Streli na gol:  HD Jesenice   35 (10,11,14); HK Olimpija   34 (13,15,6)
Kazni: HD Jesenice   8 (2,4,2); HK Olimpija   14 (2,6,6)

Linijska sodnika: Matjaž Hribar, Gašper Franc

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 3 Mašič N. (C),11 Pogačar, 23 Podrekar, 22 Jakupović, 14 Mašič B., 13 Nastran, 18 Potočar, 5 Šabanović, 19 Kobal, 20 Kararić, 16 Lukan A., 2 Škof, 12 Pretnar, 8 Krmelj, 10 Homan, 6 Košir, 15 Zor, 17 Pivk, 24 Finžgar, 4 Fartek

HK Olimpija: 1 Usnik (GK), 35 Kavčič (GK), 55 Vuk, 22 Cjuha, 3 Lavriša, 19 Stražišar (C), 11 Ilić, 33 Ogrinc, 38 Ravnikar, 4 Keber, 7 Rus, 89 Povirk, 10 Šinkovec, 26 Kosmač, 51 Pipan
Trener: Ildar Rahmatullin

Po tistem, ko so mladinci zadnjo prvenstveno tekmo na domačem ledu odigrali še v lanskem letu (28. decembra), so se jim v torkovem zgodnjem večeru nasproti postavili večni tekmeci iz Ljubljane. V ekipi trenerja Dejana VARLa je iz različnih razlogov prišlo do nekaj sprememb. Manjkalo je nekaj igralcev, ekipi pa sta se pridružila branilec Šabanović in napadalec Pretnar. Zanimivost: na pleksi ogradi za goloma v dvorani Podmežaklo se je pojavila reklama za dogodek dveh super-hokejistov, ki pa se bo – dogodek torej, akademija – odvijal v nekem drugem okolju …

IMG_0294

Prva tretjina za pozabo

Dolgotrajna težava ekipe železarjev, ki skozi tekmovanje večkrat kažejo predstave po sistemu toplo-hladno, se je na torkovi tekmi sprva manifestirala v svoji manj prijetni obliki. Ljubljančani so brez kakega posebnega strahu domače takoj napadli in Nejca ŽAGARja prvič premagali že po 23 sekundah igre (Stražišar, 0:1). Šokirani domači so v nadaljevanju sicer vzpostavili ravnovesje v igri, prav posebej nevarni za gostujoča vrata pa niso bili. Domači strateg je v igro pošiljal polne štiri peterke, gostje pa so na Jesenice tako ali tako pripotovali le s trinajstimi igralci v polju. Priložnost za izenačenje se je železarjem ponudila v enajsti minuti, ko je bil zaradi spotikanja izključen Ljubljančan Ogrinc. Domači so igrali z igralcem več dobro minuto, potem pa je bil zaradi spotikanja izključen Zor. Igra štirih proti štirim ni prinesla sprememb na semafor, so pa gostje zadeli – že ob polni postavi – 21 sekund pred iztekom kazni za domačega napadalca (Stražišar, 14. minuta, 0:2). Ko je na 0:3 za goste v 16. minuti ob popolnoma anemični jeseniški obrambi povišal Keber, se je zazdelo, da se železarjem obeta prava katastrofa. Neprepričljiva in bojazljiva igra brez prave borbenosti, naletov in agresivnosti je dajala vtis, da bodo Ljubljančani dosegli zadetek praktično iz vsake nekoliko resnejše akcije. K sreči je nekaj lepih obramb nanizal vsaj vratar Žagar. Na napadalni strani so železarji delovali podobno brezidejno, nekaj blagih poizkusov pa je brez kakršnihkoli težav zaustavil gostujoči čuvaj mreže. Prva tretjina se je končala še preden bi gostom uspelo domačo mrežo dodatno naluknjati. Razmerje v strelih v prvem delu – 10:13 v korist Olimpije.

IMG_0326

Bolje v večjem delu nadaljevanja

Gotovo je kar nekaj krepkih na račun predstave fantov v rdečih dresih v odmoru med tretjinama povedal v slačilnici železarjev trener Varl. Odnos do igre se je popravil in domači so kar pritisnili na gostujoča vrata v prvih minutah nadaljevanja. Gostujoči vratar je pred svojim golom v 25. minuti tekme nepravilno oviral enega od jeseniških napadalcev in si prislužil dvominutno kazen. Na klopi za izključene ga je seveda zamenjal eden od soigralcev. Železarjem je po pametni in lepi akciji Matica ZORa uspelo znižati na 1:3 25 sekund kasenje (podajalca Šabanović in N. Mašič). Nalet domačih je bil prekinjen slabo minuto kasneje, ko je bil zaradi spotikanja izključen Kobal. Gostom številčne prednosti ni uspelo unovčiti s četrtim golom. Od 28. do konca 32. minute sta ekipi igrali v polnih postavah, nekoliko konkretnejši v svojih akcijah pa so bili železarji. Gostujoči branilec Ogrinc je v 32. minuti spotaknil prodirajočega jeseniškega napadalca, ob tem pa je zavrela kri še pri njegovemu soigralcu Stražišarju in železarju Pivku. Vsi trije so dobili po dve minuti kazni, Jeseničani pa so dobili priložnost za zmanjšanje rezultata ob številčni prednosti. Nič takega se ni zgodilo, tako da sta ekipi ob nespremenjenem rezultatu spet v polnih postavah igrali od konca 34. minute dalje. Sledil je mrk v igri domačih, v katerem so gostje popolnoma zavzeli domačo obrambno tretjino. Nekaj minut so domači le stežka spravljali pak iz svoje tretjine in zdelo se je, da gol gostov preprosto visi v zraku. Občutek ni varal, saj so Ljubljančani preko Rusa za 1:4 zadeli v 38. minuti. Ob nenadnem mrku železarjev, so gostje tudi v strelskem smislu domače v drugi tretjini ujeli in ob koncu prehiteli – 11:15.

IMG_0312

Fantastičnih 5:0 v zadnjih 20 minutah

Z visokim zaostankom, a prepričani v zmožnost povratka, so se železarji pojavili na ledeni ploskvi v zadnji tretjini. Dodatno vero v uspeh jim je vlil gol Miha KRMELJa po slabi minuti in pol nadaljevanja (2:4, 42. minuta). Železarji so prevzeli niti igre v svoje roke in prevladovali v nadaljevanju. Trenerju Varlu se je obrestovalo igranje z vsemi štirimi peterkami, saj se je gostom počasi začela poznati krajša klop za rezervne igralce. Domači so dobivali več in več dvobojev, bili hitrejši pri paku in uspešnejši ob ogradi. Manjkala je le pika na i v obliki kakega zadetka, ki bi jih še bolj približal gostom iz Ljubljane. Lepa priložnost za kaj takega se jim je ponudila v 48. minuti, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen gostujoči branilec Cjuha. Domači so se preselili v napadalno tretjino, vendar njihove kombinacije za gol Olimpije niso bile prav posebej nevarne. Slabo minuto sta v nadaljevanju nato ekipi odigrali številčno izenačeni, v polnih postavah. V lepi priložnosti za znižanje se je v 51. minuti znašel Podrekar, a mu je ni uspelo zaključiti na želeni način. V nadaljevanju akcije si je prislužil kazen zaradi udarca s palico. Vse skupaj se je končalo na najboljši možen način – z golom Luka PRETNARJA ob igralcu manj 16 sekund kasneje (3:4, 51. minuta). Železarji so v nadaljevanju do konca ubranili številčni deficit in se od 53. minute naprej podali v lov za izenačenjem. Na roko sta jim šli tudi izključitvi Rusa (udarec s komolcem, 55. minuta) in Kebra (spotikanje, 57. minuta). Prve od omenjenih številčnih prednosti domači niso izkoristili. K sreči se je druga po strelu Zemirja ŠABANOVIĆa od daleč zaključila z izenačujočim golom (4:4, podajalec N. Mašič). Do konca sta ostali le še slabi dve minuti in pol. Utrujenim gostom se je ob izenačenju preprosto “snel jermen”, železarji pa so silovit pritisk kronali z novim golom PRETNARja ob koncu 59. minute (5:4, podajalec Zor). Gostujoči strateg – stari jeseniški znanec – Ildar Rahmatullin je v nadaljevanju iz vrat potegnil svojega vratarja in ga nadomestil z novim napadalcem. Poskus Olimpije se je klavrno končal le osem sekund kasneje, ko si je v obrambni tretjini pak priboril PRETNAR in iz obrata preko celega igrišča zadel prazno ljubljansko mrežo za končnih 6:4! Gostujoči vratar se je vrnil na svoje delovno mesto, zadnjih 45 sekund pa ni več prineslo novih sprememb. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 14:6 za Jesenice.

IMG_0299

Dejan VARL, trener:
Začeli smo zelo medlo in neodločno. V prvih dveh tretjinah smo delovali premalo agresivno. V srednjem delu igrišča gostov nismo zapirali, tako da so le-ti zlahka prihajali v našo obrambno tretjino. Ko smo imeli pak v posesti, smo ga slepo pošiljali od sebe, to bo potrebno popraviti. Vsak pak mora imeti svoj namen. Veseli me, da smo se do konca srečanja zbrali, odigrali preprosto in ob koncu zmagali. Take reči po visokem zaostanku uspejo le ekipam s karakterjem. Tudi sam fantom vedno pravim,d a se ne smeš predati vse do zaključnega piska sirene na tekmi. Kot uspešna se je pokazala moja filozofija igre s štirimi napadi. Včasih se tako da igrati, drugič pa pač ne; tokrat se je izteklo dobro. Svojim fantom čestitam za vztrajnost in zmago!”