Streli na gol: HD Jesenice   23 (7,5,11); HDK Maribor    18 (7,4,7)
Kazni: HD Jesenice   4 (-,2,2) ; HDK Maribor   6 (2,-,4)

HD Jesenice: 25 Glavič B.(GK), 25 Matkovič (GK), 4 Jan, 9 Seršen, 23 Sgević, 24 Crnkić, 20 Rep, 14 Glavič D.(C), 16 Pogačnik, 17 Bizjak, 21 Por, 13 Glavič A., 6 Ulčar, 22 Kararić, 11 Birtič, 12 Planinšek, 5 Brglez, 10 Črtalič
Trener: Luka POGAČNIK

HDK Maribor: 1 Krušec Urbanc (GK), 69 Popović (GK), 19 Čerič, 21 Frešer, 17 Bruić, 2 Lorber Friš (C), 12 Hvalec, 7 Ilić, 23 Vukajlija, 10 Pivec, 29 Kranjc, 14 Lesnik, 4 Godec, 11 Štampar, 25 Perčič
Trener: Luka Jurič

Z nekajminutno zamudo se je začela sobotna tekma v kategoriji mlajših dečkov. Domači so po neprijetnem nizu tekmecev končno dobili nasprotnika po svoji meri – mariborske Lisjake, domači trener pa je imel spet na voljo nekoliko popolnejšo zasedbo.

img_7692

Prvih nekaj minut sta ekipi še preizkušali moč druga druge, potem pa so na ledu lepotice Podmežaklo zagospodarili železarčki. V šesti minuti so tako v razmaku osmih sekund kar dvakrat zadeli fantje iz prvega napada. Po vodstvu rdečih z 2:0 so se dokončno sprostili tudi otroci v rdečih dresih in začeli igrati tudi očesu prijazen hokej. Zaradi naleta s palico je moral na klop za kaznovane v sedmi minuti eden od štajerskih hokejistov, domači pa so silovito napadli gostujoči gol. V eni od napadalnih akcij je domačim ušel pak, gostje so hitro zadrsali v nasprotni napad, tako da domači kapetanki ni preostalo drugega, kot da pred svojim vratarjem Borom GLAVIČem, sicer njenim bratrancem – stori prekršek. Sodnik je dosodil kazenski strel in kaj kmalu bi domači ob številčni premoči celo dobili gol, a je zadevo suvereno rešil jeseniška Nr25. Kazen gostom je nekaj kasneje minila in moštvi sta nadaljevali enakovreden boj. V trinajsti minuti je z novim golom udaril prvi jeseniški napad, ki je bil za gostujočo obrambo nerešljiva uganka skozi celotno tekmo. Zanekaj malega dodatne previdnosti in resnosti je z golom za Lisjake v 14. minuti poskrbel eden od gostujočih igralcev. Lepo vodstvo s 3:1 po prvih 15 minutah, predvsem pa spodbudna igra, sta bila lep obet za nadaljevanje tekme, razmerje strelov v prvi tretjini pa je bilo 7:7.

img_7700

Hitro so odprli gostujočega vratarja domači v drugem delu. Na 4:1 so povišali v sedemnajsti minuti tekme ter slabi dve in pol minuti kasneje dodali še peti zadetek. Gostje so dobili priložnost za svoj drugi gol najprej med 23. in 25. minuto, ko je na prostor za kaznovane zaradi zadrževanja s palico morala domača kapetanka, potem pa je sledila še izključitev enega od domačih branilcev pičli dve desetinki pred piskom sirene, ki je označila konec druge tretjine. Ostalo je seveda premalo časa, da bi gostje storili karkoli, slabša druga tretjina pa je ponudila pet nevarnih poskusov Jesenic in štiri Maribora.

img_7703

Kazen za domačega branilca je seveda morala tako miniti v zadnji tretjini. Gostujoči strateg je priložnost za branjenje v zadnjih petnajstih minutah ponudil še svojemu rezervnemu vratarju, na ledu pa se v smislu igre ni akj dosti spremenilo. V 34. minuti je s šestim golom za železarčke znova udaril prvi jeseniški napad. Sledila je kazen za goste (nabijanje na ogrado), ki pa ni prinesla novih sprememb v rezultatskem smislu. Na prelomu 36. in 37. minute so tudi domači znova morali na prostor za kaznovane igralce, saj je moral zaradi spotikanja na hlajenje nekdo od rdečih. Prav dosti domačih, ki so v zadnji tretjini dominirali nekoliko resneje, to ni motilo. Na visokih 7:1 so Jeseničani povedli v 40. minuti. Eden od malih gostujočih hokejistov je bil zaradi udarca s komolcem izključen v 43. minuti, Lisjaki pa so ob igralcu manj dobro minuto kasneje celo zadeli za 2:7. Do zadnje statistične spremembe je prišlo prav ob pisku sirene za konec tekme, ko sta sodnika priznala domačim še regularno dosežen osmi zadetek. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 11:7 za železarje.