Streli na gol: HDK Maribor   22 (5,7,10); HD Jesenice  40 (12,15,13)
Kazni: HDK Maribor    18 (4,8,6); HD Jesenice   4 (2,2,-)

Sodnika: Hine Hofman, Blaž Javornik

HDK Maribor: 71 Verdonik (GK), 69 Popović (GK), 16 Zupanič (C), 23 Bizjak, 27 Fingušt, 15 Mojzer, 25 Rajbenšu, 18 Perčič, 87 Jančič, 21 Pivec, 7 Škrjanec, 4 Ljubič, 17 Bruiš, 2 Friš Lorber, 3 Frešer
Trener: Gregor Polončič

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 16 Bergelj, 6 Šmid, 12 Gasar, 13 Langus, 7 Rijavec, 11 Dobravec, 10 Krupenko, 8 Baloh, 22 Miklič, 4 Rep, 5 Korošec, 21 Adrović, 15 Svetlin, 18 Kaltak, 20 Sintič, 3 Crnkić

Potovanja na drugi konec Slovenije v zgodnjem nedeljskem jutru najbrž niso sanje povprečnega trinajstletnika, ampak fantje trenerja Aleša SODJE so zadevo izpeljali tako rekoč profesionalno. Slabih šest minut je trajalo, da so železarji po zaslugi dobro znanega dvojca iz prvega napada povedli, vodstva pa do konce tekme niso več izpustili iz rok. Sledila je izključitev zaradi zadrževanja s palico pri domačih. Železarji so utrujali Lisjake, gola pa niso dosegli. Isti dvojec (kot ob prvem jeseniškem golu) je na dva zadetka razlike povišal ob naslednji menjavi v deveti minuti. Domači so se približali na gol zaostanka v 12. minuti. Zaradi udarca s palico je bil v petnajsti minuti izključen eden od jeseniških branilcev, vendar železarji domačim niso dopustili izenačenja. Zaradi oviranja je bil v 19. minuti izključen domači kapetan, do spremembe rezultata pa v prvi tretjini več ni prišlo. V tem delu so domači v okvir vrat Nejca ŠKRJANCa sprožili pet strelov, železarji pa njegovemu kolegu na nasprotni strani dvanajst.

V drugem delu dolgo ni prišlo do spremembe rezultata. Jeseničani so bili še naprej boljši nasprotnik, vendar so se Štajerci zagriženo branili. Zaradi zadrževanja s palico je bil v 29. minuti drugič izključen kdo od železarjev, domačim pa v powerplayu ni uspelo izenačiti. V 32. minuti je bil zaradi zadrževanja s palico izključen tudi eden od domačih oklepnikov, zadevo pa sta s powerplay golom 44 sekund kasneje kaznovala ista igralca, kot pri prvih dveh zadetkih. Še v isti minuti je sledila nova kazen za domače, tokrat zaradi udarca s palico. Saj veste kdo je zadel za še četrti jeseniški gol devetindvajset sekund kasneje? V 35. minuti se je “zbudil” tudi drugi napad in povedel železarje v visoko vodstvo s 5:1. Sledili sta dve izključitvi pri domačih. Najprej v začetku 36. minute zaradi nabijanja na ogrado, nato pa še v 38. zaradi držanja. Domači so sedemnajst sekund pred drugim piskom sirene na tekmi dosegli svoj drugi zadetek. Druga tretjina se je tako končala z visokim vodstvom železarjev (5:2). Domači so v njej sprožili sedem, Jeseničani pa petnajst strelov v okvir nasprotnikovih vrat.

V 45. minuti je pri domačih prišlo do nove izključitve, tokrat zaradi spotikanja. Powerplay gola Jesenic gledalci niso videli, je pa kapetan železarjev (po štirih poprejšnjih podajah ob zadetkih) še sam zadel osem sekund po tistem, ko so domači zopet zaigrali v polni postavi (2:6, 47. minuta). Trener Jeseničanov je priložnost za nabiranje izkušenj ponudil tudi mlajšemu od svojih dveh vratarjev – Gregu AVSENEKu – v 49. minuti. Morda nekoliko premalo ogret in pozoren, pa seveda s preslabo pomočjo soigralcev pred njim, je fantič dobil gol že 25 sekund kasneje, vodstva železarjev pa to seveda ni ogrozilo (3:6, 49. minuta). Enainpetdeseta minuta je prinesla novo izključitev na strani domačih, tokrat zaradi naleta s palico. Železarji se ob udobnem vodstvu niso prav preveč naprezali, tako da je ostalo pri treh zadetkih razlike. Še zadnjo izključitev na tekmi so si v 58. minuti prislužili domači (udarec s palico), ob tem pa 39 sekund kasneje celo dosegli t.i. shorthanded gol (gol ob igri z igralcem manj, op.p.) za 4:6. Do konca tekme je ostalo še 1:28 časa. Najprej so 49 sekund pred zaključnim piskom sirene powerplay gol dosegli železarji (4:7), prav v predzadnji sekundi tekme pa še domači Lisjaki (5:7). Razlika ob koncu menda ni prav velika, vendar je potrebno poudariti, da so gostje z Gorenjske tekmo ves čas imeli pod nadzorom. V zadnji tretjini so statistiki zabeležili deset strelov Mariborčanov ter trinajst Jeseničanov.