Prvi dve od treh tekem jeseniških kategorij proti zagrebškim ekipam v tem vikendu so mlajši dečki in kadeti zanesljivo dobili. Mlajši dečki so premagali Medveščak z 11:3, kadeti pa so do vrha napolnili mrežo Mladosti (25:2). Jutri čaka obračun proti KHL Zagrebu še dečke. Spodaj si lahko pogledate nekaj statistike z današnjih tekem.

Jesenice, 15. november 2014
Športna dvorana Podmežakla
DP mlajših dečkov

HD Jesenice – KHL Medveščak
11 – 3

(3:1,3:1,5:1)

1:0 SVETLIN PS 4′, 2:0 DOLINAR (Török) 5′, 3:0 RIJAVEC (Török) 12′, 3:1 Dimitrijević (Završki) 15′, 4:1 SLIVNIK (Török) 23′, 5:1 TÖRÖK 23′, 6:1 SLIVNIK (Török, Rijavec) 24′, 6:2 Dimitrijević (Bebek) 25′, 7:2 DOBRAVEC (Baloh, Gasar) 33′, 8:2 TÖRÖK (Dolinar) 35′, 9:2 SLIVNIK (Dolinar, Langus) 35′, 10:2 RIJAVEC 38′, 11:2 SLIVNIK (Török, Langus) 38′, 11:3 Dimitrijević (Završki, Bebek) PP1 43′

Kazni: HD Jesenice 12 (4,6,2), KHL Medveščak 8 (2,4,2)
Streli na gol: HD Jesenice 33 (7,11,15), KHL Medveščak 23 (7,9,7)

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 25-Avsenek (GK), 22-Miklič, 6-Dolinar, 7-Rijavec, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 17-Čufer, 12-Gasar, 13-Langus, 11-Dobravec (A), 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 5-Korošec, 21-Junež, 15-Svetlin, 16-Grašič, 20-Sintič, 24-Crnkić, 4-Bergelj,
Trener: Gaber KLINAR

KHL Medveščak: Čavić Pet.(GK),Čavlović , Čeak, Dimitrijević,Bebek,Murtić, Filipović, Bestić, Maričak, Završki, Bobinac, Čavić Pat., Šimat, Drugović, Premerl, Herceg, Maurović
Trener: Mario Jurković

Mlajši dečki so nadaljevali z dobrimi predstavami. Potem, ko so prejšnji teden v Zagrebu Mladosti zabili 13 golov, so tokrat podobno storili tudi vrstnikom bolj znanega zagrebškega kluba – Medveščaku. V prvi tretjini sta bili moštvi po statistiki dokaj izenačeni, saj sta obe sprožili po 7 strelov. Gostje so si v prvih 15 minutah prislužili eno malo kazen, domači pa dve (Grašič, Slivnik), a¸nobena ni zadela v powerplayu. Ob tem je potrebno povedati, da so si domači obe kazni prislužili v razmaku 18 sekund, tako da so se 1:42 morali braniti s tremi igralci proti petim. Vse skupaj so opravili z odliko. Prvi gol na tekmi je sicer dosegel iz kazenskega strela Žiga SVETLIN v 4. minuti. V 5. je bilo na semaforju (le-ta je zapisnikarjem še enkrat več povzročal nemalo težav) že 2:0, po podaji Matica Töröka je zadel Tim DOLINAR. Novo Törökovo podajo je v 3:0 spremenil Aleks Rijavec v 12.minuti, 13 sekund pred koncem tretjine pa so tudi gostje prišli do prvega zadetka (Dimitrijević).

Drugi del je bil v vseh ozirih podoben. Török je podal še za dva gola (obakrat je zadel Luc SLIVNIK) in enkrat zadel še sam, Dimitrijević pa je zadel tudi drugi gol za goste. Domači so si v tem delu prislužili 6 kazenskih minut (Gasar, Korošec, Rijavec), gostje pa 4, a zopet nobena od ekip ni bila uspešna ob igri z igralcem več. Domači so v drugem delu sprožili 11 strelov proti gostujočim vratom, gostje pa devet na vrata Nejca Škrjanca in 23.minute dalje tudi proti vratom Grega Avseneka, ki je prvič branil kako uradno tekmo (in se lepo izkazal).

Zadnja tretjina je minila v izraziti premoči domačih. Gostom so nekoliko pošle moči in železarji so kar naprej oblegali njihova vrata. Domači so iz 15 strelov dosegli 5 zadetkov, strelci pa so bili Juš DOBRAVEC, Matic TÖRÖK, Luc SLIVNIK (2) in Aleksander RIJAVEC. Dimitrijević je ob koncu tekme dosegel še svoj (in Medveščakov) tretji zadetek, ki je bil sicer edini na tekmi dosežen v powerplayu. Gledalci so ob koncu zasluženo z aplavzom nagradili železačke, posebej pa bi za odličen prispevek (2 zadetka in 5 podaj) veljalo izpostaviti Matica Töröka, pa tudi vratarja Grega Avseneka, ki je uspešno prestal “ognjeni krst” v rdečem dresu.

Gaber KLINAR, trener ml.dečkov:
“Kljub visokemu rezultatu je bila tekma kar zanimiva. Nasprotnik je bil zelo discipliniran v obrambi, tako, da nismo prišli do veliko odprtih strelov. Manjka nam še večja odločnost v zaključkih akcij in pa agresivnost, ko ima plošček nasprotnik.”

_________________________________________________________________________________

DP kadetov

HD Jesenice – KHL Mladost

25 – 2

(7:1,9:1,9:0)

Strelci za Jesenice: Svetina 7, Kapel 3, Šturm 3, Seršen 2, Sodja 2, Urukalo 2, Brun Rauh 2, Brglez, Klofutar, Stojan, Korošec
Strelca za Mladost: Trstenjak, Šutevski

Streli na gol: HD Jesenice 74 (23,25,26), KHL Mladost 14 (3,7,4)
Kazni: Jesenice – (0,0,0), Mladost 6 (0,2,4)

HD Jesenice: 2-Pelko (GK), 25-Hribar (GK), 16-Brus, 8-Urukalo, 24-Šturm, 12-Sršen (C), 22-Svetina, 13-Stojan, 18-Klofutar,  11-Brglez, 20-Kapel, 23-Sodja, 5-Pivač, 4-Šabanović, 21-Korošec, 14-Pretnar, 15-Brun Rauh, 3-Nastran, 10-Homan, 17-Pivk,

KHL Mladost: Rastovski (GK), Goršić (GK), Kramarić (C), Tkalčević, Šutevski, Mikić, Trstenjak, Holcer, Kuzmanović S., Dobrić, Kozina, Pleština, Kreš, Cerovečki, Kuzmanović T., Husnjak, Grgurić, Lučev, Matotek
Trener: Danijel Plahutar

Dosti se o taki tekmi ne da povedati, saj je šlo za izrazito enosmeren promet skozi vseh 60 minut. Varovanci trenerja Aleša Sodje niso popuščali in so tako recimo zadnje 4 zadetke dosegli še v zadnjih 3:15 minutah. Zadnja dva pa sicer prav v zadnji minuti. Poleg zgoraj opisanih strelcev je potrebno omeniti tudi siceršnji točkovni izkupiček fantov, saj le doseženi zadetki ne povedo vsega o igri posameznikov. S sedmimi zadetimi goli in eno podajo je bil prvo ime tekme prav gotovo Erik SVETINA, z enakim izkupičkom (8 točk za dva gola in 6 podaj) pa se lahko pohvali tudi Jaka SODJA. Dosti nista zaostala nit Jaka ŠTURM (3+4) in Gašper Seršen (2+5). Nejc STOJAN je ob doseženem zadetku za 6 točk prispeval še 5 podaj, s 5 točkami pa so tekmo končali tudi Žiga URUKALO (2+3), ter Nik BRGLEZ in Tine KLOFUTAR (1+4). Naslednji je bil Nejc BRUS, ki je v statistiko prispeval 4 podaje, eno pa je imel tudi Andraž HOMAN. Priložnost v domačih vratih sta dobila oba vratarja, Maj PELKO pa je v času, ki ga je prebil pred domačo mrežo, le-to uspel ohraniti nedotaknjeno. Ob tem velja zapisati še, da si domači skozi celotno tekmo niso prislužili prav nobene kazni, gostje pa so na kazenski klopi presedeli 6 minut in v tem času dobili 2 zadetka. Zanimivo je tudi razmerje v strelih (74:14), ki pokaže za kakšno kakovostno razliko med ekipama gre. Kadete je za prizadevnost vsekakor treba pohvaliti, izjava trenerja Aleša Sodje pa še sledi.