Streli na gol: HD Jesenice  31 (5,14,12); HK Triglav  26 (12,4,10)
Kazni: HD Jesenice   4 (-,-,4); HK Triglav   6 (-,4,2)

Sodnika: Peter Bizalj, Robert Bohinc

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 16 Bergelj, 6 Šmid, 12 Gasar, 13 Langus, 7 Rijavec, 11 Dobravec, 10 Krupenko, 8 Baloh, 22 Miklič, 4 Rep, 5 Korošec, 21 Adrović, 15 Svetlin, 18 Kaltak, 20 Sintič, 3 Crnkić

HK Triglav: 1 Hafner U.(GK), 4 Majce Baškarad, 21 Vesel, 91 Hafner Borzatta, 71 Burgar, 66 Lah, 33 Jan, 15 Šlibar, 99 Kepic, 37 Bitežnik, 23 Hafner B., 12 Košir, 39 Brajlih Novosel, 13 Zupan Škrlj, 88 Arh, 63 Teran
Trener: Jure Kozjek

Pošteno so se namučili fantje iz ekipe U14 za nedeljsko dopoldansko zmago! Na tekmi ni manjkalo golov, preobratov in vseh vrst razburjenj, tako da gledalci brez dvoma dvorane niso zapuščali nezadovoljni. No, vsaj tisti ne, ki so pesti stiskali za domačo ekipo …

Bledo v prvi tretjini

Začelo se je po željah gostov, ki so z golom svojega kapetana povedli v deseti minuti tekme. Domači so odgovorili z izenačenjem v petnajsti minuti, a le dobro minuto kasneje še enkrat pustili Kranjčanom, da povedejo. Bolj kot sam rezultat, je v prvi tretjini skrbela slaba igra domačih. Triglavani so bili ves čas nevarnejši, stiskali obroč okrog vrat Nejca ŠKRJANCa in precej streljali. Zaostanek po prvi tretjini k sreči ni bil prevelik. Domači so v tem delu proti gostujočim vratom sprožili vsega pet strelov, medtem ko je gostujoča ekipa zbranost domačega vratarja preizkusila dvanajstkrat.

img_7403

Bolj odločno v nadaljevanju

Tudi v prvih minutah druge tretjine še nič ni kazalo na preobrat. vidna je bila sicer nekoliko večja želja v četi trenerja Aleša SODJE, žal pa se je primerila še ena nezbranost v sedemindvajseti minuti, ko se je še dosvojega drugega gola “sprehodil” gostujoči kapetan in na ta način povedel svoje moštvo v vodstvo z dvema zadetkoma razlike (1:3). Resnici na ljubo je treba povedati, da je fant preprosto fizično premočan in prehiter za nizkorasle domače hokejiste. Tistih nekaj, ki bi se mu morda lahko postavilo po robu, pa je žal drsalno slabših. Ampak kakor za vsako podobno zadevo, se tudi za zaustavljanje takega hokejista lahko najde recept. V dvaintrideseti minuti je dobrih sto gledalcev videlo prvo izključitev na tekmi. Zaradi držanja je na klop za kaznovane sedel eden od kranjskih branilcev, železarji pa so po petinštiridesetih sekundah powerplaya dosegli gol za znižanje zaostanka na 2:3. Ko pa so že ravno “prišli na okus”, so domači zadeli še 41 sekund kasneje in tako sredi 34. minute spet ujeli Kranjčane (3:3). Železarji so po izenačenju popolnoma zavladali na ledeni ploskvi in nekajkrat goste pošteno zbili v njihovo obrambno tretjino. Prav neverjetno je bilo, kako je lahko ekipa, ki je bila v prvi polovici tekme slabša, nenadoma tako spremenila svoj pristop. Triglavani so se krčevito branili, izbijali pak iz svoje obrambne tretjine in se zanašali na sposobnost vratarja, da bo odbil čim več poizkusov domačih. V devetintrideseti minuti pa se jim je načrt sesul, saj je zaardi spotikanja na prostor za kaznovane moral eden od branilcev prvega napada. Spet je bil učinkovit domači powerplay – tokrat je trajalo 53 sekund, da so domači dosegli gol ob igri z igralcem več. Zadnjih nekaj sekund druge tretjine več ni prineslo razburjenj, pogled na semafor po drugi tretjini – s perspektive domače ekipe seveda – pa je bil že bolj spodbuden (4:3). V drugem delu je bilo razmerje strelov konkretno v prid domače ekipe – 14:4.

img_7418

Učinkovito tudi v zadnjem delu

Zadnje tretjine domači niso začeli najbolje. Pa ne v smislu pomanjkanja borbenosti, pač pa se je enemu od domačih branilcev primerila izključitev zaradi udarca s komolcem po slabih dveh minutah nadaljevanja. Kaj hitro pa se je videlo, da gostom zmanjkuje idej, menda pa tudi moči. Vse so še naprej stavili na solo-poskuse nekaj svojih igralcev, ki pa jih je četa fantov v rdečih dresih znala nevtralizirati. Vseeno je v 46. minuti tekme že prej omenjeni gostujoči igralec še enkrat uspešno prevaral jeseniško obrambo ob igri petih proti petim in na ta način znova izenačil rezultat na 4:4. Obetalo se je razburljivih zadnjih petnajst minut tekme in tako je tudi bilo. Še druga izključitev istega domačega branilca (tokrat zaradi naleta s palico) se je zgodila v 49. minuti. Gostje v powerplayu niso bili posebej nevarni, poleg tega pa so 43 sekund pred koncem domače kazni še sami storili prekršek za izključitev. Domačim se je tako nekaj kasneje ponudila priložnost ob številčni prednosti, ki so jo izkoristili že po šestnajstih sekundah – novo vodstvo (5:4) devet minut in pol pred koncem zadnje tretjine je vlilo domačim novih moči. Tekma se je v domačo korist dokončno prevesila v 54. minuti, ko so domači zadeli dvakrat znotraj 58-ih sekund. Vodstvo s tremi goli razlike (7:4) šest minut pred koncem je že obetalo dober rezultat, a je tekmo vedno potrebno odigrati zbrano do konca. Lepo opozorilo za to so dobili domači le dobre pol minute po tistem, ko so dosegli svoj sedmi gol – Kranjčani so zmanjšali na 7:5. Osmi pak v gostujočo mrežo dobri dve minuti in pol pred koncem je že postavil končni rezultat, domači pa gostom niso več dopustili nobenega resnejšega pritiska v zadnjih trenutkih srečanja. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 12:10 za domače.

img_7411

img_7422Aleš Sodja, trener:
“Potrebovali smo polovico tekme, da smo se “zbudili”, očitno nam zgodnja ura ne odgovarja. V želji, da bi vsi fantje igrali, sem nekoliko premešal napade. Ampak potem se mora človek na neki točki odločiti, ali želi tekmo zmagati, ali pa doseči kaj drugega. V drugi polovici tekme sem znova postavil napade tako, kot so igrali pred tem, preprosto sem fizično močnejšim gostom moral zoperstaviti naše boljše fante. Veliko število azdetkov priča, da sta obe ekipi igrali odprto. Kar se naše tiče, še vedno prepogosto branilce puščamo same, sicer pa se pri mojih fantih kažejo zametki igre, ki bi jim jo rad privzgojil. Veseli me, da so tokrat precej več borbenosti prikazali tudi fantje, ki je na nekaterih prejšnjih tekmah niso. Generalno gledano, sem s tekmo lahko zadovoljen.”