Gledalcev:  100

HD Jesenice – TriglavOlimpija

4 – 1

(0:0,1:0,3:1)

Strelci: 1:0 KAPEL (Brus, Seršen) 26′, 2:0 PRETNAR (Ivančevič) 46′, 3:0 RAJSAR 51′, 3:1 Lapornik (Jugovic) SH1 55′ , 4;1 SODJA (Rajsar) PP1 56′

Streli na gol: HD Jesenice  17 (6,11,14) , TriglavOlimpija   13 (5,8,5)
Kazni:
HD Jesenice  – (-,2,4) , TriglavOlimpija   6 (4,2,6)

HD Jesenice: 25 Kogovšek (GK), 1 Panjtar (GK), 8 Urukalo, 16 Brus, 7 Šabanović, 22 Svetina, 18 Kapel, 12 Seršen, 24 Šturm, 14 Pretnar, 20 Luznar, 15 Brun Rauh, 23 Sodja, 10 Pavlič, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 13 Crnović, 21 Korošec

TriglavOlimpija: 1 Oblak (GK), 20 Plavc, 5 Vuk, 16 Pavc, 25 Mubi, 22 Cjuha, 17 Erič, 23 Jovan (C), 14 Jugovic, 19 Stražišar, 7 Rus, 3 Bogomolec, 28 Jeglič, 13 Kuhar, 6 Lapornik, 12 Rozman, 27 Sever
Trener: Mitja Kern

Sodnik: Miha Bajt
Linijska sodnika: Anže Bergant, Matej Arlič

IMG_2261[1]

Kombinirana ekipa kranjskega Triglava in ljubljanske Olimpije je gostovala v sobotnem večeru v dvorani Podmežaklo. V domači ekipi je spričo trenutne situacije kot rezervni vratar debitiral tudi 13-letni Gašper PANJTAR, ki pa – kakor se je izkazalo kasneje – ni dobil priložnosti za branjenje. Uvodnih dvajset minut je minilo v dokaj enakovredni igri, v kateri ne ena, ne druga ekipa tekmecem nista pustili kaj dosti prostora za razvoj akcij. Težko bi rekli, da je igra potekala večinoma v nevtralni tretjini, a pravih strelov ni bilo dosti ne na eni, ne na drugi strani. Dve izključitvi pri gostih sta domačim ponudili nekaj več priložnosti za odprte strele. Dvakrat je tako v powerplayu z leve strani poskušal Kapel, sicer pa so se gostje v belo-modro-zelenih dresih uspešno branili. Prvih dvajset minut tekme sta tako mreži obeh vratarjev ostali nedotaknjeni.

IMG_2262[1]

Tudi v drugi tretjini je kakih sto gledalcev videlo podoben razvoj dogodkov. Domači so boli malenkost aktivnejši, še naprej pa sta obe ekipi predvsem pazili, da nasprotnik ni imel prav dosti prostora za svojo igro. V 23. minuti se je gostom primerila še tretja mala kazen na tekmi, vendar so tudi to uspešno ubranili. Zato pa so domači dosegli uvodni gol 23 sekund po tistem, ko sta obe ekipi spet zaigrali v polnih postavah – za vodstvo je po podajah Brusa in Seršena zadel prav Rok KAPEL. Ves preostali del druge tretjine se je nadaljevala šahovska partija na ledeni ploskvi. Med 33. in 35. minuto so domači ubranili tudi manjko igralca na ledeni ploskvi, saj je bil zaradi udarca s palico izključen Urukalo. Ob minimalnem vodstvu tako zmaga Jeseničanov pred zadnjo tretjino nikakor ni bila zagotovljena.

IMG_2263[1]

K sreči se je trdo delo Jeseničanom obrestovalo v zadnji tretjini. Domače vodstvo je najprej v 46. minuti po podaji Ivančeviča podvojil Luka PRETNAR. Ko je v 51. minuti za 3:0 po samostojni akciji povišal še Patrik RAJSAR, so privrženci rdečih že lažje zadihali. Nekaj zmede v organiziranosti domačega powerplaya v 55. minuti je nato izkoristil Lapornik, ki je za goste znižal na dva zadetka zaostanka, vendar je še v istem powerplayu nato zadnji žebelj v gostujočo krsto zabil Jaka SODJA (podal mu je Rajsar). Zadnjih nekaj minut je minilo v čakanju obeh ekip, da se tekma konča, saj se na ledeni ploskvi ni zgodilo več nič pretresljivega.