Streli na gol: HKMK Bled   41 (10,16,15); HD Jesenice   31 (7,12,12)
Kazni: HKMK Bled   12 (8,4,-); HD Jesenice   14 (2,8,4)

Linijska sodnika: Nataša Pagon, Peter Bizalj

HKMK Bled: 33 Pančur (GK), 2 Černe (GK), 47 Stan J., 88 Stan L. (C), 28 Borse, 45 Tušek, 51 Podrekar, 6 Kos, 11 Pretnar, 10 Gavrilov, 16 Konca, 4 Sirk, 8 Zupan, 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 13 Livrin, 9 Bohinc
Trener: Rok Jakopič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 11 Pogačar (A), 22 Jakupović (A), 16 Lukan A., 24 Finžgar, 14 Mašič, 7 Slivnik, 13 Kobal, 5 Murnik, 9 Lukan D., 23 Podrekar, 18 Potočar, 2 Škof, 10 Podlipnik, 8 Krmelj (C), 3 Verdnik, 20 Kararić
Trener: Dejan VARL

Niz slabših rezultatov, predvsem pa iger, je kadete Jesenic v zadnjih tednih snel s prvega mesta na prvenstveni razpredelnici. Vmesna odsotnost prvega trenerja Dejana VARLa – fantje so sicer trdo trenirali pod poveljstvom Aleša REMARja – je prav gotovo tudi imela določen učinek na stanje v ekipi. Če k temu dodamo še nekaj manjkajočih igralcev ter običajne težave železarjev v tekmah z blejskimi vrstniki, je kaj hitro jasno, da pred tekmo na Bledu nihče ni mogel biti prepričan v avtomatski uspeh.

img_8919

V krču v prvi tretjini

Avtomatsko seveda uspeh tako ali tako ne pride na nobeni tekmi, ampak je zanj potrebno pošteno garati. Nekoliko nesigurne Jeseničane je trener Varl očitno vseeno spravil nazaj na primeren nivo, na katerem se enakovredno fantje lahko borijo za zmago na vsaki tekmi. Uvodni sodnikov met so dobili Jeseničani, ki pa so se že nekaj trenutkov kasneje znašli v prepovedanem položaju. V naslednje pol minute so domači dvakrat poskušali s streloma z razdalje, a za vratarja Gašperja PAJNTARja sta ta poizkusa pomenila le lažje ogrevanje. Ob koncu druge minute si je na desni strani ob ogradi pak priboril A. Lukan, zadrsal proti sredini in silovito sprožil, vendar je ploščica zletela za las preko vrat domačega vratarja, ki je instinktivno umaknil glavo. Po odlični podaji Podlipnika izza gola se je v lepi priložnosti znašel še Škof, a je na srečo domačih ostalo pri začetnem rezultatu. Domači so si v začetku četrte minute zaradi udarca s palico prislužili prvo izključitev na tekmi. V powerplayu prvima jeseniškima peterkama ni uspelo sprožiti nobenega resnejšega strela proti domačim vratom. V nadaljevanju sta ekipi igrali dokaj enakovredno. Agresivnost železarjev je bila v primerjavi s prejšnjimi tekmami veliko na višjem nivoju. Domači so še naprej poskušali s streli od daleč, ali pa se zapletali v samostojnih prodorih, večinoma pa je šlo za nenevarne poskuse. V deseti minuti so zaradi igranja z visoko palico domači dobili novo kazen. Še enkrat železarjem ni uspelo v powerplayu spraviti skupaj česa konkretnejšega, domači pa so po minuti igralskega deficita preko hitrega protinapada celo prišli v lepo priložnost, ki jo je Gavrilovu ubranil PANJTAR. Znova je domačega vratarja z desne strani – tokrat od daleč – v dvanajsti minuti testiral A. Lukan, vendar je bil strel lahek plen blejskega čuvaja mreže. Ob koncu trinajste minute so domači po neodločni igri železarjev v obrambni tretjini zadeli vratnico. Le kake pol minute kasneje je nova napaka železarjev pri podaji počez čez obrambno tretjino še enkrat več v težave spravila vratarja železarjev. K sreči se je za naše fante vse srečno končalo, domači pa so si nekaj trenutkov kasneje prislužili novo kazen zaradi spotikanja. Že po nekaj sekundah powerplaya so železarji lepo “odprli” domačo obrambo, žal pa je strel Podrekarja z desne strani zletel mimo vrat. Strel od daleč je v nadaljevanju po neizdelani akciji sprožil še Mašič, še tretja prednost igralca več pa se je ob nespremenjenem rezultatu iztekla ob koncu petnajste minute tekme. V naslednji minuti je bil zaradi napada s telesom izključen Jakupović. Železarji so številčni primanjkljaj brez večjih težav ubranili, domačim pa dopustili le en nekoliko resnejši strel na svoja vrata. Minuto in pol pred koncem tretjine je na klop za kaznovane (prav tako zaradi napada s telesom) moral še eden od domačih hokejistov. Jeseničani so bili znova nenevarni v powerplayu, do strela na jeseniška vrata pa so v protinapadu spet prišli domači. Prva tretjina se je tako končala z 0:0, statistiki pa so v tem času domačim našteli deset strelov, železarjem pa sedem.

img_8927

Odličen začetek pomagal do sproščenosti

Zaradi nove poškodbe v drugem delu ni več igral branilec Finžgar. Sedemintrideset sekund kazni je ostalo domačim še v začetku druge tretjine, vendar so železarji z ekspresnim zadetkom poskrbeli, da se ta ni iztekla v celoti. Po dobljenem sodniškem metu je pak prišel na levo stran do Kobala, le-ta pa ga je lepo podal pred gol do kapetana Krmelja, ki je akcijo učinkovito zaključil. S strelom z desne strani je – potem ko je v srednji tretjini lepo prestregel pak – poskušal Slivnik, vendar je domači čuvaj pak ukrotil. Po lepi podaji Škofa je v triindvajseti minuti znova streljal A. Lukan, vendar v blejskem večeru ni imel dobro umerjene palice. S strelom je zbranost domačega vratarja v 26. minuti preizkusil Potočar, ostalo pa je pri minimalnem vodstvu Jesenic. V teh trenutkih so železarji stisnili domače v obrambno tretjino, vendar pravih zaključnih strelov ni bilo. Nekoliko boljši strel se je posrečil Škofu, a tudi ta ni privedel do spremembe na semaforju. Lepo sta izigrala domačo obrambo Krmelj in Jakupović v eni od naslednjih akcij, a žal neučinkovito. Prav kapetan Jesenic je bil zaradi spotikanja izključen nekaj trenutkov kasneje. Domači so v powerplayu sicer dvakrat sprožili v okvir vrat Jesenic, vendar je bil Panjtar obakrat dovolj zbran za zanesljivi obrambi. Lepo je pred domača vrata v dvaintrideseti minuti prodrl Podrekar. Domači so ga ustavili z držanjem in si prislužili malo kazen. Železarji so v powerplayu nekajkrat poskušali, domači pa so bili dovolj zbrani, da so ostali pri minimalnem zaostanku. Sredi petintridesete minute so železarji dopustili enemu od domačih, da se je od ograde neovirano sprehodil pred gol Jesenic in s strelom po tleh premagal jeseniškega vratarja za izenačenje na 1:1. K sreči je bil odgovor železarjev adekvaten – v naslednji akciji so domači naprej s spotikanjem omogočili Jakupovića, sodnik pa je dvignil roko v znak prihajajoče izključitve. Železarji so zadržali pak v svoji posesti, po strelu Pogačarja od daleč pa se je pred golom sijajno znašel prav Ahmet JAKUPOVIĆ in naše fante ponovno povedel v vodstvo (36. minuta, 1:2, podajalec tudi Kobal). Sedemintrideseta minuta je prinesla najprej izključitev Murnika zaradi oviranja, minuto in štiriindvajset sekund kasneje pa je sledila še obojestranska izključitev – pri Jesenicah je bil zaradi spotikanja izključen Pogačar, pri domačih pa zaradi napada s telesom kapetan Stan. Le petnajst sekund kasneje je zaradi zavlačevanja igre na klop za kaznovane moral še Šega, tako da so se železarji bili primorani braniti z dvema igralcema manj. K sreči se je za železarje vse srečno izteklo, druga tretjina pa je minila ob razmerju strelov 16:12 za Blejce (!).

img_8923

V zadnjih desetih minutah zlomili domače

Prvi dve minuti zadnje tretjine nista prinesli ničesar razburljivega, potem pa je v triinštirideseti minuti neuspešno v napadalni tretjini pak poskušal zadržati jeseniški branilec D. Lukan. Svojo napako je poskušal popraviti s hitrim drsanjem nazaj, prerivanje z domačim napadalcem pa je sodnik ocenil kot držanje in branilca poslal na kazensko klop. Novo izključitev si je zaradi izbijanja paka preko proporcev igrišča iz obrambne tretjine prislužil Šega dvajset skund pred iztekom kazni za D. Lukana. Jeseničani so se uspešno ubranili najprej ob igri treh proti petim, potem pa še štirih proti polni blejski zasedbi. K sreči je bilo s tem izključitev za železarje na tekmi konec. V nadaljevanju so gledalci spremljali izenačen boj obeh ekip vse do petdesete minute, ko sta v srednji tretjini iz igre izpadla oba jeseniška branilca, domači pa so zadevo izkoristili za izenačenje na 2:2. S sijajno akcijo so v dvainpetdeseti minuti odgovorili Jeseničani. Kapetan Krmelj si je v obrambni tretjini priboril pak in z njim bliskovito zadrsal v napadalno tretjino, kjer je s podajo zaposlil Marcela KOBALa, le-ta pa je z leve strani lepo premagal domačega vratarja za še tretje vodstvo železarjev na tekmi. Domači so v prihajajočih minutah sicer poskušali storiti kaj več, pak pa so poizkušali pripeljati v jeseniški gol, kar pa je bilo spričo zgoščenega in dobro pokritega prostora pred vrati železarjev zanje misija – nemogoče. V štiriinpetdeseti minuti je bil blizu zadetka Jakupović, njegov strel pa je malenkostno zgrešil domača vrata. Tudi strel Pogačarja od daleč v naslednji minuti ni prinesel spremembe na semaforju. Le malo je manjkalo do zadetka Potočarju v začetku šestinpetdesete minute. Ob koncu te iste minute je nevarno streljal Jakupović, odbiti pak pa je v nebranjeno mrežo pospravil Luc SLIVNIK in tako postavil končni rezultat tekme – 2:4 za Jesenice. Domači strateg je dobre tri in pol minute pred koncem iz vrat odpoklical svojega vratarja in ga nadomestil z dodatnim igralcem. Blejci so nekoliko poskušali pritiskati, vendar je bila zbranost železarjev na dovolj visokem nivoju, kaj lahko pa bi ob kančku sreče več ob nekaj poizkusih zadeli tudi nebranjeno domačo mrežo.

img_8929

Kakorkoli že, ekipi kadetov z Jesenic velja za zmago in boljšo predstavo, kakor so bile nekatere zadnje, seveda čestitati. Obstaja pa še dovolj možnosti za izboljšave in vrnitev na nivo, ki so ga ti fantje pred časom že kazali. Ob tem velja omeniti še, da so se pojavile govorice o prestopih nekaterih Blejcev v rdeči dres, kar pa je v tej starosti (pa tudi v ostalih kategorijah) tako ali tako že stalnica zadnjih sezon … Še en zanimiv podatek pa govori o tem, da so po včeraj odigranih tekmah na vrhu prvenstvene razpredelnice tri ekipe s popolnoma enakim izkupičkom – Olimpija, Slavija in Jesenice imajo v tem trenutku po 29 osvojenih točk, ob tem pa so Založani doslej odigrali 14 tekem, Jeseničani 13, igralci iz Tivolija pa 12 v tej sezoni. Veste kdo prihaja pa v torek na Jesenice? Olimpija.