Streli na gol: HD Jesenice   29 (7,9,13); UPC Vienna Capitals  25 (8,10,7)
Kazni: HD Jesenice  31 (2,2,27); UPC Vienna Capitals  22 (4,6,12)

Linijska sodnika: Peter Bizalj, Grega Makizeti

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 21 Korošec, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 18 Pretnar, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 10 Svetina R., 30 Zor, 11 Brglez

UPC Vienna Capitals: 31 Tschrepitsch (GK), 38 Maros (GK), 17 Steibl, 19 Müller, 24 Pelz, 76 Bayer, 84 Wolf, 3 Preiser, 7 Maxa F., 9 Habernig, 14 Szabad, 16 Schlögl, 27 Ranftl (C), 28 Rohm, 37 Schönwetter, 64 Artner, 77 Maxa A., 96 Janisch, 98 Thalhammer
Trener: Christian Dolezal

Dan po razburljivem obračunu z Olimpijo, v katerem se je pri izvajanju kazenskih strelov sreča nasmehnila Ljubljančanom, je železarje čakala že nova zahtevna preizkušnja – Podmežaklo so gostovali vodilni Vienna Capitals-i. V pogovoru pred tekmo je domači strateg Gaber GLAVIČ napovedal nekako v stilu: “Capitalsi bodo prikazali, kako se igra moderen hokej. Vienna igra tako, kakor bi radi sčasoma igrali mi. Predamo se pa seveda ne …”

Trd, izenačen dvoboj

In res se fantje v rdečih dresih niso predali. Prav dosti se niso poznale niti posledice nesrečnega poraza v večeru pred tem, kar kaže na to, da je ekipa dobro pripravljena tudi psihično. V uvodnih minutah sta se ekipi sicer “otipavali”, a kaj hitro je bilo jasno, da je Podmežaklo prispela hitra, drsalno močna in tehnično solidno podkovana ekipa, ki v vsakem trenutku pozna svoj cilj – zmago. Prva resnejša priložnost se je domačim ponudila sredi devete minute, ko je na klop za kaznovane zaradi držanja moral gostujoči hokejist Szabad. Gostje v rumenih dresih so brez večjih težav ubranili jeseniško prednost igralca več. Nova kazen je rumene zadela v trinajsti minuti, ko je na dvominutni prisilni počitek zaradi nepravilnega ovrianja moral Janisch. Tudi ob tej priložnosti so gostje svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Kakorkoli že, veselila je prizadevnost domačih; končno jim je nasproti stala ekipa, ki je želela igrati hokej in svoje igre ni bazirala le na destrukciji, tako da je – praznim mrežam navkljub – kakih osemdeset gledalcev lahko spremljalo zanimivo srečanje. V začetku osemnajste minute so gostje nekoliko nepričakovano povedli (Wolf, 0:1). Domači so se takoj podali v lov za izenačenjem, ki bi si ga po prikazanem v prvem delu tudi zaslužili. Namere jim je presekala izključitev Rajsarja v devetnajsti minuti (zadrževanje s palico). Prva tretjina se je končala ob razmerju strelov 7:8 za goste. Zanimivost: tekmi so zbrano sledili tudi igralci članske ekipe …

IMG_9735

Gostje še dvignili svoj nivo

Ne glede na to, da so gledalci v prvem delu lahko spremljali odprt boj obeh ekip, pa se je zdelo, da se je v začetku druge tretjine nekaj spremenilo. Dunajčani so nenadoma postali “hitrejši”, prej so bili pri paku in domačim pobrali precej vetra iz jader. Domačim je ostalo še enaintrideset sekund Rajsarjeve kazni, z nalogo pa so opravili uspešno. Je pa gostom z golom Schlögla uspelo zadeti le devetnajst sekund po tistem, ko so Jeseničani spet zaigrali v polni postavi (0:2, 21. minuta). Ko so v začetku triindvajsete minute gostje preko Preiser-ja znova zadeli (0:3), se je že zazdelo, da se domačim obeta kak resnejši poraz. Tudi v nadaljevanju so bili gostje dominantnejša ekipa, saj je v šestindvajseti minuti zaradi napada s telesom na klop za kaznovane moral domači kapetan Sodja. K sreči so bili železarji dovolj zbrani, da gostom niso dopustili novega zadetka. Do preloma v razmerjih moči na ledu je prišlo v trideseti minuti, ko je bil najprej zaradi oviranja izključen zadnji strelec pri Capitalsih, petintrideset sekund kasneje pa še njegov soigralec Szabad (oviranje s palico). Železarjem gola sicer ni uspelo doseči ne ob dveh igralcih več in ne ob igralcu prednosti nekaj kasneje, zato pa so težišče igre končno pravili spet pred gostujoča vrata. Nagrada za prizadevnost in nepopustljivost je prišla ob koncu tretjine; v devetintrideseti minuti je zaradi igranja z visoko palico na prislini počitek moral igralec Capitalsov Habernig, domači pa so slabo minuto kasneje le unovčili prednost igralca več – za znižanje na 1:3 je zadel Gašper GLAVIČ (podaji Avsenek in Jezovšek). Tudi v – znova lepi in zanimivi – drugi tretjini so gostje sprožili en strel več v okvir proporcev nasprotnikovih vrat (razmerje 9:10).

IMG_9700

Tako blizu, a tako daleč

Zaostanke z dvema goloma razlike je v eni tretjini seveda ulovljiv. Obe ekipi sta v zadnji tretjini nadaljevali z maksimalno koncentrirano igro. Domači so vsem naporom vikenda navkljub v zadnjem delu prikazalo zelo dobro predstavo. Obe ekipi sta igrali zelo disciplinirano in nasprotnikom nista želeli ponuditi priložnosti za igro z igralcem(i) več … V oseminštirideseti minuti je gostujoči strateg presenetljivo vzel minuto odmora. Izkazala se je za koristno, saj so Dunajčani z golom kapetana Ranftla v začetku enainpetdesete minute že povedli z 1:4. Zdelo se je, da za železarje na tekmi ne bo več rešitve. V nadaljevanju so se napadi domačih razbijali ob neprebojnem zidu gostov pred njihovim vratarjem, potem pa je z bombo z desne strani rezultat na 2:4 sredi štiriinpetdesete minute znižal Patrik RAJSAR (podajalca Brglez in Svetina). Znova so domači udarili natančno dve minuti kasneje, ko je po povratni podaji Svetine od daleč streljal Crnović, pak pa je pred vratarjem spremenil smer zahvaljujoč RAJSARju, ki je tako železarje štiri minute in pol pred koncem pripeljal le še na gol zaostanka (3:4). Močno so pritisnili Jeseničani v nadaljevanju. Načrti ekipe v rdečih dresih so se podrli v začetku zadnje minute, ko je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen Crnović. Nekaj sekund pred koncem je sledil še pretep Jezovška in Ranftla, v katerem je bil nesporni zmagovalec domači hokejist. Zadnjih sedem sekund so domači sicer odigrali brez vratarja KOGOVŠKa, časa za izenačenje pa je pritisku navkljub žal zmanjkalo. Železarji so v strelskem oziru zadnjo tretjino odločili v svoj prid s 13:7.