Streli: HD Jesenice   12 (6,3,3); HKMK Bled   50 (16,13,21)
Kazni: HD Jesenice   10 (2,-,8); HKMK Bled   6 (-,2,4)

HD Jesenice: 1 Matkovič (GK), 25 Glavič (GK), 20 Rep, 14 Glavič D.(C), 8 Vidic, 24 Crnkić, 7 Gregorič, 6 Ulčar, 9 Seršen, 23 Stević, 17 Bizjak, 13 Glavič A., 15 Gavljak, 16 Pogačnik, 4 Jan, 12 Planinšek, 5 Brglez, 10 Črtalič, 21 Por
Trener: Luka POGAČNIK

HKMK Bled: 1 Kuder (GK), 2 Sodja Zalokar T. (GK), 15 Smolej, 25 Sitar, 10 Golja, 5 Podrekar, 4 Mahmutović, 23 Pogačnik, 16 Kuralt, 18 Zupan, 3 Svete Mičič, 6 Zugwitz, 24 Titov, 19 Gomboc, 22 Oštir, 7 Goličič, 8 Berc, 20 Konobelj, 17 Sodja Zalokar G., 11 Grabec Zorman, 21 Džafić, 14 Rozman
Trener: Valerij Šahraj

Sodnika: Anže Bergant, Denis Crnkić

Realno ni bilo pričakovati napredovanja mlajših dečkov v finale državnega prvenstva. prva tekma Blejcev in naše ekipe pred dnevi je to samo potrdila. Visok poraz ob nekaterih dobrih obdobjih v igri je trenerju Luki POGAČNIKU zadal težko nalogo – na povratni tekmi predstaviti svojo ekipo v boljši luči …

V marsikaterem oziru je bila tekma na las podobna tisti prvi, blejski. Gostje so vse od začetnega sodnikovega meta imeli pobudo v igri, vendar so mali železarčki s primerno mero borbenosti svoje pomanjkljivosti izničevali. Pri branjenju vrat Bora GLAVIČa jim je šlo dobro vse do enajste minute, ko so gostje prvič na tekmi zadeli in povedli (0:1). Devetintrideset sekund pred prvim odmorom so si domači zaradi nabijanja na ogrado prislužili dvominutno kazen, gostje z druge strani Mežakle pa so prednost igralcea več nemudoma izkoristili – 25 sekund kasneje so namreč svoje vodstvo podvojili (0:2). Razmerje strelov v prvih petnajstih minutah – 6:16 za Bled.

[easyrotator]erc_1_1489403734[/easyrotator]

Tudi v drugi tretjini so se železarčki dobro upirali na svoji strani igrišča, tistih nekaj napadalnih akcij pa je izzvenelo v poskusih posameznikov, ki pa se niso končali s kako resnejšo nevarnostjo za gostujočega vratarja. Prav dosti domačim ni pomagala niti izključitev pri Blejcih v 18. minuti (zadrževanje s palico). Edini zadetek v borbeni drugi tretjini so gostje dosegli v 25. minuti, sicer pa je domače nekajkrat rešila tudi sreča. Zaostanek treh zadetkov po dveh tretjinah bi bilo sicer še mogoče ujeti, a se s čim takim po videnem na obeh tekmah najbrž ni slepil nihče. Preprosto je bilo v domači vrsti premalo “dinamita” v napadalnem smislu, Blejci pa so dovolj kvalitetno moštvo, da so napake Jeseničanov znali obilokrat kaznovati. Razmerje strelov v drugi tretjini – 3:13.

V zadnji tretjini je domačim menda nekoliko začelo zmanjkovati moči. Vrstile so se izključitve, ko pa je prišla “žuta minuta”, kakor v žargonu rečemo trenutkom, ko ti gre vse narobe, pa so gostje tudi napolnili domačo mrežo. Omenjene zadeve so se zgodile znotraj  minute in štirinajstih sekund (35. in 36. minuta tekme). Najprej so Blejci v začetku 35. minute povedli s štirimi goli razlike (0:4). Dvaindvajset sekund kasneje je bilo na semaforju že 0:5, saj so gostje znova zadeli. Ddatnih devet sekund zatem je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen eden od njihovih hokejistov, železarčki pa so ob igri z igralcem več novih devet sekund kasneje dosegli svoj edini gol na tekmi (1:5). Razburjenj še ni bilo konec, saj je v začetku 36. minute na klop za kaznovane zaradi zadrževanja s palico moral eden od jeseniških napadalcev. Blejci so za dosego svojega šestega zadetka potrebovali 16 sekund igre z igralcem več (1:6). Domača kapetanka je v naslednji minuti ustavila prodor enega od gostov z udarcem s palico, sodnika pa sta Blejcem prisodila kazenski strel. Le-tega je uspešno ubranil Bor GLAVIČ. Osemnajst sekund kasneje je na kazensko klop moral še jeseniški branilec (udarec s komolcem), k sreči pa so se železarčki v naslednjih dveh minutah ubranili. Dvainštirideseta minuta je prinesla obojestranski izključitvi zaradi grobosti, ki pa nista vplivali na rezultat. Gostje so zadnji gol dosegli v 44. minuti (1:7). Dobre pol minute pred koncem je bil izključen še napadalec Jesenic, ostalo pa je pri rezultatu 1:7.

Blejcem je bilo po koncu tekme pošteno treba seči v roke in jim zaželeti sreče v finalu, domačim hokejistom pa preostane boj za tretje mesto v državnem prvenstvu.

[easyrotator]erc_46_1489403877[/easyrotator]

Luka Pogačnik trener
Luka Pogačnik
trener

Luka POGAČNIK, trener:
“Žal se nam ni izšlo. Do polovice tekme smo bili zraven, imeli par šans, ki pa jih žal nismo izkoristili. V določenih trenutkih nam je koncentracija popolnoma padla, delali smo osnovne napake. Posvetili se bomo treningom in poskušali odigrati dve čim boljši tekmi za tretje mesto.”