V minulem vikendu so fantje HD Jesenice opravili s tekmami v treh kategorijah. Nedeljska tekma mladincev proti Mariboru je do nadaljnjega odpadla, saj so za preložitev zaradi težav v kadru zaprosili gostje.

Prvi so v sobotnem dopoldnevu na ledeno ploskev dvorane Podmežaklo stopili mlajši dečki. Tekma proti HDD Bled je bila priložnost, da trener Gaber Klinar da nekaj več priložnosti fantom, ki bodo večje breme sicer nosili v prihodnji sezoni. V ekipo je uvrstil tudi nekaj fantov, ki so se dejansko prvič srečali s hokejem na ligaško-tekmovalni ravni. Tekmo je trener s svojimi fanti odigral s kombinirano postavo, v kateri so najboljši le občasno zadrsali, ob koncu pa je vse skupaj zadostovalo za prepričljivo zmago.

HD Jesenice – HDD Bled   9:4 (5:1,1:2,3:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 6′, 2:0 HD Jesenice 8′, 3:0 HD Jesenice 9′, 4:0 HD Jesenice 11′, 5:0 HD Jesenice 11′, 5:1 HDD Bled 13′, 5:2 HDD Bled 19′ (PS), 5:3 HDD Bled 27′, 6:3 HD Jesenice 29′, 6:4 HDD Bled 37′, 7:4 HD Jesenice 41′, 8:4 HD Jesenice 45′, 9:4 HD Jesenice 45′

Kazenske minute: HD Jesenice 2, HDD Bled 2
Streli na gol: HD Jesenice 27, HDD Bled 22

Za HD Jesenice so nastopili: Škrjanc (GK), Panjtar (GK), Škof, Mohorč, Verdnik, potočar, Kobal, Podlipnik, Fartek, Török, Slivnik, Baloh, Miklič, Gasar, Rijavec, Dobravec, Svetlin, Junež, Čufer, Crnkić, Grašič in Bergelj
Trener Gaber Klinar, teh. vodja Boštjan Potočar

_______________________________________________________________________________________

Ob 12. uri v soboto so na ledeno ploskev stopili tudi kadeti in sicer so nastopili v dvorani Golovec v Celju. Domača ekipa se je predstavila kot resen nasprotnik, varovanci trenerja Aleša Sodje pa so ob koncu vseeno slavili prepričljivo zmago, saj so bili rezultatsko uspešnejši prav v vsaki tretjini. Železarji so zadeli že v drugi minuti tekme, vsako od posameznih tretjin pa so dobili z rezultatom 2:1. Do večjega razburjenja je prišlo ob pretepu, ki so ga sprovocirali domači v drugi tretjini, železarji pa se niso pustili in so odgovorili z enako mero.

HK Celje – HD Jesenice   3:6 (1:2,1:2,1:2)

Gibanje rezultata: 0:1 ZUPAN (Brglez) 2′, 0:2 KOROŠEC (Razinger) 7′, 1:2 Petek 19′, 1:3 ŠTURM (Rajsar, Seršen) 21′, 1:4 BRUN RAUH (Šabanović) 29′, 2:4 Petek (Drozg) 32′, 2:5 KOROŠEC 43′, 2:6 SVETINA (Brglez, Hadžić) 57′, 3:6 Petek (Čuvan, Jeram) 58′

Kazenske minute: HK Celje 43, HD Jesenice 31
Streli na gol: HK Celje 19, HD Jesenice 25

Za HD Jesenice so nastopili: Povirk (GK), Pelko (GK), Klofutar, Urukalo, Rajsar (C), Seršen, Šturm, Zupan, Hadžić, Brglez, Sodja, Svetina, Šabanović, Brus, Brun Rauh, Korošec, Razinger, Ramšak, Pretnar, Pavlič in Jamnik
Trener Aleš Sodja, teh. vodja Borut Brglez

V zgodnjem nedeljskem jutru pa so se na pot proti Tivoliju na obračun z ljubljansko Olimpijo odpravili še dečki. Precej kritik se je nabralo do rezultatov in odnosa dečkov do tekmovanj in treningov v preteklih mesecih in tudi pred tekmo v Tivoliju je bilo veliko vprašanje kako se bodo fantje izkazali. Sam uvod v tekmo je minil v neželeni smeri, saj so domači hitro povedli. Železarji so še v uvodni tretjini izenačili, dosegli v drugem delu edini gol in v zadnji tretjini naravnost eksplodirali, ter dosegli zanesljivo zmago. Zgovorno je tudi število strelov na vsaki strani ob koncu tekme.

HK Olimpija – HD Jesenice   2:7 (1:1,0:1,1:5)

Gibanje rezultata: 1:0 HK Olimpija 3′, 1:1 HD Jesenice 16′, 1:2 HD Jesenice 26′, 1:3 HD Jesenice 41′, 1:4 HD Jesenice 41′, 1:5 HD Jesenice 44′, 1:6 HD Jesenice 48′, 1:7 HD Jesenice 48′, 2:7 HK Olimpija 52′

Kazenske minute: HK Olimpija 8, HD Jesenice 10
Streli na gol: HK Olimpija 19, HD Jesenice 62

Za HD Jesenice so nastopili: Pelko (GK), Žagar (GK), Brun Rauh (C), Pogačar, Alagić, Mravlje, Pivk, Šega, Murnik, Slivnik, Jakupović, Török, Kararić, Lukan D., Čop, podrekar, Lukan A., Smolej in Homan