Streli na gol: HK Slavija Jr.    44(19,11,14); HD Jesenice    34 (10,13,11)
Kazni: HK Slavija Jr.   6 (-,2,4); HD Jesenice   4 (2,2,-)

Linijska sodnika: Matevž Mali, Gregor Miklič

HK Slavija Jr.: 1 Dukarič (GK), 2 Sotlar (GK), 11 Skerlep, 26 Poklukar, 99 Kozjan,10 Primar, 7 Černe, 20 Ravnikar, 87 Glavan, 8 Jeriha, 27 Povše, 6 Širovnik, 18 Bukovec, 23 Prodan,15 Bolte, 22 Trškan (C), 12 Skerlep
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 24 Finžgar, 3 Mašič N., 7 Mravlje (C), 23 Podrekar, 15 Zor, 4 Fartek, 20 Kararić, 8 Krmelj, 22 Jakupović, 19 Kobal, 14 Mašič B., 9 Lukan D., 16 Lukan A.,18 Potočar, 2 Škof, 5 Murnik, 10 Homan, 13 Nastran, 6 Smolej

Če sta ekipi v prvem krogu letošnjega mladinskega državnega prvenstva na tekmi Podmežaklo v šestdesetih minutah tekme odigrali neodločeno, kasneje pa je v podaljšku zmagala Slavija Jr., je bilo pričakovati vnemo železarjev, da za nesrečni poraz Založanom vrnejo na njihovem igrišču. Odhod z Jesenic v čudovitem, s soncem obsijanem jesenskem dopoldnevu, je morda pri kom zbudil dobro voljo. Že sama vožnja proti prestolnici pa je iz kilometra v kilometer ponujala bolj sivo podobo, ob mestni hladilnici v Zalogu pa so kasneje na tekmi posiveli tudi obrazi podpornikov jeseniške ekipe. O kakem poplačilu Založanom za nesrečni poraz tako ni bilo govora. Že nekoliko zaspano ogrevanje ekipe sredi dneva pred tekmo je dalo slutiti, da se železarjem ne piše dosti dobrega in tako se je tudi godilo …

Daleč od domačih

Hitro so igralci Slavije Jr. prevzeli niti igre na svoje palice. Nevarnosti pred golom Nejca ŽAGARja so se vrstile že od prvih minut, a jih je le-ta – včasih tudi s pomočjo nespretnosti domačih, ali pa preprosto sreče – še uspel krotiti. Ni pa mu uspelo preprečiti zadetka Trškana v šesti minuti, saj so ga na cedilu pustili soigralci in domačemu matadorju pustili “sprehod” do zadetka. V dvanajsti minuti so domači povedli že z 2:0 v trenutkih, ko se je zdelo, da je vratar železarjev strel domačih že ubranil, a so ga le-ti nekoliko na silo porinili v mrežo Jesenic, ob tem pa vratarju izbili še čelado z glave. Sodnikova piščalka se je oglasila v smislu priznanja zadetka, železarji pa so se bili primorani ubadati z dvema goloma zaostanka. Nenaden strel Miha KRMELJa (podaja Jakupović) v petnajsti minuti je presenetil izvrstno domačo vratarko Pio Dukarič, tako da so se železarji domačim približali le na zadetek zaostanka. Prav Jakupović je bil v osemnajsti minuti izključen zaradi spotikanja, domači pa so s powerplay golom Širovnika povišali svoje vodstvo na 3:1. V prvi tretjini so domači “obstrelili” Žagarja kar devetnajstkrat, medtem ko so Jeseničani poskušali Dukaričevo premagati z deset neposrednimi streli v okvir njenih vrat.

Slavija Jr. dodala še en gol

Zaostanek za domačimi sicer ni bil prevelik, da ga resna ekipa ne bi zmogla loviti in ujeti. Železarji žal kot taka ekipa včeraj niso delovali, posledice tega pa so bile ob koncu tekme vidne na semaforju. V začetku 23. minute je bil zaradi spotikanja izključen Škof, domači pa k sreči niso znova premagali jeseniškega vratarja. Krivično bi bilo sicer zapisati, da četa trenerja Dejana VARLa ni poskušala loviti domačih, a so Založani nekaj nevarnih poskusov Gorenjcev  po sreči, ali kako drugače – obranili. Ko so bili Jeseničani v 36. minuti še enkrat premalo pozorni na Trškana, jim je ta zabil svoj drugi in Slavijin četrti gol na tekmi, tretjina pa se je končala ob enajstih poskusih domačih in trinajstih Jesenic.

Še dva paka v mreži železarjev

Morda je kdo od pristašev Jesenic na tribuni še upal, da bo gorenjskim hokejistom “kliknilo” in bodo zaigrali bolj borbeno, pa naj se v rezultatskem smislu zgodi, kar se je pač imelo zgoditi. Manjkalo pa je prav borbe, želje, tiste značilne gorenjske trme in … človek se takole vpraša, zakaj preprosto nikomur v ekipi ne popustijo živci. Pogled na jeseniške izključitve pove, da so železarji imeli le dve, obe zaradi spotikanja; zadnjo od obeh pa v 23. minuti tekme. Saj ne, da bi želeli promovirati kako nešportno obnašanje, namerne prekrške, pretepe (ali bognedaj celo poškodbe), a se najbrž ob primerni vnemi pojavijo tudi izključitve tipa napad s telesom, udarec s palico, nalet na ogrado in podobne. Trenerji sicer zagovarjajo disciplino v igri in čim manj (ali nič) prekrškov, o odnosu železarjev do včerajšnje tekme pa zgoraj našteti podatki vseeno povedo precej. Zadnji kanček upanja na preblisk v tretji tretjini se je v prah sesul v 43. minuti tekme, ko so domači preko Primarja “pobegnili” na 5:1. Kakršnegakoli odpora Jesenic, če bi o njem pred tem lahko sploh govorili, je bilo po petem zadetku domačih konec. Prav fantastičnega kriterija ob tem niso imeli niti sodniki, ki so po mnenju spodaj podpisanega spregledali kak prekršek preveč, seveda pa ob mizerni predstavi Gorenjcev niso krivci za visok poraz Jesenic. V 51. minuti so železarji dobili priložnost za powerplay gol, saj je bil pri domačih zaradi držanja izključen Jeriha. Napadalno formacijo so naši fantje sicer postavili, a so domači vneto izbijali pak iz svoje obrambne tretjine. Še šesti, k sreči zadnji gol, so domači dosegli v 58. minuti (Jeriha). Šestnajst sekund pred koncem je bil pri domačih izključen zaradi zadrževanja s palico še G.Skerlep, tako da so si domači ob koncu na tekmi prislužili celo več kazni od potolčenih Jeseničanov.

Sanje o kakem “povračilu” so se tako razblinile na dokaj očiten način. Fantom v bran je morda treba pripomniti, da je Slavija Jr. v primerjavi s prvo tekmo imela na voljo še M. Skerlepa, Poklukarja in Bolteta, trener Varl pa ni mogel računati na standardne igralce Pivka, Šego, Pogačarja in Dežmana. Je pa tudi res, da je bila mladinska četa železarjev v primerjavi s prvo tekmo obeh nasprotnikov močnejša za Krmelja. Zadnja tretjina je postregla s štirinajstimi streli v okvir vrat Žagarja in enajstimi poskusi Jeseničanov na nasprotni strani. Skupno število strelov na tekmi (44:34) daje vtis dinamičnega in napadalnega hokeja na obeh straneh, s tribune pa je bilo (odvisno od navijaške perspektive seveda) vse skupaj videti precej klavrno.