HD Jesenice – EC VSV

4 – 1

(2:0,0:1,2:0)

IMG_2455

Strelci: 1:0 SODJA (Rajsar) 3′, 2:0 URUKALO (Sodja, Brun Rauh) PP1 8′, 2:1 Schützenhofer 36′, 3:1 KAPEL 42′, 4:1 KAPEL (Ivančevič) 47′

Streli na gol: HD Jesenice   55 (18,24,13), EC VSV   15 (4,6,5)
Kazni:
HD Jesenice  2 (-,-,2), EC VSV   8 (2,6,4)

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar,  18 Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm, 2 Luznar, 20-Mravlje

EC VSV: 1 Nussbacher (GK), 2 Schmidt (GK), 6 Bobnar, 22 Judth, 24 Müller, 5 Nowak, 7 Pusnik, 19 Schützenhofer,  13 Friedrich, 18 Sivec, 15 Steurer, 16 Wohlfart, 21 Wuntchek, 20 Friedrich, 12 Trink, 25 Öhler, 23 Sbop, 4 Kohlmaier
Trener: Günther Ropatsch

Sodnik:  Miha Bulovec
Linijska sodnika:
Grega Markizeti, Gašper Franc

IMG_2437

Odločno so železarji začeli že dvakrat odpovedano tekmo in goste z druge strani Karavank hitro stisnili v obrambno tretjino. Po predhodnem poskusu Rajsarja je gostujočega vratarja lepo “dal ležat” Jaka SODJA v tretji minuti in Avsenikova Golica je zadonela prvič. Dve minuti kasneje je zaradi spotikanja na sredini igrišče na klop za kaznovane moral gostujoči hokejist Trink; fantje v rdečih dresih za za powerplay gol potrebovali slabo minuto in pol – na 2:0je po lepi kombinaciji povišal Žiga URUKALO. V eni od naslednjih akcij sta se na gostujoči polovici zapletla domača branilca, gostujoči protinapad pa je suvereno ubranil Žiga URUKALO. Ves preostalid el prve tretjine so domači oblegali gol Beljačanov, a do spremembe rezultata ni več prišlo. Razmerje v strelih 18:4 za domače po prvi tretjini pa dovolj zgovorno priča o tem, katera ekipa je popolnoma nadzorovala potek dogodkov v lepotici Podmežaklo.

IMG_2438

Tudi v drugi tretjini je peščica gledalcev videla povsem podobno dogajanje na ledeni ploskvi. Gostje so si že po 44 sekundah nadaljevanja prislužili novo izključitev (D. Friedrich, nalet s palico). Domači so goste zbili pred njihov gol, a pak v powerplayu ni našel poti skozi množico teles. Novo kazen je sodnik gostom prisodil v 25. minuti (L. Friedrich, oviranje), a se je tudi tokrat gostom uspelo izvleči brez prejetega zadetka. Naslednjih nekaj minut je tudi ob številčni izenačenosti domača ekipa izrazito prevladovala. Železarji so dvakrat zadeli tudi vratnico gostujočih vrat, a se je zdelo da ob nekaterih priložnostih preveč komplicirajo. V 34. minuti je zaradi udarca s palico na kazensko klop moral še Beljačan Sivec, a domači tudi tretje prednosti igralca več v drugi tretjini niso zaključili z golom. V eni od redkih priložnosti, ko so gostje sploh prišli v domačo obrambno tretjino, pa se je domačim pripetila nerodnost pred golom – Schützenhofer je darilo domače obrambe sprejel pripravljen in premagal neogretega Kogovška v 36. minuti. Izraziti premoči (razmerje v strelih v drugi tretjini je bilo kar 24:6 za Jesenice) navkljub, je semafor po štiridesetih minutah igre kazal le pičlo vodstvo za domače – 2:1.

IMG_2439

Hitro so se zadeve iskristalizirale v zadnji tretjini. Rok KAPEL je v 42. minuti izvedel eno od svojih značilnih akcij, ki se je po dveh poizkusih končala s povišanjem vodstva za železarje. Tudi po spremembi rezultata se gostje niso odprli, tako da so domači še naprej večino časa imeli pak v svoji posesti, igra pa je potekala v gostujoči obrambni tretjini. Tretji jeseniški strelec je še en gol dodal v 47. minuti tekme. Kasneje se je izkazalo, da je bil to tudi zadnji gol na tekmi. V tistem trenutku je trener gostov vzel pol minute odmora in poskušal storiti kaj več, a so bili nocoj železarji za Beljačane preprosto preveč dobro moštvo.Zadnjih trinajst minut je – tako kot večino časa pred tem – domača zasedba prebila v napadalni tretjini, gostje pa so se zagriženo branili.  V 55. minuti si je zaradi spotikanja malo kazen prislužil gostujoči hokejist Bobnar, v zadnji minuti pa zaradi udarca s palico še Schützenhofer. Nekaj sekund kasneje si je edino jeseniško kazen (zaradi nabijanja na ogrado) na tekmi prislužil še Brun Rauh, razmerja na semaforju pa vse skupaj ni več spremenilo.

Ob koncu ne ravno navdušujoče tekme lahko zapišemo, da je domača četa dosegla rutinsko zmago, gostje pa kljub zagriženemu branjenju prav dosti niso prikazali.