Gledalcev: 100

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

4 – 2

(1:1,3:0,0:1)

Strelci: 1:0 Trškan 9′, 1.1 IVANČEVIČ (Brun Rauh) 13′, 2:1 Bohinc 34′, 3:1 Skerlep (Bohinc, Keber), 4:1 Trškan 38′, 4:2 IVANČEVIČ (Brun Rauh) (PP1) 42′

Streli na gol: HK Slavija Jr.  35 (10,16,10), HD Jesenice 24 (7,6,11)
Kazni: HK Slavija Jr.   10 (-,4,6), HD Jesenice   8 (-,6,2)

HK Slavija Jr.: 3 Dukarič (GK), 2 Lajevec (GK), 29 Vodlan, 5 Ravnikar, 7 Černe, 9 Bolte, 11 Skerlep, 12 Primar, 13 Bukovec, 14 Bohinc (C), 15 Kozjan, 18 Povše, 21 Keber, 22 Trškan, 24 Bernard, 26 Poklukar
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (C), 2 Ivančevič, 9 Lukan D., 4 Fartek, 5 Murnik, 7 Mravlje, 8 Krmelj (C), 10 Homan, 11 Pogačar, 13 Nastran, 15 Brun Rauh, 16 Lukan A., 17 Pivk, 18 Török, 19 Pogačnik, 20 Kararić, 21 Dežman, 22 Jakupović, 23 Podrekar, 24 Finžgar, 14 Čop
Trener: Aleš Sodja

Sodnik: Tilen Pahor
Linijska sodnika: Gregor Miklič, Matej Arlič

Prav nič se niso izkazali kadeti včeraj v Zalogu. Potrebovali so zmago za vstop v finale državnega prvenstva, a si je z včerajšnjo predstavo prav gotovo niso zaslužili. Že uvodne minute so dale slutiti, da se večer ne bo razpletel po željah železarjev, saj so domači naše fante na nek način kar stisnili v obrambno tretjino. Prvih nekaj minut se je izkazal z lepimi obrambami Nejc ŽAGAR, skrbela pa je igra železarjev, ki nikakor ni stekla. Kazen za neprepričljiv pristop je prišla v deveti minuti, ko je zbegano obrambo železarjev prvič prelisičil Trškan. Kar nekajkrat v tej sezoni se je že zgodilo, da so se Jeseničani prebudili po zaostanku in zdelo se je že, da bo tudi tokrat tako. S samostojno akcijo je namreč sredi trinajste minute izenačil Tim IVANČEVIČ. V nadaljevanju so bili podjetnejši domači, železarji pa nikakor niso uspeli sestaviti nobene obetavne akcije. Nobena od ekip si v prvi tretjini ni prislužila kazenske minute. Domači so do prvega odmora Žagarja prisilili v deset obramb, železarji pa vratarko Slavije v sedem posredovanj.

IMG_3864[1]

Tistemu, kar so podporniki Jeseničanov na tribuni videli v drugi tretjini, pa bi najlaže rekli – razpad sistema. Številčno precej krajša domača vrsta je ves čas narekovala tempo. Do sploh prve izključitve na tekmi je prišlo v 24. minuti, ko je bil zaradi spotikanja izključen Pogačnik. Belo-rdeča četa se je k sreči še ubranila, vendar pa v 29. minuti po nepotrebnem – zaradi napačne menjave – dobila novo kazen. K sreči je bil 32 sekund kasneje zaradi nevarnega naleta za golom na Fartka izključen strelec prvega zadetka za domače Trškan, tako da sta moštvi spet igrali številčno izenačeni. V 34. minuti je ob zmedi v gostujoči obrambi za novo vodstvo Slavije zadel domači kapetan Bohinc. Le dobro minuto kasneje je zadel še Skerlep in če je prej morda še kdo upal, da se bodo Jeseničani zbrali in zaigrali tako, kakor v resnici znajo, je bila po tretjem golu domačih vidna le še brez-idejnost v vrstah železarjev. Vrstili so se poskusi samostojnih akcij, ki seveda ob fizični dominanci tu in tam lahko prinesejo kak zadetek, ekipi pa na dolgi rok prav nič ne pomagajo. Pravzaprav ji samostojne akcije včeraj niso pomagale niti na kratek rok, saj so železarji prejeli še četrti gol sredi 38. minute tekme (Trškan). Še prej, sredi 37. minute tekme, se je tudi domačim primerila neposrečena menjava, zaradi katere so si prislužili izključitev. V borbi za pakom je bil zaradi zadrževanja s palico 56 sekund kasneje izključen tudi Ivančevič in lepa priložnost za znižanje rezultata je splavala po vodi. K sreči se je druga tretjina končala ob “le” treh zadetkih zaostanka za železarje. Domači so v tem delu srečanja na vrata Žagarja sprožili šestnajst strelov, jeseniškemu vratarju na dušo pa ne gre pripisati nobenega od treh prejetih golov. Pravzaprav je s svojimi obrambami nekajkrat rešil četo Jeseničanov pred še višjim zaostankom. Železarji so v drugi tretjini zmogli vsega šest strelov.

IMG_3867[1]

Dolgoletna značilnost železarskega hokeja je v tem, da se fantje nikoli ne predajo in tudi ob zaostanku s tremi zadetki razlike, je bil optimizem med privrženci Jesenic na tribunah še vedno prisoten. Zdi pa se, da kakih podobnih občutkov niso imeli fantje v železarskih dresih. Nepravično bi sicer bilo zapisati, da železarji niso poskušali, vendar je bilo kemije v ekipi očitno včeraj premalo. Domačim se je že v 43. sekundi nadaljevanja primerila izključitev (Bohinc, zadrževanje igre). Ko je minuto in šestnajst sekund kasneje IVANČEVIČ z novim solo vložkom z leve strani premagal domačo vratarko, je posijal žarek upanja za naše fante. Žal nespornemu trudu dvakratnega strelca v ofenzivnem smislu ni sledil praktično nihče v ekipi, sam pa seveda ni zmogel postoriti vsega. Trener jeseniških kadetov Aleš Sodja je sicer poskušal z nekaterimi rošadami v moštvo vnesti kako prepotrebno spremembo, a v tem žal ni uspel. V 46. minuti bi skorajda prišlo do poškodbe Kararića, v katerega je za jeseniškim golom nepravilno naletel Keber in si prislužil 2+10 minut kazni zaradi naleta v glavo. Kararić je po krajši prekinitvi sam oddrsal z ledene ploskve. Ob tem velja pripomniti, da je fant – najbrž edini v branilski vrsti Jesenic – svoje delo skozi celo tekmo opravljal odlično, enako pa je bilo tudi po prejetem udarcu. Powerplay Jesenicam ni pomagal do tretjega zadetka. V naslednjih minutah je bilo videti jalovo napadanje železarjev, ki so ga domači zlahka ustavljali. Še naprej je bila igra Jesenic brez repa in glave, domači pa so iz hitrih protinapadov še nekajkrat prišli v priložnost za dosego zadetka. Zadnja izključitev na tekmi je sledila v 51. minuti, ko je zaradi spotikanja na protor za kaznovane moral Finžgar. Obramba železarjev je k sreči zdržala šibke napade utrujenih Založanov. Dobro minuto pred koncem je trener Sodja poskusil še z zadnjim adutom – iz vrat je potegnil Žagarja in ga nadomestil s šestim drsalcem v polju, vendar je do zaključnega piska sirene bolj dišalo po petem domačem golu, kakor pa po tretjem za železarje. V zadnji tretjini so domači sprožili še deset strelov, Jeseničani pa enajst.

IMG_3882[1]

Aleš Sodja, trener kadetov:
“V letošnji sezoni še nismo odigrali slabše tekme. Ko je bilo najpomembnejše – smo odpovedali. Do petka se bo potrebno sestaviti in pogovoriti. Spet se je izkazalo, da si nihče ne upa prevzeti odgovornosti, tega pa se naučiti ne da. Nekateri to pač imajo v sebi, drugi pa ne. Razmišljam o tem kaj spremeniti na tretji tekmi, a se še nisem odločil. Do nekaterih sprememb pa bo gotovo moralo priti.”