Streli na gol: HK Slavija Jr.   45 (21,14,10); HD Jesenice   32 (7,9,16)
Kazni: HK Slavija Jr.  28 (2,2,24); HD Jesenice   6 (-,2,4)

Linijska sodnika: Gregor Miklič, Blaž Javornik

HK Slavija Jr.: 27 Sotlar (GK), 3 Dukarič (GK), 26 Poklukar, 12 Primar, 7 Černe, 35 Zagorc, 9 Bolte, 16 Lampič (C), 13 Bukovec, 28 Intihar, 72 Jesihar, 14 Pajk, 18 Povše, 17 Prodan, 11 Skerlep, 6 Širovnik, 89 Tomažič, 15 Kozjan, 4 Ćosić, 65 Šiftar
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 11 Pogačar, 22 Jakupović, 16 Lukan A., 24 Finžgar, 14 Mašič, 7 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 5 Murnik, 9 Lukan D., 23 Podrekar, 18 Potočar, 2 Škof, 15 Dolinar, 21 Dežman, 8 Krmelj (C), 4 Fartek, 20 Kararić, 3 Verdnik

Razburljivo prvo polfinalno tekmo sta ekipi odigrali pred nekaj dnevi Podmežaklo in pričakovati je bilo, da se bo nekaj podobnega godilo tudi na srečanju v Zalogu. Pa saj se tudi je; morda končni rezultat ne pove čisto vsega o tekmi. S tem seveda ne želimo zmanjšati pomena lepe zmage za fante trenerja Dejana VARLA, a je že prav, če tudi zapišemo, da so bili domači vsaj pol tekme zelo trdi in žilavi nasprotniki …

IMG_1152

Živčna prva tretjina

Domači trener – sicer tudi trener reprezentančne selekcije fantov letnika 2001 – je dodobra premešal svojo ekipo, saj se je v njej pojavilo nekaj imen, ki na prvi tekmi Podmežaklo niso igrala. Ravno obratno je storil trener Jesenic, saj je razpolagal s popolnoma enako zasedbo, kot pred dnevi. Nobena od ekip si v prvih minutah ni uspela priigrati kake resnejše terenske premoči, nekoliko aktivnejši v sami igri pa so bili domači. Razpoznavna igra Založanov je zahtevala kar precej prerivanja pred golom Nejca ŽAGARja, z nalogo pa so fantje v belo-rdečih dresih opravljali zadovoljivo. Do prve izključitve je prišlo v enajsti minuti tekme, ko je zaradi zadrževanja s palico na klop za kaznovane moral domači hokejist Bukovec. Igra z igralcem več pri Jeseničanih ni bila ravno blesteča, je pa tudi prav, če povemo, da je kar nekaj od fantov, ki so jo igrali, dan prej nastopalo na polfinalni tekmi mladincev. Udarne osti trenerja Varla so zato menda odigrale nekoliko bolj zadržano, domači pa so nekajkrat poslali pak iz svoje obrambne tretjine čez celo igrišče tja do jeseniškega vratarja. Če do uvodnega gola železarji že niso prišli ob številčni prednosti, pa jim je to uspelo v igri petih proti petim. Pisala se je 15. minuta tekme, ko je uspelo lepo akcijo izpeljati podajalcu Töröku in strelcu Lucu SLIVNIKU; zadnji omenjeni redko zgreši tako odprt strel, kot se mu je ponudil v tistem trenutku in prav lepo je bilo videti, da fantiča (po starosti sicer še dečka – U14) znata lepo sodelovati v igri (0:1). V nadaljevanju so spet močno pritisnili domači in le nekaj odličnim posredovanjem vratarja Žagarja so se imeli Jeseničani zahvaliti, da je ostalo pri minimalnem vodstvu. Enak rezultat je ostal do zaključka prve tretjine. Vtis po njej je bil, da bi domači lahko tudi vodili, ampak … če čebula ne bi imela če-ja, bi bila pač samo – bula.

IMG_1134

Ohranili vodstvo

Domačim seveda v drugem delu ni več preostalo nič drugega, kakor vse moči usmeriti v napad. Znova so imeli zelo bučno podporo s tribun. Lepo mora biti zaloškim hokejistom pri srcih, če imajo vedno tako podporo, saj jih to brez dvoma še dodatno dvigne. Pomagala je tudi domačim kadetom, saj so le-ti izenačili po vsega dobrih dveh minutah nadaljevanja (1:1, 23. minuta, Bolte). V nove težave so se Jeseničani spravili ob izključitvi branilca Farteka (nalet s palico) v 25. minuti. Trpela je obramba Gorenjcev, a je dve minuti silovitega naleta Slavije Jr. vzdržala. Dobro minuto po tistem, ko so Jeseničani spet zaigrali v polni postavi, je prvič na tekmi udaril tretji jeseniški napad – v desnem kotu je svoje vragolije izvajal Podrekar, pak pa je po predhodnem strelu prišel do Aljaža LUKANa, ki je sprožil nekako z vrha krogov, ki označujejo prostor za sodniške mete. Izstrelek je prevaral nekoliko pokritega domačega vratarja, jeseniško moštvo pa je tako na veliko veselje svojih navijačev spet povedlo (1:2, 28. minuta). Sledilo je obdobje enakovredne igre, v katerem sta obe ekipi znali biti občasno nevarni. Hokej tudi v drugi tretjini sicerni bil posebej dober, a najbrž je to za tako pomembno tekmo tudi nekoliko razumljivo. Obe ekipi sta predvsem pazili, da se nasprotniki ne bi preveč razigrali, pravih nevarnosti za ena, ali druga vrata, pa ni bilo ravno obilo. Zaradi spotikanja je v 39. minuti na kazensko klop moral domači matador Černe, znova pa je bila precej brezidejna igra železarjev ob številčni premoči. Tudi drugih dvajset minut se je tako končalo ob minimalnem vodstvu Jesenic in pričakovati je bilo ogorčen boj za zmago v zadnjem delu.

IMG_1141

Po zaloški dvorani pustošil orkan z imenom Jesenice

Kdo bi si mislil, da bodo gostje zadnjo tretjino zaključili tako prepričljivo sebi v prid? Založani so najprej morali ubraniti še 42 sekund kazni, ki jim je ostala iz druge tretjine. Pri tem so bili sicer uspešni, a je le pičle 3 sekunde po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi, na kazensko klop zaradi zadrževanja s palico moral Poklukar. Tokrat je bil pritisk Jeseničanov kar konkreten, do spremembe rezultata pa v prihajajočih dveh minutah vseeno ni prišlo. Zadnja resnejša priložnost se je za domače ponudila med 43. in 45. minuto, ko je na klopi za kaznovane zaradi spotikanja sedel Podrekar. Domačim je v nameri po izenačenju tudi ob tej priložnosti spodletelo, potem pa so počasi vajeti igre na svoje palice začeli jemati Jeseničani. Tako je nepopustljivost podajalca A. Lukana – ki se mu je v akciji zlomila tudi palica – v priložnost spravila Anžeta PODREKARja v 48. minuti; jeseniška triindvajsetica pa je s svojo značilno miniaturo “zavezala” domačega vratarja na nekaj centimetrih in povišal na dva zadetka prednosti za Jesenice (1:3). Tretji napad je tako dosegel že dva zadetka na tekmi, fantje iz drugega pa niso želeli zaostajati! Zato sta znova domačo obrambo premešala Török (podajalec) in SLIVNIK (strelec) v 52. minuti – 1:4. Še je bil živ spomin na prvo polfinalno tekmo, ko so fantje iz mesta jekla, narcis in hokeja povedli s 3:0, a bili kasneje primorani loviti vodstvo Slavije Jr, a tokrat do česa takega preprosto ni moglo priti. Železarji so v nadaljevanju popolnoma zagospodarili na ledeni ploskvi zaloške dvorane. Ali jim je dodatnih moči vlila četica hokejistk, ki so se v tem delu začele ogrevati ob ledeni ploskvi, ali pa skupina jeseniških navijačev, ki je končno odkrila, da ima tudi glasilke – tega ne vemo. Lepo je bilo slišati navijanje podpornikov Jesenic, na drugi strani pa so bili domači razumljivo deležni precej tišjega bodrenja. Le 21 sekund po četrtem jeseniškem golu, je končno svoje prispeval tudi utrujeni prvi napad – podaji Dežmana in Jakupovića je z lepim strelom v gol spremenil kapetan Miha KRMELJ (1:5, 53. minuta). V naslednji minuti si je zaradi udarca s palico dve kazenski minuti prislužil domači hokejist Bolte, na veliko presenečenje gostov pa je sodnik zaradi grobosti izključil tudi tistega, ki je udarec igralca Slavije Jr. “pokasiral” – napadalca Jesenic A. Lukana. Ekipi sta zato nadaljevali v okrnjenih postavah, a številčno izenačeni. Še svoj tretji gol na tekmi je po samostojnem prodoru v 57. minuti dosegel SLIVNIK (1:6) in slavje Jeseničanov se je dejansko lahko začelo. No, vsaj tistih na tribuni. Od tistih na ledeni ploskvi pa je še naprej resno delo zahteval trener Varl. Nagrada za to je prišla 41 sekund pred koncem tekme, ko je svojo sijajno predstavo zaključil drugi napad s svojim četrtim golom na tekmi – tokrat pa je po podaji Slivnika gol dosegel Matic TÖRÖK (1:7). In ko je že vse kazalo, da bo zmaga Jesenic tokrat vseeno dosežena s pravljičnim številom (sedmico), pa je še enkrat udaril A. LUKAN, ki je deset sekund pred koncem z novo miniaturo od blizu premagal nesrečnega domačega vratarja. Ob tem je zaradi metanja palice predčasno pod prho moral že prej precej živčni domači igralec Bolte. Ampak kaj bi to … na semaforju je ob pisku sirene nekaj sekund kasneje pisalo Slavija Jr. 1 – Jesenice 8!

IMG_1149

Prav tako v dveh tekmah so v drugem polfinalu igralci Olimpije opravili z oslabljeno beograjsko Crveno zvezdo. Dve najboljši ekipi tudi iz rednega dela prvenstva se bosta tako za naslov kadetskega državnega prvaka udarili na tradicionalnih slovenskih hokejskih prizoriščih – v Tivoliju (predvidoma v torek, 21. marca) in Podmežakli (predvidoma v soboto, 25. marca 2017). V okolju, ki so mu mnogi po lanski sezoni očitali nekvalitetno delo, imamo tako kar tri ekipe v finalih državnih prvenstev (U14, U16 in U18), sploh pa ne bomo več presenečeni, če se tudi ekipi U20 uspe uvrstiti v finale lige EBYSL …

IMG_1164

IMG_0665Dejan VARL, trener kadetov:
“Vse čestitke gredo fantom. Tekma je bila težka, čeprav rezultat morda kaže drugače. Nasprotnike smo zlomili v zadnji tretini. Na dan sta prišli fizična pripravljenost ter koncentracija, fantje pa so tudi dosledno igrali po sistemu, ki ga poskušamo uveljaviti.  Zelo sem vesel za te fante – končno so postali samozavestna ekipa in ekipa, ki ve, kaj je njen cilj!”