DP mladincev, 1. tekma četrtfinala

HD Jesenice – HKMK Bled

8 – 4

(2:2,2:0,4:2)

1:0 KAPEL (Stojan) 2′, 1:1 Ulamec (Pančur) 3′, 1:2 Ivančević (Ulamec) 7′, 2:2 SODJA (Šturm, Brus) 19′, 3:2 SVETINA E. (Sodja, Kapel) PP1 27′, 4:2 BRGLEZ 28′, 4:3 Pančur (Ulamec) 41′, 5:3 SVETINA E. (Sodja) PP1 42′, 6:3 SERŠEN (Glavič, Rekar) PP1 51′, 7:3 GLAVIČ (Rekar, Rajsar) 56′, 8:3 SVETINA E. (Šturm, Kapel) PP1 60′, 8:4 Zor (Ulamec) 60′

Streli na gol: HD Jesenice 75 (31,24,20), HKMK Bled 18 (6,4,8)
Kazni: HD Jesenice 4 (2,0,2), HKMK Bled 42 (2,14,26)

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Pelko (GK), 7-Hadžić, 13-Urukalo, 12-Glavič, 9-Rajsar, 24-Rekar (C), 6-Brus, 3-Stojan, 23-Sodja, 4-Kapel, 16-Šturm, 18-Žuber, 15-Avsenek, 22-Svetina E., 11-Seršen, 20-Brglez, 14-Pivač, 5-Šabanović, 17-Svetina R., 10-Korošec, 21-Pavlič

HKMK Bled: Kogovšek (GK), Pančur T. (GK), Ivančević, Ulamec (C), Kos, Slivnik, Šorl, Luznar, Razingar, Crnović, Pančur N., Zor, Sintič, Mašič, Košir
Trener: Bojan Brodnik

Sodniki:
Milan Zrnič (glavni)
Grega Markizeti, Anže Bergant (linijska)

Gledalcev: 65

Mladinci so končali z boji v mednarodni ligi EBJL. Uspešno, ali neuspešno, o tem bo oceno podala stroka. Kakorkoli, sezone za četo trenerja Dejana VARLa še ni konec. Danes so odigrali prvo četrtfinalno tekmo državnega prvenstva proti sosedom z Bleda. Morda je kdo pričakoval lahko zmago in morda bo koga zavedel tudi rezultat, a železarji so se morali za prvi uspeh v dvoboju na dve zmagi pošteno potruditi.

Rok KAPEL je domače po podaji Stojana sicer povedel v vodstvo že v 73. sekundi tekme. Gostje se niso prestrašili in so že v naslednji minuti rezultat izenačili z golom Ulameca. Domači so poskušali s posamičnimi akcijami, pa večinoma skozi sredino, a obramba gostov je bila tam najbolj gosta. Kopica strelov železarjev je bila tako plen gostujočega vratarja. Nasprotno pa so gostje na drugi strani svoj drugi gol dosegli iz svojega tretjega strela proti domačim vratom v 7. minuti tekme – zadel je Ivančević. V 9.minuti je zaradi udarca s komolcem na kazensko klop moral Stojan, gostje pa k sreči niso izkoristili powerplaya. Zaradi držanja je bil tudi pri gostih v 13. minuti izključen N.Pančur, a tudi domačim ni uspelo doseči zadetka ob igri z igralcem več. Končno je po več minutnem obleganju gostujočih vrat na 2:2 izenačil Jaka SODJA v 19.minuti (podala sta mu Šturm in Brus). V statistiko je v prvi tretjini šlo kar 31 strelov železarjev in le 6 poizkusov gostov z druge strani Mežakle.

V  drugem delu se slika na ledeni ploskvi ni spremenila – domači so še naprej oblegali blejska vrata, gostje pa so se zagriženo branili. V 26.minuti si je zaradi spotikanja kazen prislužil Šorl pri gostih, domačim pa je po minuti in pol igre z igralcem več uspelo doseči gol za novo vodstvo (3:2) – po podajah Sodje in kapela je zadel Erik SVETINA. Slabo minuto kasneje je bilo na semaforju že 4:2, po samostojni akciji je lepo zadel vztrajni Nik BRGLEZ. . Vse do konca druge tretjine se je nadaljevalo obleganje gostujočih vrat, ki pa ni več prineslo spremembe rezultata. Prav v zadnji sekundi drugega dela si je kazen zaradi zadrževanaj s palico najprej prislužil Slivnik pri Blejcih, nekaj trenutkov kasneje pa mu je glavni sodnik prisodil še 10-minutno disciplinsko kazen. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 24:4 za Jesenice!

V zadnjo tretjino so tako domači vstopili s prednostjo igralca več. Nepazljiva igra v obrambi je botrovala zadetku gostov 46 sekund po uvodnem metu – zadel je N.Pančur in znižal na 4:3. 34 sekund kasneje sta powerplay potem vseeno izkoristila Sodja (podajalec) in E. Svetina (strelec) in Jeseničane ponovno odlepila na dva zadetka razlike. V 49.minuti je bil strelec tretjega blejskega zadetka ponovno izključen, tokrat zaradi oviranja. Vse skupaj se je Blejcem maščevalo 19 sekund pred iztekom kazni, saj je Gašper SERŠEN po podajah Glaviča in Rekarja dosegel še šesti gol za železarje. V 53.minuti je bil izključen Urukalo pri domačih, rezultat pa se ni spremenil. Pač pa je do spremembe prišlo  v 56.minuti, ko so za sedmi gol domačih poskrbeli Rajsar, Rekar (podajalca) in Gašper GLAVIČ (strelec). Še v isti minuti je bil pri gostih zaradi držanja izključen Sintič, a tokrat železarji niso poskrbeli za nov zadetek. 47 sekund pred koncem tekme si je novo neumnost privoščil Slivnik pri gostih – najprej je bil izključen zaradi oviranja, po burni reakciji pa si je prislužil še drugo disciplinsko kazen in predčasen odhod pod prho. Domači so potrebovali le 12 sekund za nov powerplay gol – še tretjič na tekmi je zadel E.Svetina, podajalca pa sta bila Šturm in Kapel. Zadovoljna domača četa si je le 5 sekund pred koncem privoščila nepazljivost v obrambi, tako da je Zor dosegel četrti gol za Bled. Le-ta seveda ni več vplival na zmagovalca prve četrtfinalne tekme. Domači so v zadnji tretjini sprožili novih 20 strelov in gostom dopustili 8 strelov proti vratom Jureta LEGATa.

Druga tekma v seriji na dve zmagi sledi v četrtek na Bledu.