Gledalcev: ni podatka

HK Triglav – HD Jesenice

7 –  3

(2:0, 3:1,2:2)

Strelci: 1:0 Morel (Vilfan) 8′, 2:0 Vilfan 19′, 2:1 MRAVLJE (Pogačnik) 21′, 3:1 Prostor (Morel) 22′, 4:1 Prostor 26′, 5:1 Grilj (Vilfan) 29′, 6:1 Tavčar (Jenko) 43′, 6:2 MRAVLJE 44′, 6:3 KRMELJ 59′, 7:3 Jenko (Jazbec, Tavčar) 60′

Streli na gol: HK Triglav 32 (13,10,9), HD Jesenice   30 (3,11,16)

Kazni: HK Triglav  4 (0,2,2) , HD Jesenice   2 (0,0,2)

HK Triglav: 1 Pelko (GK), 20 Drole (GK), 18 Sekne, 15 Jazbec, 7 Jenko, 9 Tavčar, 16 Žagar, 10 Gartner, 3 Kremenović, 11 Prostor, 17 Vilfan, 8 Morel, 4 Rogelj, 14 Udir, 6 Grilj, 19 Štenkler, 5 Nadižar, 2 Perčič, 12 Vidjak, 22 Kleindienst
Trener: Edo Hafner

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Nastran D. (GK), 12 Šega, 11 Pogačar, 19 Pogačnik, 5 Murnik, 7 Mravlje, 4 Fartek, 24 Finžgar, 8 Krmelj (C), 22 Jakupović, 21 Dežman, 6 Smolej, 9 Lukan D., 18 Török, 16 Lukan A., 17 Pivk, 10 Homan, 23 Podrekar, 13 Nastran M.

Sodnik: Tilen Pahor
Linijska sodnika: Aleš Lešnjak, Nataša Pagon

Nekaj upov na zmago je gojila četa kadetov pred odhodom v Kranj. Triglavani so take upe hitro postavili na realna tla, saj so v prvi tretjini igrali izrazito podjetneje. Rezultat tega sta bila tudi dva zadetka v mreži Nejca ŽAGARja (v osmi in devetnajsti minuti). Nobeno od moštev si v prvi tretjini ni privoščilo kazenskih minut, domači pa so streljali kar desetkrat več od neodločnih železarjev (razmerje v strelih 13:3).

V drugi trtetjini je le po 35 sekundah igre domače vodstvo zmanjšal Matic MRAVLJE (podal je Pogačnik). Upe gostov na boljši rezultat je samo slabo minuto kasneje hitro ohladil nov gol Triglavanov. Ko so nove gole modri dosegli še v 26. in  29. minuti, se je razlika med tekmecema povišala na kar štiri zadetke razlike. Železarji v drugi tretjini sicer niso igrali izrazito slabo, kar precejkrat so poskušali tudi s streli, vendar  je bilo vse skupaj premalo učinkovito. Edino izključitev so si v zadnji minuti drugega dela prislužili domači, a četa trenerja Aleša SODJE ni znala zadeti ob igri z igralcem več. Da Jeseničani niso bili v podrejenem položaju priča tudi razmerje v strelih v drugi tretjini (10:11 za železarje).

Še bolj so se Jeseničani opogumili v zadnji tretjini, a zamujenega iz prvih dveh pač ni bilo več možno nadoknaditi. Domači so še svoj šesti zadetek dosegli v 43. minuti, nato pa je MRAVLJE je zadel še drugič na tekmi (v 44. minuti; 6:2). Železarji so v nadaljevanju igrali kar agresivno, tretjič na tekmi pa z golom Miha KRMELJa zadeli šele v 59. minuti tekme. Da ne bi razlika bila prenizka, je z novim domačim golom devet sekund pred koncem tekme poskrbel eden od domačih hokejistov. Triglavani so tako potrdili, da so v tem trenutku pač boljša ekipa od železarjev, Jeseničanom pa ostane spoznanje, da bo potrebno še veliko trdega dela za doseganje zastavljenih ciljev.