DP dečkov, 2. krog

HDK Maribor – HD Jesenice
2 – 16

(2:5,0:8,0:3)

1:0 HDK Maribor 1′, 2:0 HDK Maribor PP1 2′, 2:1 HD Jesenice 3′, 2:2 HD Jesenice 7′, 2:3 HD Jesenice 11′, 2:4 HD Jesenice 13′, 2:5 HD Jesenice 15′, 2:6 HD Jesenice 25′, 2:7 HD Jesenice 26′, 2:8 HD Jesenice 27′, 2:9 HD Jesenice 29′, 2:10 HD Jesenice 36′, 2:11 HD Jesenice 37′, 2:12 HD Jesenice 39′, 2:13 HD Jesenice 39′, 2:14 HD Jesenice 48′, 2:15 HD Jesenice 52′, 2:16 HD Jesenice 60′

Kazni: HDK Maribor 37 (0,25,12), HD Jesenice 31 (6,25,0)
Streli na gol: HDK Maribor 13 (6,2,5), HD Jesenice 53 (17,16,20)

HDK Maribor: Puškarič Frešer (GK), Verdonok (GK), Svenšek, Greif, Bizjak, Pisnik, Rajbenšu (C), Čehič, Rosenfeld, Bizjak, Obreht, Mojzer, Pivec, Zupanič, Ljubič
Trener: Gregor Polončič

HD Jesenice: 1-Žagar (GK), 10-Panjtar (GK), 11-Pogačar, 12-Šega, 8-Krmelj, 16-Lukan A., 14-Čop, 20-Kararić, 24-Finžgar, 21-Slivnik, 22-Jakupović (C), 19-Török, 25-Podlipnik, 4-Fartek, 18-Potočar, 23-Podrekar, 13-Kobal, 6-Škof, 9-Lukan D.

Sodnika: Boštjan Turk, Gregor Rojko

Gledalcev: 70

Po tesni, a zasluženi zmagi v derbiju proti Olimpiji prejšnji teden, so se tokrat dečki pod vodstvom trenerja Glaviča odpravili v drugo največje slovensko mesto, v štajersko prestolnico. Na čudovit jesenski dan so se tako po prijetni vožnji soočili s podmladkom kluba, ki je v zadnjih letih sproduciral kar nekaj uspešnih hokejistov (Muršak, Robar), a strahu seveda ni bilo. Nekoliko pa je bilo prisotne očitno nezbranosti, saj se je že v drugi tekmi zapored zgodilo, da so dečki kar takoj v začetku prejeli gol. Tokrat so jim ga Mariborčani zabili že v 19.sekundi tekme. Še večji šok je sledil samo dobrih 40 sekund kasneje, ko je domača ekipa ob svoji prvi številčni prednosti povedla že z 2:0. Potem pa je končno začel mleti tudi železarski stroj – v tretji minuti so Jeseničani najprej zmanjšali zaostanek, v sedmi pa tudi izenačili. Če se je v tem trenutku še komu zdelo, da bi tekma lahko bila razburljiva in neodločena do konca, se je prav gotovo zmotil, saj so železarji do prvega odmora še trikrat zadeli domača vrata, ob tem pa zgrešili še nekaj lepih priložnosti. Razmerje v strelih v prvi tretjini je dovolj zgovorno: 6:17 v korist Jesenic. Domači si v prvem delu niso prislužili nobene kazenske minute, naši fantje pa 6 (tri male kazni).

V drugi tretjini so fantje z železarjem na dresu začeli bolj zbrano in domačim pravzaprav niso dovolili prav nobene resnejše akcije. Proti domačim vratom je letelo z vseh položajev. Jeseničani so v srednjem delu igre dosegli kar 8 golov iz 16 poizkusov, domačim pa so dopustili le dva strela proti vratom zdolgočasenega Gašperja Panjtarja, ki je tokrat branil jeseniška vrata. V tem delu je prišlo tudi do manjšega pretepa, saj so domači poskušali z nekaterimi provokacijami, a železarji se niso pustili in so odgovorili z enako mero. Obe ekipi sta si posledično prislužili po 25 kazenskih minut.

Enajst golov razlike po dveh tretjinah ni puščalo več nobenega dvoma o končnem zmagovalcu. Železarji so tudi v zadnji tretjini valili napad za napadom, a so bili nekoliko manj učinkoviti. Sprožili so novih 20 strelov proti domačim vratom, zadeli pa trikrat. Še vedno vidno živčni domači so si tudi v zadnji tretjini prislužili 12 minut kazni, v tem pogledu disciplinirana jeseniška četa pa je ostala brez kazni.

Ob koncu so železarji dosegli visoko zmago. trener Glavič pa je bil ob videnem vseeno nekoliko kritičen:

“Fante moram seveda pohvaliti za zmago. Ne glede na rezultat, pa je bilo v igri veliko stvari, s katerimi ne morem(o) biti zadovoljen. Tukaj govorim o slabem in nezbranem začetku že v drugi zaporedni tekmi. Ne smemo si privoščiti, da prvih nekaj minut samo opazujemo nasprotnike, kako igrajo hokej. V obrambni in srednji tretjini imamo še veliko rezerv, trdo bo treba še delati. Zelo zadovoljen sem sicer z napadom, saj se je pokazalo, da smo zelo učinkoviti. Verjamem in upam, da bo tako tudi v prihodnje.”

Tekst:Marko L.