Streli na gol: HD Jesenice  16 (4,7,5) ; Team Zagreb  40 (14,11,15)
Kazni: HD Jesenice  4 (2,-,2); Team Zagreb  8 (-,4,4)

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 14 Glavič D.(C), 15 Gavljak, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 17 Bizjak, 9 Seršen, 16 Pogačnik, 21 Por, 20 Rep, 10 Črtalič, 12 Planinšek, 5 Brglez, 22 Kararić, 4 Jan, 7 Kobal, 18 Šturm, 19 Mlakar, 2 Fartek, 11 Birtič
Trener: Luka POGAČNIK

Team Zagreb: 20 Čavić (GK), 23 Stunković (GK), 11 Slovinac, 17 Žigolić, 8 Vukadin, 16 Idžan, 13 Goršić, 5 Filipović (C), 10 Bestić, 15 Mandušić, 19 Kašparek, 9 Završki, 3 Valečić, 4 Pažin, 18 Soldić, 2Zovko, 22 Bodiroga, 6 Savić, 7 Kireta, 12 Tomica, 14 Stipković
Trener: Mario Jurković

Zagrebčani in Jeseničani so po dogovoru zamenjali prizorišče odigravanja tekme, saj gostje niso imeli na voljo ustreznih kapacitet v že prej določenem terminu. Že v devetnajsti sekundi tekme je bil pri domačih izključen branilec prve peterke, gostje pa so priložnost izkoristili za powerplay zadetek v drugi minuti tekme. Dobri dve minuti kasneje so Zagrebčani povedli z 2:0, ko pa so v začetku sedme minute srečanja dosegli ob anemični domači četi še svoj tretji zadetek, pa se je že dalo slutiti, da se tokrat železarčkom ne piše nič dobrega. Gostje so prevladovali na ledeni ploskvi lepotice Podmežaklo tudi v nadaljevanju. V začetku enajste minute so povedli s 4:0 ter nemočni domači vrsti zabili še zadetka v trinajsti minuti in štiri sekunde pred sireno, ki je označila konec prvih petnajstih minut neenakovrednega hokeja. Gostje so prvo tretjino dobili s 6:0, izrazito pa so bili boljši tudi v razmerju strelov – 4:14.

img_7126

Začetek druge tretjine ni prinesel drugačnega hokeja. V osemnajsti minuti je bil zaradi udarca s palico prvič izključen gostujoči igralec, domači pa številčni prednosti navkljub v prihajajočih dveh minutah niso resneje ogrozili gostujočega čuvaja mreže. Pravzaprav so bili v eni ali dveh situacijah za gol železarjev nevarni gostje, ostalo pa je pri šestih zadetkih razlike. Zaradi spotikanja je bil izključen eden od Zagrebčanov v 21. minuti, jeseniški powerplay pa je ponudil podobno sliko, kot tisti nekaj minut prej. V začetku 25. minute je gostujoči kapetan dosegel sedmi gol za Zagrebčane, gostujoči trener pa je po tistem mesto v med vratnicama zaupal še rezervnemu vratarju. Še v isti minuti, praktično s prvim strelom na gol novega vratarja pa je v dvorani Podmežaklo prvič zadonela Golica. Domači so namreč dosegli svoj gol po akciji prvega napada. V 27. in 28. minuti so gostje iz sosednje države še dvakrat premagali domačega vratarja in tako povedli že z 9:1. Jubilejni deseti zadetek so gostje dosegli v 30. minuti, le dvajset sekund pred iztekom igralnega časa. Tudi v srednjem delu tekme so bili gostje v razmerju strelov nekoliko aktivnejši – 7:11.

img_7119

Zmagovalci tekme so bili po 30-ih minutah tako že zdavnaj odločeni, domača publika pa je vseeno želela videti vsaj nekaj lepih akcij otrok v rdečih dresih v nadaljevanju. Tudi gostje so imeli v podporo nekaj navijačev. Na 11:1 so Zagrebčani povišali v 33. minuti. Kri je zavrela obema igralcema s številko 9 na hrbtih v 36. minuti, oba pa sta posledično morala za dve minuti na prostor za kaznovane. Še svoj dvanajsti gol so gostje dosegli v 37. minuti, nato pa so končno malenkostno na svoj račun prišli podporniki domače ekipe. V 39. minuti so železarji namreč po lepem prodoru po levi strani dosegli svoj drugi gol, v začetku 41. pa še tretjega (3:12). Ko je bil v 44. minuti zaradi zadrževanja s palico izključen še zadnji od gostov, je domači strateg iz vrat poklical vratarja in poizkušal še enkrat zabiti z dvema igralcema več na ledeni ploskvi. Račun se ni izšel, saj so gostje v kakem tretjem poskusu zadeli v nebranjeno jeseniško mrežo za končnih 3:13. Domači vratar se je vrnil pred svojo mrežo, do konca tekme pa ni več prišlo do sprememb. Razmerje v strelih v tretji tretjini: 5:15 v korist gostov.

img_7116
img_7123Luka POGAČNIK, trener domače ekipe:
Začeli smo preveč ležerno, kar tako dobra ekipa kot je Zagreb hitro kaznuje. V nadaljevanju smo nekaj menjav odigrali solidno, žal pa nekateri fantje še niso na ravni, da bi lahko sledili takem tempu. Upam, da se bomo iz tekme kaj naučili in, da bomo v naslednje tekme krenili bolj samozavestno.”