Streli na gol: HK Olimpija   56 (18,15,23); HD Jesenice   10 (1,6,3)
Kazni: HK Olimpija    2 (-,2,-); HD Jesenice    6 (2,2,2)

Sodnika: Henrik Hoffman, Tadej Snoj

HK Olimpija: 1 Dukarič  (GK), 35 Hočevar (GK), 22 Smolnikar, 21 Hebar (C), 17 Sever, 9 Žeželj, 13 Kopač, 11 Zupan, 20 Kurent, 14 Kontrec, 5 Jurić, 29 Petelinkar, 19 Pipan, 10 Sečen, 8 Belec Poženel, 15 Zupančič, 18 Žibert, 26 Bole

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 9 Seršen, 15 Gavljak, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 20 Rep, 14 Glavič D., 4 Jan, 17 Bizjak, 21 Por, 12 Planinšek, 19 Mlakar, 6 Ulčar, 11 Birtič, 10 Črtalič, 5 Brglez, 16 Pogačnik, 22 Kararić
Trener: Luka POGAČNIK

Kaj pametnega napisati po taki tekmi, po takem rezultatu? Še vedno velja, da trener Luka POGAČNIK pogreša nekaj standardnih članov svoje ekipe, mlajši pa pač zaenkrat niso kos zahtevni nalogi nastopanja v državnem prvenstvu.

Domači so povedli v šesti minuti. V deveti je zaradi spotikanja na kazensko klop moral eden od jeseniških branilcev, zmajčki pa so powerplay gol dosegli po minuit in osemindvajsetih sekundah številčne prednosti (2:0, 10. minuta). Izredno premoč so domači kronali še z golom v enajsti minuti, sicer pa so do konca tretjine v okvir vrat Luke MATKOVIČa sprožili kar osemnajst strelov, medtem ko so železarčki le enkrat ogrozili domačega vratarja.

Po slabi minuti in pol nadaljevanja, so si Jeseničani zaradi zadrževanja s palico prislužili novo kazen. Tudi to priložnost so domači izkoristili za dosganje powerplay gola – to pa jim je uspelo po vsega dvajsetih sekundah številčne prednosti (4:0). V dvajseti minuti so domači povedli s 5:0. Dodatna dva gola v razmiku manj kot minute v 23. in 24. minuti srečanja sta že pomenila pravo katastrofo za četo Gorenjcev. Edino izključitev (zaradi naleta s palico) na tekmi so si domači prislužili v 25. minuti, potolčeni četi z Jesenic pa ni pomagala do vsaj častnega zadetka.  Za dobro mero pa so jim domači zabili še osmi gol dvaindvajset sekund pred iztekom druge tretjine. V tem delu tekme so domači sprožili petnajst strelov, železarji pa šest.

Domači trener Igor Beribak je v zadnji tretjini med vratnice Olimpije poslal rezervnega vratarja, železarji pa so že davno prej izgubljeno tekmo nadaljevali kar z začetnim čuvajem mreže. O zadnjih pšetnajstih minutah sicer kaj dosti pametnega ne moremo zapisati. Domači so kot po tekočem traku dosegali nove in nove zadetke. Na 9:0 so povišali v 34. minuti, na 10:0 pa v devetintrideseti. V predzadnji minuti so zeleni v razmiku tridesetih sekund še dvakrat matirali obrambo železarjev. Nesrečno trinajstico proti razbiti četi železarkov so domači dosegli v zadnji minuti. razmerje strelov v zadnji tretjini – 23:3 za domače.