Gledalcev: 80

HD Jesenice – HK Slavija Jr.

5 – 2

(1:1,2:1,2:0)

Gibanje rezultata: 0:1 HK Slavija Jr. 14′, 1:1 HD Jesenice 19′, 1:2 HK Slavija Jr. 32′, 2:2 HD Jesenice 36′, 3:2 HD Jesenice (SH1) 39′, 4:2 HD Jesenice 44′, 5:2 HD Jesenice 49′

Streli na gol: HD Jesenice   32 (6,17,9), HK Slavija Jr.   25 (8,10,7)

Kazni: HD Jesenice  6 (2,2,2), HK Slavija Jr.  – (-,-,-)

HD Jesenice: 1 Panjtar  (GK), 25 Škrjanc (GK), 5 Škof, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 8 Baloh, 4 Fartek, 10 Podlipnik, 13 Kobal, 18 Langus, 12 Gasar, 22 Miklič, 7 Rijavec, 11 Dobravec, 14 Mašič, 3 Vednik, 17 Čufer
Trener: Luka POGAČNIK

HK Slavija Jr.: 27 Sotlar (GK), 1 Kolin (GK), 13 Bukovec, 7 Černe, 4 Ćosić, 41 Gračan, 19 Intihar, 51 Juteršek, 21 Pajk, 18 Povše, 3 Stanek, 65 Šiftar, 29 Vodlan, 46 Zagorc, 72 Jesihar
Trener: Jaka Adlešič

Sodnika: Anže Bergant, Nataša Pagon

Jesenice - Slavija 009 P

V zaostali tekmo državnega prvenstva sta se v zgodnjem večeru pomerili ekipi Slavije Junior in Jesenic. Gostje so na Jesenice pripotovali s 13 igralci in dvema vratarjema, a tudi domača četa spričo bolezni tekme ni pričakala v popolni postavi. Kaj kmalu je bilo videti, da so Založani zelo borbeno razpoloženi, saj so v prvih minutah imeli pobudo. Nekaj je k temu brez dvoma doprinesla tudi zgodnja izključitev pri domačih (zaradi oviranja že v 33. sekundi tekme), vendar se je za železarje vse skupaj izteklo brez prejetega gola. Gostje so igrali disciplinirano in železarjem niso pustili dosti prostora za razvijanje akcij. Roko na srce, enako so počeli tudi domači, tako da se je večji del uvodne tretjine igra odvijala v nevtralni tretjini. V 14. minuti so – do takrat – nekoliko agilnejši igralci Slavije Jr. povedli. Železarji so zaostanek uspeli izničiti slabih pet minut kasneje. Z rezultatom 1:1 se je prva tretjina tudi končala. Jeseničani so gostujočega vratarja v tem času ogrozili šestkrat, gostje pa domačega osemkrat.

Jesenice - Slavija 047 P

Druga tretjina je bila boljša, predvsem kar se tiče igre železarjev. V začetku sta ekipi sicer nadaljevali s “šahom” in poskušali najti luknje v dobro organiziranih obrambah nasprotnikov. Tudi v tej tretjini so najprej zadeli igralci Slavije Jr., ki so v 32. minuti tako znova povedli. Utrujenosti pri nosilcih igre Založanov sicer še ni bilo opaziti, vseeno pa je bilo upati, da bo daljša klop domačih prej ali slej prišla do izraza. Tako se je tudi zgodilo. V 36. minuti so domači znova izenačili. Dobro minuto kasneje je pri železarjih zaradi spotikanja prišlo do druge izključitve na tekmi, igranje z igralcem manj pa se je končalo na najboljši možni način – v enem izmed protinapadov je za prvo domače vodstvo zadel domači kapetan. Ob koncu druge tretjine so statistiki zabeležili sedemnajst domačih poizkusov v okvir vrat zaloškega čuvaja mreže, gostje pa so pripravljenost Gašperja PANJTARja preizkusili desetkrat.

Jesenice - Slavija 050 P

V zadnji tretjini je končno prišla do izraza dobra fizična pripravljenost domače ekipe, ki se ji zdesetkani gostje seveda niso več mogli upirati tako, kakor bi si sami najbolj želeli. Domači kapetan je znova zadel v 44. minuti in nakazal v čigavo korist se bo tekma razpletla. Gostje z obrobja glavnega mesta države se seveda niso kar predali in so v nadaljevanju uprizorili nekaj kar nevarnih napadov. Še enkrat so bili domači kaznovani z malo kaznijo (zaradi spotikanja) v 47. minuti, a so močan pritisk Slavije vzdržali. Le tri sekunde po tistem, ko se je kaznovani domači branilec spet vrnil na led, pa so železarji dosegli še peti zadetek. Zadnjih deset minut tekme je minilo ob obojestranskem čakanju na konec tekme, saj je gostom počasi zmanjkalo moči, domači pa so se tudi zadovoljili z udobnim vodstvom. Zadnja tretjina je postregla z devetimi streli na gostujoča vrata in sedmimi na domača. Železarji tako še naprej merijo na sam vrh prvenstvene lestvice pred začetkom končnice.