DP Slovenije, mlajši dečki

Team Zagreb – HD Jesenice
1 – 7

(1:2,0:2,0:3)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 3′, 1:1 Team Zagreb 9′, 1:2 HD Jesenice 15′, 1:3 HD Jesenice 18′, 1:4 HD Jesenice 21′, 1:5 HD Jesenice 33′, 1:6 HD Jesenice 34′, 1:7 HD Jesenice 43′

Kazni: Team Zagreb 0; HD Jesenice 4 (0,2,2)
Streli na gol: Team Zagreb 26 (10,10,6); HD Jesenice 26 (9,3,14)

Team Zagreb: Krasić (GK), Mikulić (GK), Pavetić, Đerek, Bebek, Matuško, Hanžek, Ruklić, Vlahović, Idžan, Čuža, Janjatović, Joureau, Dragičević, Modrušan, Pavlešić, Zanoff, Pejaković, Kramarić (C), Bezuk, Čiček, Dimitrijević
Trener: Alan Franjković

HD Jesenice: Panjtar (GK), Škrjanc (GK), Verdnik, Fartek, Škof, Mohorč, Potočar, Dobravec, Gasar, Kobal, Svetlin, Čufer, Török (C), Baloh, Junež, Miklič, Slivnik in Podlipnik
Trener: Gaber KLINAR

Sodnika: Prezelj, Saković

Potem ko so pred tednom dni z zanesljivo zmago proti Olimpiji v Tivoliju mlajši dečki že pred zadnjo odigrano tekmo praktično postali državni prvaki, so po razporedu morali odigrati še tekmo v Zagrebu. Tekma ni odločala praktično več o ničemer, fantje trenerja Gabra Klinarja pa jo seveda niso vzeli kot tako. Že v tretji minuti tekme so dosegli prvi zadetek in pustili izbrani selekciji Zagreba, da jim gleda rezultatsko v hrbet. Domači se s tem seveda niso zadovoljili in so v 9. minuti rezultat izenačili na 1:1. Da jim ne bi vseeno preveč zrasla krila, so Jeseničani pičlih 23 sekund pred koncem prve tretjine dosegli še svoj drugi zadetek in na odmor odšli z minimalno prednostjo. Razmerje v strelih v prvi tretjini – 10:9 za domače – tudi sicer priča o dokaj izenačeni igri, v kateri pa so se državni prvaki Slovenije pač bolje znašli.

IMG_4502

V 18. in 21. minuti tekme so železarčki dosegli dva nova gola in se od tekmecev rezultatsko odlepili. Nekaj zmede je povzročila nepravilna menjava v 29. minuti. Jeseničani so ob igri z igralcem manj na ledeni ploskvi zdržali in domačim niso dopustili, da bi dosegli zadetek. V drugem delu je jeseniška igra sicer nekoliko zvodenela in tudi Zagrebčani so prikazali nekaj obetavnih akcij. Vse skupaj jim sicer ni dosti pomagalo, saj je ob odsotnosti napadalnih idej svoje delo dobro opravila obramba, nekaj sijajnih obramb pa je prispeval tudi vratar Gašper PANJTAR. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 10:3 za domače.

Zadnjo tretjino v letošnjem državnem prvenstvu Slovenije (Zagrebčani v njem nastopajo kot gostje) so mlajši dečki Jesenic odigrali v šampionskem slogu – v 32. in 33. minuti so dosegli dva nova zadetka in domačim ušli na razliko petih zadetkov (1:6). Zmagovalec tekme je bil v tistem trenutku že znan. Zaradi udarca je v 39. minuti moral na kazensko klop še eden od Jeseničanov, domači pa so bili v “powerplayu” pač preslabi, da bi premagali Nejca ŠKRJANCA, ki je v zadnji tretjini branil jeseniška vrata. Zadnji gol za novo visoko jeseniško zmago je padel v 43. minuti. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 6:14 za Jesenice pa priča, da so jo železarji odigrali resno, tako kot šampionom tudi pritiče.

Ob velikem uspehu jim seveda za prikazano v letošnji sezoni še enkrat čestitamo!