Gledalcev: 60

HD Jesenice – HK Triglav

5 – 2

(2:1,2:0,1:1)

Strelci: 1:o BRUN RAUH (Svetina E., Brglez) PP1 4′, 1:1 Peček (Markič) 11′, 2:1 ŠTURM (Trkulja) 12′, 3:1 KAPEL (Rajsar) PP1 27′, 4:1 KAPEL (Šturm) 37′, 5:1 GLAVIČ (Sodja) 41′, 5:2 Markič (Vilfan) 45′

Streli na gol: HD Jesenice   34 (12,15,7), HK Triglav   27 (14,3,10)
Kazni:
HD Jesenice  4 (-,2,2), HK Triglav    4(2,2,-)

HD Jesenice: 25 Kogovšek (GK), 1 Legat (GK), 20 Tarman, 16 Brus, 12 Glavič (C), 6 Rajsar, 23 Sodja, 8 Urukalo, 15 Brun Rauh, 22-Svetina E., 19 Seršen, 11 Brglez, 21 Korošec, 13 Crnović, 24 Šturm, 18 Kapel, 9 Trkulja, 7 Šabanović, 2 Luznar, 4 Ivančevič, 17 Svetina R.

HK Triglav: 39 Šenk (GK), 20 Ovsenik, 9 Jugovic M., 61 Lampič, 10 Ban M., 7 Potočnik, 38 Štenkler, 4 Jugovic J., 71 Ban U., 33 Peček, 12 Markič, 37 Vilfan, 16 Pavc, 24 Potočnik, 25 Mubi, 19 Prostor, 8 Draksler, 23 Vilfan, 6 Jenko, 77 Tavčar, 63 Rozman
Trener: Gorazd Drinovec

Sodnik: Luka Kamšek
Linijska sodnika: Anže Bergant, Grega Markizeti

IMG_2356[1]

Ne bomo dosti zgrešili, če zapišemo, da je Triglav pred tekmo veljal za favorita za zmago. V “svoji kategoriji”, z večino fantov, ki so okvire mladinskega hokeja že prerasli, so Kranjčani pač favoriti. O podobnih rečeh očitno kaj dosti niso razmišljali varovanci trenerja Gabra GLAVIČa, ki so povedli že sredi četrte minute tekme. S strelom od daleč je v powerplayu prvič na tekmi za Jeseničane zadel Lan BRUN RAUH. Soliden hokej z dovolj poskusi na obeh straneh je Kranjčanom vseeno nekoliko nepričakovano prinesel izenačenje v 11. minuti, ko je zadel Peček. Vse skupaj se je izcimilo iz akcije, ki ni dišala po golu, a tako se je pač zgodilo. K sreči so že v naslednji minuti železarji po protinapadu in golu Jake ŠTURMa spet povedli.

IMG_2373[1]

V drugi tretjini so fantje v rdečih dresih povsem zagospodarili na ledeni ploskvi. Zaprli so dostope do vrat Žige KOGOVŠKA in bili na drugi strani sami ves čas nevarni. Na 3:1 so povedli v novem powerplayu po odbitem paku v 27. minuti, zadel pa je Rok KAPEL. Isti igralec je zadel še v 37. minuti in domače tako povedel v lepo prednost treh zadetkov razlike. V naslednji minuti je na kazensko klop zaradi udarca s palico moral Rajsar, večji del kazni pa je odsedel še pred drugim piskom sirene na tekmi.

IMG_2374[1]

Kranjčani so spet nekaj več volje kazali v zadnji tretjini. Prvi gol v tem delu igre je vseeno pripadel domačim, saj je že po 40 sekundah igre na 5:1 povišal Gašper GLAVIČ. V 45. minuti so tudi gostje zadeli, na 5:2 pa je znižal Markič. V nadaljevanju so bili Kranjčani malenkost bolj aktivni, a kake resnejše nevarnosti za visoko domače vodstvo več ni bilo. Slabe tri minute pred koncem tekme je bil zaradi udarca s palico izključen še Glavič, gostje pa niso zmogli posebno hudega pritiska proti domačemu golu.

IMG_2379[1]

Ob koncu lahko zapišemo, da je na večjem jeseniškem igrišču prišlo do izraza dobro tehnično znanje domačih igralcev, pa tudi kondicijsko so domači delovali zelo solidno. Drugačne razmere seveda veljajo na majhnem igrišču v Kranju, kjer pa vseeno pride do izraza “fizika”, ki je v tem primeru pač na strani Triglavanov. Kakorkoli že, Jeseničani so – morda za koga – nekoliko presenetljivo suvereno zmagali, jutri pa se U18 del ekipe podaja na gostovanje v Linz.