Streli na gol: HK Olimpija    29 (9,12,8)HD Jesenice   36 (11,11,14)
Kazni: HK Olimpija  4 (-,-,4)HD Jesenice   8 (2,6,-)

Linijska sodnika: Matjaž Hribar, Tadej Snoj

HK Olimpija.: 1 Usnik (GK), 35 Kavčič (GK), 28 Žitko, 28 Stipanič, 9 Brodnik, 15 Sojer M., 29 Mehle, 20 Ložar, 33 Ogrinc (C), 10 Šinkovec, 26 Kosmač, 27 Lesjak, 22 Novak, 5 Kokelj, 89 Stanek, 7 Žeželj, 13 Sojer T., 17 Gerkman, 39 Koncilja
Trener: Ildar Rahmatullin

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 11 Pogačar (C), 20 Kararić, 16 Lukan A., 22 Jakupović, 8 Krmelj, 24 Finžgar, 14 Mašič, 7 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 9 Lukan D., 5 Murnik, 2 Škof, 18 Potočar, 10 Podlipnik, 3 Verdnik, 15 Dolinar

Prišel je tudi ta dan – letošnja kadetska ekipa je v svojem sedmem nastopu v državnem prvenstvu doživela prvi poraz. Potem, ko se je četa trenerja Dejana VARLa v prejšnjem tednu s slabšo predstavo še izvlekla na tekmi proti Blejcem, se tokrat zadeve več niso izšle Jeseničanom v prid …

Zaostali zelo hitro

Zeleni pa, kakor zeleni pač – ko zagledajo Jeseničane, se jim zamegli pred očmi. Zamegli morda sicer res, a ne toliko, da ne bi odločno krenili proti vratom Gašperja PANJTARja, ki je znova stal v vratih železarjev. Menda se večina gledalcev sploh še ni otresla uvodnih pogovorov o vremenu, išijasu in draginji, ko so domači že povedli. V peti minuti je neodločno jeseniško obrambo namreč premagal Šinkovec in zelene povedel v vodstvo. Za dobro mero so zmaji še drugič zadeli minuto in pol kasneje (2:0, Mehle, 6. minuta) in kaj hitro je bilo videti, da železarjem ob zaostanku zmanjkuje idej. premalo je bilo odločnosti, želje in agresivnosti, zapletanje v posamične akcije pa nikoli ne more biti produktivno. Roko na srce so prav v eni od takih akcij Jeseničani zmanjšali zaostanek v sedmi minuti. Železarji so sicer sprožili nekaj strelov, ni pa bilo videti prave kombinatorike. Domači se na brezvoljno igro gostov niso prav dosti ozirali in s pomočjo drugega gola Mehleta na tekmi v 19. minuti povedli s 3:1. V zadnji minuti je bil zaradi udarca s kolenom izključen edini jeseniški strelec, domači pa k sreči svojega vodstva v powerplayu niso povišali. Statistiki so v prvi tretjini zabeležili devet natančnih poizkusov Olimpije in enajst Jesenic, domači pa so na prvi odmor odšli z udobno prednostjo dveh zadetkov.

Medli tudi v nadaljevanju

Domačim je v začetku drugega dela ostalo še minuta in dvaindvajset sekund prednosti igralca več. Železarji so zadevo zdržali brez prejetega zadetka. So se pa v nove težave spravili v 25. minuti, ko je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen branilec Pogačar. Tudi v tej situaciji je gostom uspelo svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno, ni pa se več izšlo ob naslednji izključitvi. V 28. minuti je namreč zaradi nepravilne menjave jeseniško moštvo znova zaigralo z igralcem manj. Domači so potrebovali 53 sekund za povišanje vodstva na 4:1, zadel pa je Brodnik. Znova so v nadaljevanju železarji sicer streljali, a je šlo večinoma za poizkuse iz neizdelanih akcij, ki jih je domača obramba na čelu z vratarjem brez večjih težav izničila. Domači so do konca tretjine še nekajkrat ogrozili Pajntarja, rezultat pa se več ni spremenil. Novo izključitev so si Jeseničani privoščili v 40. minuti (Finžgar, udarec s kolenom). V zadnjih 26 sekundah tega dela zmajem sicer k sreči ni uspelo doseči novega zadetka. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 12:11 za domače.

Streljanje s praznimi naboji

Kazen jeseniškemu branilcu je minila brez dodatne kazni v obliki ljubljanskega gola. So pa zato domači še zadnji, peti žebelj na tekmi, železarjem v krsto zabili dobro minuto po tistem, ko sta moštvi spet zaigrali v polnih postavah (5:1, Brodnik, 43. minuta). Zeleni so si v 45. minuti prislužili šele prvo izključitev na tekmi (Ogrinc, držanje), powerplay Jesenic pa je bil skladen s prikazanim dotlej – brez posebno domišljenih idej. Krivično do naših fantov bi sicer bilo, če bi zapisali, da so se v usodo povsem vdali, saj so še naprej precej poskušali s streli, a je bilo vse skupaj bolj kot ne le popravljanje slabega vtisa. V 56. minuti je bil zaradi udarca s palico izključen domačin Mehle, anemična gostujoča četa pa se tudi ob tej priložnosti ni izkazala s kako izdelano akcijo, kaj šele zadetkom … V zadnjem delu je statistika sicer zabeležila osem domačih poizkusov in štirinajst tistih od železarjev. Razočarana vrsta – roko na srce: precej oslabljenih – Jeseničanov je tako po šestdesetih odigranih minutah morala prvič v tej sezoni stisniti roke ekipi, ki jih je premagala.

dejan-varlDejan VARL, trener:

“Odigrali smo zelo slabo. Delali smo napake, ki sodijo na začetek sezone, ko ekipa še ni uigrana. Izpadali smo v igri ena na ena in bili premehki v obrambi. Ni bilo niti pravega forechecka, ki smo ga pred časom začeli že lepo igrati. Trudili so se samo nekateri igralci, drugi pa so bolj opazovali in se zanašali na soigralce. S tem bomo morali prenehati, rad bi videl od igralcev, da dajo na tekmah svoj maksimum. Vsak od nih si mora želeti odločiti tekmo! Videti je bilo, kakor bi čez noč pozabili vse, kar smo se doslej naučili. Naše prepoznavne agresivne igre ni bilo. Nekateri igralci so v paniki poskušali pak čimprej spraviti od sebe, samo da ne bi česa bili krivi. Opažam tudi, da …ko se znajdemo v zaostanku, igramo popolnoma v krču, kakor z nekim bremenom. Proti Bledu smo se še izvlekli, fante pa sem opozarjal, da v nedogled tako ne bo šlo. Upam, da smo pravo lekcijo dobili in se bomo znova znali zbrati. Vse te zadeve pa se začnejo na treningih. Resen pristop se potem prenese na tekme, neresen pa prav tako. Odmor v naslednjem tednu nam bo prišel prav …”