Gledalcev: 50

KHL Medveščak – HD Jesenice

3 – 4

(1:0,1:1,1:3)

Gibanje rezultata: 1:0 KHL Medveščak 14′, 2:0 KHL Medveščak 29′, 2:1 HD Jesenice 32′, 2:2 HD Jesenice 42′, 2:3 HD Jesenice 43′, 3:3 KHL Medveščak 47′, 3:4 HD Jesenice 51′

Streli na gol: KHL Medveščak   18 (9,3,6), HD Jesenice    40 (15,15,10)
Kazni: KHL Medveščak    – , HD Jesenice   2 (2,-.-)

Sodnika: Miro Smerdelj, Krešimir Polašek

KHL Medveščak: 40 Bujanić (GK), 61 Debeljak (GK), 5 Mihalić, 6 Završki, 9 Gulija, 10 Đuračić, 21 Čavić, 22 Dimitrijević, 23 Filipović, 44 Podboj Maroja, 55 Vukadin, 62 Čeak, 66 Debeljak, 67 Polonijo, 92 Maurović, 98 Groznik
Trener: Veljko Žibret

HD Jesenice: 1 Glavič  (GK), 25 Škrjanc (GK), 3 Verdnik, 5 Škof, 7 Rijavec, 8 Baloh, 9 Potočar, 10 Podlipnik, 11 Dobravec, 12 Gasar, 13 Kobal, 17 Čufer, 18 Langus, 19 Török (C), 22 Miklič, 23 Slivnik, 24 Dolinar
Trener:Luka POGAČNIK

Dolga so ta potovanja jeseniških ekip po predelih bivše države, a tako pač je. Kadar gre v tekmovalnem smislu za izenačene tekmece, takrat ima sicer vse skupaj vsaj svoj smisel. Eno od takih tekem so včeraj v Zagrebu odigrali dečki, ki so se navkljub – skozi celotno srečanje – kar konkretnejši igri od Medveščaka, za svoj uspeh in nove točke morali kar zelo potruditi. V moštvu je manjkal prvi vratar Gašper PANJTAR, ki je kot rezerva s kadeti gostoval na Bledu, vendar je svojo nalogo zelo dobro opravil tudi njegova menjava Nejc ŠKRJANC. Še največ dela je sicer imel v prvi tretjini, ko so domači uspeli sprožiti devet strelov v okvir njegovih vrat, v 14. minuti pa so ga tudi edinkrat premagali v uvodnem delu tekme. Še prej – v osmi minuti tekme – je prišlo zaradi udarca s kolenom tudi do edine izključitve v prvi tretjini – na kazensko klop pa je moral eden od Jeseničanov. Kakor je izpadlo kasneje, je bila to pravzaprav edina izključitev na vsej tekmi. Na kratko torej – v uvodni tretjini so prevladovali Jeseničani, sprožili tudi precej več strelov od domačih (9,15), a so na prvi odmor odšli z rezultatskim zaostankom (1:0).

V drugi tretjini je bila premoč železarjev še očitnejša, so se pa v 29. minuti znašli že v zaostanku dveh golov. Vse skupaj ekipe ni podrlo, ampak so Jeseničani še naprej valili napad za napadom. Po solo akciji edinega izključenega igralca na tekmi, so gostje v 32. minuti rezultat nato le zmanjšali. Zadnjih osem minut druge tretjine je minilo v pritisku Jesenic, domačim pa je ob discipliniranem branjenju uspelo zadržati minimalno vodstvo vse do drugega piska sirene na tekmi. Razmerje v strelih v drugi tretjini: 3:15 (v korist Jesenic seveda).

Silovito obleganje domačih vrat je prej ali slej moralo prinesti izenačenje. Do le-tega je prišlo v drugi minuti zadnje tretjine, ko si je z golom najlepše darilo za svoj rojstni dan podaril eden od jeseniških fantov. Pičlih enainštirideset sekund kasneje so železarji dosegli nov gol in tako povedli prvič na tekmi. Domači niso vrgli puške v koruzo in so izenačili v sedeminštirideseti minuti tekme. V športu pa se vloženi trud prej ali slej vrne z obrestmi. Dobra igra je železarjem v nadaljevanju prinesla gol v enainpetdeseti minuti. Izkazalo se je, da je to zadnji gol na tekmi, tako da so točke zasluženo potovale nazaj na Gorenjsko. Razmerje v strelih v okvir vrat v zadnji tretjini – 6:10 za Jesenice.