Gledalcev: 44

KHL Medveščak – HD Jesenice

2 – 5

(2:3,0:1,0:1)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 1′, 0:2 HD Jesenice 1′, 0:3 HD Jesenic 2′, 1:3 KHL Medveščak 4′, 2:3 KHL Medveščak 15′, 2:4 HD Jesenice 29′, 2:5 HD Jesenice 31′

Streli na gol: KHL Medveščak   14 (4,6,4), HD Jesenice   22 (12,5,5)
Kazni: KHL Medveščak   2 (-,-,2), HD Jesenice   8 (2,4,2)

KHL Medveščak:  33 Čavić (GK), 71 Penzer (GK), 7 Valečić, 9 Završki, 11 Maričak, 15 Soldić, 16 Kuljak, 17 Kurjaković, 20 Kašparek, 23 Filipović (C), 28 Drugović, 32 Varžak, 53 Bestić, 55 Vukadin, 62 Čeak, 67 Polonijo, 70 Šmejkal, 77 Šimat
Trener: Mario Jurković

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 4 Jan, 5 Korošec, 8 Vidic, 9 Seršen, 10 Krupenko, 11 Sintič, 12 Bergelj, 13 Langus (C), 14 Glavič D., 15 Gavljak, 18 Kaltak, 19 Grašič, 20 Rep, 21 Adrović, 22 Šmid, 24 Crnkić
Trener: Gaber Klinar

Sodnika: Marko Žibret, Marko Saković

Po polomu na domači tekmi proti Bledu, so se varovanci trenerja Gabra KLINARja lepo pobrali in prikazali solidno predstavo v Zagrebu. Vrata železarjev je tokrat skozi celotno srečanje branil mladi Bor GLAVIČ. Domačim se ni dobro pisalo, saj je četa Gorenjcev prvič zadela že v 23 sekundi tekme. Zgodnji zaostanek je Zagrebčane tako šokiral, da so ob totalni nezbranosti in domiselni akciji železarjev še drugi gol prejeli le 34 sekund kasneje. Ni se tako končala niti prva minuta tekme, Jeseničani pa so že vodili z dvema goloma razlike. Domači trener je hitro posegel po menjavi in med vratnici poslal svojega rezervnega vratarja. Tudi temu se ni pisalo dosti bolje, saj so železarji slabo minuto kasneje na veliko veselje celotne klopi dosegli še tretji zadetek. Vodstvo s tremi goli prednosti po nepopolno odigranih dveh minutah tekme je dalo slutiti, da bodo naši fantje dosegli visoko zmago. Kljub temu pa so se domači v nadaljevanju vseeno bolj zbrali in v 4. minuti tekme tudi sami dosegli prvi gol (1:3). Dobre pol minute kasneje je zaradi zadrževanja s palico sledila izključitev pri Jeseničanih in potrebno se je bilo potruditi, da domači niso znova premagali Glaviča. Domači sicer prav dostikrat jeseniškega vratarja niso ogrozili, a je igranje z igralcem manj vedno posebna situacija. V nadaljevanju tretjine so bili precej bolj konkretni v svojih akcijah Jeseničani, a žal niso več uspeli premagati domačega vratarja. Kazen je sledila 27 sekund pred koncem prvih petnajstih minut, ko so igralci Medveščaka zadeli še drugič in se tako železarjem približali le še na gol zaostanka. V prvi tretjini so sicer Zagrebčani v okvir vrat Bora GLAVIČa streljali štirikrat, železarji pa so pripravljenost obeh domačih vratarjev preizkusili dvanajstkrat.

V drugo tretjino je bilo tako potrebno pristopiti maksimalno resno, saj se je mlajšim dečkom v tej sezoni kar nekajkrat zgodilo, da so po začetnem vodstvu ob koncu tekmo izgubili. Tokrat pač ne, saj je trener očitno svoje fante (in dekle) ustrezno pripravil. Zaradi spotikanja so se med 19. in 21. minuto Jeseničani ponovno bili prisiljeni braniti z igralcem manj, a je četvorka pred vratarjem (vključno z njim seveda) zelo dobro opravila s svojim delom. Nova izključitev zaradi naleta na ogrado je sledila v 22. minuti, a tudi ob tej priložnosti domačim ni uspelo izenačiti. Spričo kazni seveda železarji v teh minutah niso kaj dosti opravili na napadalni strani igrišča. Domači so po uvodni pobudi poskušali nadaljevati s pritiskom, a je igra večinoma potekala v srednji tretjini. V eni od redkih priložnosti so nato v 29. minuti znova zadeli Jeseničani. Ob vodstvu z dvema zadetkoma razlike so se v nadaljevanju lahko nekoliko bolj sprostili, a tudi Medveščak še ni izgubil upanja na točke. Druga tretjina se je tako končala ob šestih strelih domačih in petih strelih Jesenic.

Tudi zadnjih petnajst minut tekme je bilo podobnih, z malo streli in veliko borbe v srednji tretjini. Železarji so tretji del tekme sicer začeli odlično, saj so na 5:2 povišali že po 23 sekundah igre. Nobena od ekip si v naslednjih minutah ni pripravila izrazitejših priložnosti. Modri so si svojo prvo (in edino) izključitev na tekmi zaradi spotikanja prislužili v 42. minuti, jeseniški powerplay pa ni bil učinkovit. V zadnji minuti je bil zaradi naleta s telesom izključen še eden od železarčkov, do spremembe rezultata pa več ni prišlo. Jeseničani so tako dosegli za dvig samozavesti pomembno zmago. V zadnji tretjini je bilo razmerje strelov 4:5 v korist Jesenic.