Streli na gol:  HK Celje 28  (5,12,11); HD Jesenice    54 (16,20,18)
Kazni: HK Celje  8 (2,2,4); HD Jesenice  18 (-,4,14)

HK Celje: 65 Skale (GK), 13 Kukovič, 12 Omerzu, 69 Blazinšek, 87 Furman, 81 Dolenc, 82 Pikl Lipar, 88 Steblovnik, 49 Čerenjak (C), 50 Črepinšek, 86 Ramšak, 84 Marinšek, 60 Cekuta
Trener: Tomaž Felicijan

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 16 Bergelj, 12 Gasar, 13 Langus, 7 Rijavec, 10 Krupenko, 8 Baloh, 22 Miklič, 4 Rep, 15 Svetlin, 18 Kaltak, 3 Crnkić, 17 Čufer, 20 Sintič, 11 Dobravec, 6 Šmid, 21 Adrović
Trener: Aleš SODJA

Kaj pametnega zapisati o tekmi, o kateri je večinoma jasnega že ob ogledu rezultata? Jeseničani so pač tej postavi Celja povsem premočni, tako da je praktično od prve minute naprej obstajalo samo eno vprašanje – kakšna bo ob koncu razlika. Če smo pošteni, za razliko od marsikatere tekme proti drugim nasprotnikom – železarji niso dosegli zadetka že kar takoj v prvi menjavi. Niso ga dosegli nit v drugi in tretji, pač pa je bilo do prvega zadetka potrebno čakati tja do pete minute, ko so prvič zadeli fantje iz prvega napada (0:1). Sledila je izključitev na domači strani, ki pa je železarji niso znali pretvoriti v nov zadetek. Na povišanje vodstva je bilo nato potrebno počakati vse do dvanajste minute, ko so zopet zadeli tisti najboljši izbranci trenerja Aleša SODJE (0:2). Petnajsta in šestnajsta minuta sta prinesli povišenje vodstva Jeseničanov na 0:3 in 0:4, zadnji zadetek v prvi tretjini pa so železarji dosegli devetinpetdeset sekund pred piskom sirene (0:5). Za vseh pet golov je poskrbela udarna peterka, Jeseničani pa so dobili tudi “strelski dvoboj” v tem delu s 5:16.

Prav nič se v oziru razmerij moči na ledeni ploskvi ni spremenilo v drugi tretjini. Jeseničani so še naprej valili napad za napadom. Domači so vse skupaj vzeli nekoliko bolj resno, pa tudi gostje z Gorenjske so poizkušali z nekaj ekshibicijami. Do povišanja na  0:6 je tako prišlo “šele” v enaitrideseti minuti. Le nekaj sekund po doseženem zadetku je iz igre zaradi udarca s komolcem moral eden od jeseniških branilcev. Vse skupaj so železarji izkoristili za dva gola ob igri z igralcem manj. Gola za 0:7 in 0.8 sta padla v razmiku trinajstih sekund, vseh osem golov dotlej pa je bilo plod igre očitno premočne jeseniške prve peterke. Ko je v naslednji minuti že ob polni postavi še deveti jeseniški gol zadel kapetan, je bilo jasno, da se domačim obeta prava katastrofa. Dobre pol minute pred koncem je zaradi napada s telesom iz igre moral eden od jeseniških napadalcev, le triindvajset sekund kasneje pa mu je iz istega razloga sledil še eden od domačih branilcev. Po dveh tretjinah je bil ob prednosti devetih golov za Jeseničane zmagovalec že davno znan, železarji pa so v tem delu strelski dvoboj dobili z 12:20.

Prva peterka je svoj jubilejni deseti zadetek dosegla v petinštirideseti minuti, s tem pa končno predramila tudi fante iz drugega napada, ki so le nekaj sekund kasneje povišali na 0:11. Zaradi grobosti je v oseminštirideseti minuti prišlo do obojestranske izključitve, s tem da si je Celjan prislužil le dve minuti kazni, jeseniški branilec pa 2+2+10 minut disciplinske kazni. Nič se ni spremenilo na ledeni ploskvi, tako da nov gol udarne peterke Jesenic po dvajsetih sekundah igranja z igralcem več v dvainpetdeseti minuti  (0:12) ni presenetil nikogar več. Dobro minuto aksneje je ob izenačenih močeh padel še trinajsti zadetek v domačo mrežo. Edini mikroskopsko majhen madež k prepričljivi zmagi so si železarji privoščili v oseminpetdeseti minuti, ko so domačemu kapetanu pustili, da je dosegel častni gol za 1:13. Zadnjo besedo na tekmi so seveda morali imeti fantje iz prvega jeseniškega napada, ki so dobro minuto pred koncem dosegli še štirinajsti gol za goste. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo 11:18 v korist Jesenic.

img_7422Aleš SODJA, trener:
“Nehvaležno bi bilo koga skritizirati po tako visoki zmagi, zato bom rekel takole – prva peterka je odigrala fantastično! Odigrala je tako, kakor od njih tudi pričakujem. Bolj pa skrbi anemičnost ostalih fantov. Igrali so slabo, brez volje, želje … Kakor se nihče ne bi želel udeležiti “tekmovanja” s prvo peterko. Na tekmah, kakršna je bila ta proti Celju, to sicer zadostuje za prepričljivo zmago. Ko pa bo šlo zares, pa bomo potrebovali tudi pomoč ostalih fantov …