Streli na gol: HD Jesenice  56 (23,17,16); HK Celje  25 (12,4,9)
Kazni: HD Jesenice  12 (4,2,6); HK Celje  6 (-,2,4)

Sodnika: Sašo Gruškovnjak, Denis Crnkič

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Langus, 6 Šmid, 21 Adrovič, 8 Baloh, 11 Dobravec, 7 Rijavec, 12 Gasar, 22 Miklič, 3 Crnkić, 5 Korošec, 4 Rep, 15 Svetlin, 10 Krupenko, 14 Glavič, 16 Bergelj, 17 Čufer

HK Celje: 34 Ambrožič (GK), 13 Kukovič, 19 Omerzu, 69 Blazinšek, 87 Furman, 81 Dolenc, 82 Pikl Lipar, 88 Steblovnik, 49 Čerenjak, 50 Črepinšek, 86 Ramšak, 84 Marinšek, 60 Cekuta
Trener: Jure Gajšek

Pogled na postavi obeh ekip pred tekmo je dal vedeti, da bodo gostje iz knežjega mesta le stežka zdržali tempo Jeseničanov. V železarsko mesto so namreč pripotovali z le dvanajst hokejisti in enim vratarjem. Domači trener Aleš SODJA je seveda na voljo imel neprimerno večje število hokejistov, tako da je skozi srečanje lahko s svojimi peterkami celo precej eksperimentiral.

img_79991

Domači so začeli eksplozivno, saj je kapetan že po devetnajstih sekundah premagal gostujočega vratarja v rumenem dresu. Nekoliko presenečenemu domačemu vratarju Nejcu ŠKRJANCu so gostje zabili izenačujoči zadetek v četrti minuti. Železarji so odgovorili z dvema goloma znotraj 45-ih sekund v peti minuti tekme in tako povedli s 3:1. Gostje se seveda niso kar predali in so v začetku devete minute znova znižali na le gol zaostanka. Potem pa je počasi že začela prihajati na plano boljša fizična pripravljenost in daljša rezervna klop domačih. Dobro minuto kasneje je semafor kazal spet dva zadetka razlike (4:2). Prav vse prve štiri zadetke je dosegla prva jeseniška peterka. Točno ob vstopu v enajsto minuto je peščica gledalcev videla prvo izključitev na tekmi – zaradi nabijanja na ogrado pa si jo je prislužil eden od jeseniških napadalcev. Gostje v powerplayu niso bili posebej nevarni. V 15. minuti so gol dosegli končno tudi fantje, ki niso igrali v prvem napadu (5:2). Največji domači branilec si je v sedemnajsti minuti prislužil kazen zaradi nabijanja na ogrado, Celjanom pa je medtem že zmanjkalo moči za kak resneje organiziran pritisk. Železarji so tri sekunde po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi dosegli svoj šesti zadetek (6:2, 19. minuta). To pa še ni bilo vse za uvodno tretjino, saj je vsem dobro znani dvojec iz prvega napada zadel še enajst sekund pred prvim piskom sirene (7:2). Razmerje strelov v prvi tretjini – 23:12.

img_80011

Zadovoljen s prepričljivim vodstvom, je domači trener v drugem delu ponudil priložnost za nabiranje izkušenj svojemu rezervnemu vratarju Gregu AVSENEKu. Tudi fantje v ostalih peterkah so se nekoliko premešali, nekaj več so zaigrali tudi tisti fantje, ki sicer dobivajo manj igralnega časa. Druga tretjina je sicer spet ponudila obilo domačih strelov in peščico gostujočih, v statističnem smislu pa ni bila prav bogata. Edini zadetek v tem delu so železarji dosegli v sedemindvajseti minuti (8:2). Le deset sekund kasneje je domači obrambi ušel eden od gostujočih napadalcev, njegov protinapad pa so domači ustavili s prekrškom. Sodnik je dosodil kazenski strel za goste, ki pa ga je Avsenek uspešno ubranil. Zaradi držanja sta na klop za kaznovane v 39. minuti morala eden od domačih napadalcev in eden od gostujočih branilcev. V dobri minuti in pol igranja s po štirimi igralci na obeh straneh do piska sirene, so bili domači spet nevarnejši od gostov. Razmerje strelov v drugi tretjini – 17:4 za domače.

img_80021

Do prve statistične spremembe je v tretji tretjini prišlo ob udarcu s komolcem enega domačih napadalcev v sedeminštirideseti minuti. Gostom je sapa že davno pošla in domači so bili celo nevarnejši ob igralcu manj. Zaradi naleta s palico (ob branjenju svojega vratarja) je bil ob koncu petdesete minute izključen gostujoči branilec, domači pa so potrebovali le 14 sekund za zadetek v powerplayu (9:2, 51. minuta). Le dvaindvajset sekund kasneje so domači dosegli še svoj deseti gol na tekmi (10:2). Še minuta in pol sta minili do enajstega domačega gola (11:2, 53. minuta). Zaradi napada s telesom je bil v naslednji minuti izključen še nekdo iz domače vrste, železarji pa so tebi nič – meni nič 45 sekund kasneje dosegli t.i. shorthanded gol (12:2, gol ob igri z igralcem manj). Sredi 56. minute so si gostje zaradi naleta s palico prislužili še zadnjo kazen na tekmi, domači pa so – zadovoljni z vodstvom – pak bolj skrivali pred gosti, kakor napadali za trinajsti gol. Zadnji od fantov v rdečih dresih je bil izključen 47 sekund pred zaključnim piskom sirene na tekmi. Do spremembe rezultata več ni prišlo, razmerje v strelih v zadnjih dvajsetih minutah pa je bilo 16:9 za Jesenice.

Tekst & foto: Marko L.