAR

HK Celje: Skale (GK), Golež, Škerjanec Podergajs, Zupanc, Dolenc, Blazinšek, Furman, Ramšak, Črepinšek, Steblovnik, Marinšek, Pikl Lipar, Jagodič
Trener: Tomaž Felicijan

Sodnika: Matej Arlič in Anže Bergant

Gledalcev 62

Kako se bo razvila tekma proti Celju, je bilo hitro vidno. Železarčki so prvič zadeli že v 49. sekundi srečanja, drugi gol pa dodali le 33 sekund  kasneje. Ko so v četrti, peti, šesti in sedmi minuti padli še naslednji štirje zadetki, so se razblinili še zadnji dvomi. Le-teh najbrž resnici na ljubo ni bilo prav dosti, a vseeno je k vsaki tekmi treba pristopiti resno. Sedmi zadetek je bil plod igre z igralcem več ob edini izključitvi v prvi tretjini. Do konca uvodnih 15ih minut so domači vsega skupaj devetkrat zatresli celjsko mrežo, gostom pa ni uspelo doseči zadetka. Razmerje v strelih v prvem delu je bilo kar 21:6 za domače.
Tudi v drugi tretjini ni bilo nič drugače. Domači so dosegli svoj deseti gol celo ob igri z igralcem manj, vendar pa so gostje vseeno izkoristili powerplay za dosego častnega zadetka pol minute kasneje. Sledilo je novih 9 golov domače ekipe – še dodatni štirje v drugi tretjini, preden so gostje znova dosegli zadetek. Razmerje v strelih v drugi tretjini je bilo 20:5 za domače, vsaka od ekip pa si je prislužila eno malo kazen.
Pa v tretji tretjini? Novih pet zaporednih jeseniških golov, pa še en celjski in še dva gola za zaključek lepe zmage v zadnjih sekundah. V zadnji tretjini so si gostje prislužili še eno malo kazen, domači pa so bili dovolj disciplinirani, da česa takega niso doživeli. Tudi v tej tretjini je bilo razmerje v strelih 20:6. Izdatna zmaga torej.

Gaber Klinar, trener mlajših dečkov: “Tekmo smo zelo dobro začeli in narekovali hiter ritem skozi celotno srečanje, saj smo zelo hitro menjali peterke. Ekipa z vsako tekmo deluje vedno bolj homogeno in čvrsto, pa tudi pristop na tekmo je že skoraj pravi. Moram pohvaliti igralce, ki so dali vse od sebe od prve do zadnje minute.”

______________________________________________________________________________________

Liga EBJL

HD Jesenice – Miskolci Jegesmedvek JSE
4 – 5

(2:1,1:2,1:1 – 0:1) OT

1:0 AVSENEK (Glavič) PP1 1′, 1:1 Szücs (Szopos) PP1 5′, 2:1 GLAVIČ (Pelko) PP1 9′, 2:2 Szücs (Szopos) 20′, 3:2 SODJA (Hadžić, Glavič) PP2 35′, 3:3 Toth (Horvath) 39′, 4:3 AVSENEK (Glavič, Klofutar) PP1 52′, 4:4 Toth (Komjati, Horvath) 54′, 4:5 Karda (Laczko) 61′

Kazni: HD Jesenice 8 (4,0,4, -), Miskolci 18 (6,6,6, -)
Streli na gol: HD Jesenice 38 (17,13,8,0), Miskolci 32 (10,8,12,2)

HD Jesenice: 1-Pelko (GK),25-Žagar (GK), 2-Klofutar, 3-Šabanović, 6-Brus, 7-Hadžić, 19-Jamnik, 4-Kapel, 5-Korošec, 9-Rajsar, 10-Razingar, 11-Seršen, 12-Glavič, 15-Avsenek, 16-Šturm, 17-Svetina R., 21-Pavlič, 22-Svetina E., 23-Sodja, 24-Rekar (C)

Miskolci Jegesmedvek JSE: Kiss (GK), Nagy, Danko, Gyorfy, Bernath, Laczko, Poszar, Ban, Zekov, Molnar, Samaraglai, Horvath, Karda, Szücs, Deak, Szopos, Fazakas, Komjati, Toth
Trener: Peter Mayer

Sodniki: Miha Bajt (glavni), Anže Bergant, Ervin Čamdžić (linijska)

Gledalcev 70

Tekma lige EBJL je imela zanimivo pred-dogajanje. Gostje so v zgodnjem popoldnevu sporočili, da se jim je na poti pokvaril avtobus. Domači trener si je tekme vseeno želel in kar nekaj organizacije je bilo potrebne, da je bila tekma na koncu izpeljana. Tekma se je začela zato ob 20.15 uri, predvidena pa je bila za 18.uro. K sreči se je dalo dogovoriti za termin tudi v dvorani Podmežaklo, je pa seveda vsem skupaj, predvsem pa fantom in trenerju, čakanje bilo povsem odveč. Ampak, kakor je rekel trener Varl – gre za hokej, igrajmo hokej!
Domači trener je že v pogovoru pred tekmo izpostavljal moč tokratnih gostov. Poleg tega je v ekipi železarjev (ki je že tako ali tako “polna” kadetov) manjkalo še nekaj fantov, predvsem pa je v oči bodel podatek, da bosta tekmo v vratih začela 13 in 14 letni vratar. Domači so sicer brez pretiranega rešpekta napadli takoj v uvodnih minutah in goste prisilili k branjenju svojih vrat. Prva izključitev je na madžarski strani tako sledila že v 42. sekundi tekme, Rok AVSENEK pa je vse skupaj pretvoril v prvo domače vodstvo po 69 sekundah igre z igralcem več. Podajalec je bil Gašper Glavič, ki se je po prestani kazni spet vrnil v moštvo.  Tudi gostje so vrnili z enako mero v 5. minuti, ko je kazen zaradi naleta s palico prestajal Glavič. Zanimiva, hitra in borbena igra je sledila tudi v prihodnjih minutah, domači pa so ponovno zadeli v powerplayu v 9. minuti – strelec je bil tokrat GLAVIČ, podajo pa so pripisali tudi vratarju Pelku. 2:1 je bil tudi rezultat po končani prvi tretjini. Domači so v okvir gostujočih vrat sprožili kar 17 strelov, gostom pa dopustili 10 strelov na vrata solidnega Pelka.
Hladen tuš je sledil v uvodu v drugo tretjino, saj so gostje izenačili na 2:2 že po 26 sekundah igre.   Sledila je enakovredna igra na obeh straneh. Nov vodilni – tretjič na tekmi – zadetek so domači dosegli ob igri petih proti trem v 35. minuti, ko je po podajah Hadžića in Glaviča znova zadel AVSENEK. Pa vendar so nepopustljivi Madžari še tretjič tudi izenačili ( v 39. minuti). Razmerje strelov v drugi tretjini je bilo 13:8 za domače, ekipi pa sta se na drugi odmor odpravili rezultatsko poravnani na 3.
Za še četrto vodstvo (še v četrtem powerplayu) je  v 52. minuti po podajah Glaviča in Klofutarja poskrbel ponovno AVSENEK, vendar je vodstvo domačih zdržalo manj kot dve minuti. Gostje so namreč izkoristili svoj powerplay in zadeli ćetrtič. Mreži se v zadnjih šestih minutah tretje tretjine nista zatresli. Strelsko so zadnjo tretjino sicer dobili gostje (8:12).
Žal se je nekaj nezbranosti v obrambi pripetilo v začetku podaljška. Gostje so streljali proti golu Pelka z desne strani, ta je pak odbil, vendar je Madžarom v drugem poizkusu uspelo doseči zmagoviti zadetek.

Dejan Varl, trener mladincev: “Zelo sem zadovoljen z igro, ki se ves čas izboljšuje. Fantje vidno napredujejo. Imamo še dovolj rezerve pri gibanju, hitrosti in še bolj trdi obrambi. Štirje doseženi zadetki v powerplayu so posledica spremenjenega razmišljanja pri fantih, saj so se veliko gibali in streljali. Še naprej bomo težili k hitri, napadalni igri z veliko gibanja. Tokrat biposebej rad pohvalil vratarja Pelka, pa tudi Nika Razingarja, ki je prvič nastopil kot branilec – oba sta zelo dobro opravila s svojimi nalogami.”

Jesenice, 19. oktober 2014
DP dečkov, 3. krog

HD Jesenice – KHL Mladost
14 – 3

(8:0,3:2,3:1)

1:0 HD Jesenice PP1 2′, 2:0 HD Jesenice 3′, 3:0 HD Jesenice 3′, 4:0 HD Jesenice 4′, 5:0 HD Jesenice PP1 8′, 6:0 HD Jesenice SH1 12′, 7:0 HD Jesenice 18′ PP1, 8:0 HD Jesenice 20′, 9:0 HD Jesenice 22′, 9:1 KHL Mladost 28′, 9:2 KHL Mladost 28′, 10:2 HD Jesenice 29′, 11:2 HD Jesenice PP2 36′, 11:3 KHL Mladost 41′, 12:3 HD Jesenice 43′, 13:3 HD Jesenice 46′, 14:3 HD Jesenice 48′

Kazni: HD Jesenice 10 (2,4,4), KHL Mladost 22 (4,12,6)
Streli na gol: HD Jesenice 52 (23,10,19), KHL Mladost 13 (4,7,2)

HD Jesenice: 1-Žagar (GK), 10-Panjtar (GK), 11-Pogačar, 5-Murnik, 8-Krmelj, 16-Lukan A., 14-Čop, 12-Šega, 20-Kararić, 21-Slivnik, 22-Jakupović (C), 19-Török, 24-Finžgar, 4-Fartek, 18-Potočar, 23-Podrekar, 13-Kobal, 25-Podlipnik, 6-Škof, 9-Lukan D.

KHL Mladost: Tomić (GK), Goršić (GK), Kuzmanović, Seitz, Pleština, Dobrić, Horvat, Pavlić, Janjatović, Mohenski, Lokar, Jakovac, Ikanović Šilhan, Kramarić, Dragičević, Pavlešić
Trener Duško Janjatović

Sodnika; Nataša Pagon in Matej Arlič

Tekma dečkov proti gostom iz Zagreba je minila povsem v skladu s pričakovanji. Gostje so se predstavili kot preslab nasprotnik za železarje. Zagrebčanom tekme proti močnejšim nasprotnikom prav gotovo koristijo,domači trener Glavič pa ob takih srečanjih tudi dobi priložnost, d s fanti še na pravi tekmi (in ne samo na treningih) preizkusi kako svojo zamisel. Eno od zanimivejših vprašanj pred tekmo je bilo, ali bodo dečki tokrat zdržali brez takoj v uvodu prejetega gola, saj se jim je to na prejšnjih tekmah neprijetno ponavljalo. Tokrat take bojazni ni bilo, saj se je “polnjenje” gostujočega gola začelo takoj od prvega sodnikovega meta. Prvi gol so domači dosegli po 69 sekundah igre, v treji minuti še dva, pa v četrti še četrtega. Do konca tretjine so dosegli še 5 zadetkov, gostom pa niso dopustili kaj dosti več, kot 4 strele na gol. Le-ti Zagrebčanom niso prinesli veselja, saj je domači vratar Žagar deloval zanesljivo, prav tako pa celotna obramba. Razmerje v strelih je ob visokem vodstvu 8:0 po prvi tretjini znašalo kar 23:4.
Gostje so se v drugem delu predstavili kot nekoliko bolj nedisciplinirana ekipa – prislužili so si kar 12 minut kazni. Domači tega niso prav s pridom izkoristili. Povedli so sicer še z 9:0, a potem v 28. minuti v razmiku 19 sekund dobili dva zadetka. V nadaljevanju so se zbrali in drugi del igre vseeno obrnili rezultatsko sebi v prid (3:2), prav tako pa je bilo tudi pri razmerju v strelih (10:7).
Nezbranost v uvodu se je vseeno pojavila v začetku zadnje tretjine, ko so Zagrebčani dosegli še svoj tretji zadetek, domači pa so do konca tekme še trikrat zatresli mrežo fantov v rumenih dresih. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 19:2 za domače.

Gaber Glavič, trener dečkov: “V prvi tretjini smo odigrali odlično. Še enkrat se je pokazalo, da nimamo težav z učinkovitostjo. Vesel sem, da fantje dosegajo “prave” gole, da jih dosegamo tudi z modre linije, da zakrivamo pogled nasprotnemu vratarju in podobno. Nasprotnik je bil preprosto precej slabši in težko je bilo odigrati zbrano vseh 60 minut, to je jasno. Vseeno se ne bi smelo zgoditi, da v nekaj sekundah prejmemo dva zadetka, pa tudi uvod v zadnjo tretjino ni bil pravi. Igra v obrambi bi torej morala biti bolj zbrana, velja pa seveda za vse fante, ne samo za branilce. V tekmi proti takemu nasprotniku bi raje videl rezultat 10:0, kot pa 14:3, a tudi taka tekma je del učenja. Generalno gledano pa smo s prikazanim lahko zadovoljni.”