Gledalcev:230

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

5 – 3

(1:1,3:0,1:2)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 6′, 1:1 HK Slavija Jr. 18′, 2:1 HK Slavija Jr. 21′, 3:1 HK Slavija Jr. 27′, 4:1 HK Slavija Jr. 33′, 4:2 HD Jesenice PP1 56′, 5:2 HK Slavija Jr. PP1 58′, 5:3 HD Jesenice 60′

Streli na gol: HK Slavija Jr. 32 (8,14,10); HD Jesenice  26 (10,7,9)
Kazni: HK Slavija Jr.  10 (2,2,6) ; HD Jesenice  16 (2,-,14)

HK Slavija Jr.: 27 Sotlar (GK), 1 Kolin (GK), 13 Bukovec, 10 Cvetko, 7 Černe, 14 Ćosić, 41 Gračan, 19 Intihar, 72 Jesihar, 26 Kocjančič, 21 Pajk, 15 Pečnik, 18 Povše, 17 Prodan (C), 5 Ravnikar, 11 Skerlep, 65 Šiftar, 43 Tomažič, 29 Vodlan, 35 Zagorc,
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Kobal, 14 Mašič, 24 Dolinar, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 1o Podlipnik,  12 Gasar, 7 Rijavec, 3 Verdnik, 18 Langus, 17 Čufer, 22 Miklič,
Trener: Luka POGAČNIK

Sodnika: Nejc Japel, Gregor Miklič

Slavija - HD Jesenice 020 P

Ni se izšlo varovancem trenerja Luke Pogačnika. Po nekoliko nepričakovanem porazu pred dnevi Podmežaklo, je bila pred ekipo zahtevna naloga – zmagati v gosteh. Le z zmago bi si namreč še omogočili tretjo tekmo v seriji best-of-three, ki pa bi se ponovno igrala v domači dvorani. Korajžno so začeli naši fantje v uvodni tretjini. Rezultat takega pristopa se je pokazal v šesti minuti tekme, ko je rdeča četa povedla. V nadaljevanju so tudi domači pokazali zobe. Ekipi sta bili dokaj enakovredni vse do 16. minute, ko se je Založanom primerila prva izključitev (zadrževanje s palico). Lepe priložnosti za povišanje vodstva v powerplayu železarji niso izkoristili. Pičlih 15 sekund po tistem, ko so domači spet zaigrali v polni postavi, pa so prvič na tekmi premagali jeseniškega vratarja Gašperja PANJTARja. Priložnost za vodstvo se je v nadaljevanju pokazala igralcem Slavije Jr.; železarji so si namreč 1:35 pred koncem prve tretjine tudi prislužili kazen (zaradi enakega prekrška), a so naši fantje uspeli pritisk domačih ubraniti. V prvi tretjini so domači v okvir vrat jeseniškega vratarja sicer ustrelili osem pakov, Jeseničani pa so bili na drugi strani s streli nevarni desetkrat.

Slavija - HD Jesenice 017 P

Preostalih 25 sekund kazni v drugi tretjini so Jeseničani svojo mrežo ohranili nedotaknjeno, so pa zadetek prejeli le devet sekund po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi. Prvo vodstvo na tekmi je domačim dalo krila in prevladovali so v vseh prihajajočih minutah tekme. V 27. minuti tekme so tako svoje vodstvo povišali na 3:1. V 31. minuti so si nato domači zaradi spotikanja prislužili malo kazen, Jeseničanom pa je ni uspelo pretvoriti v zadetek za priključek. Po zaključku kazni se je železarjem pripetila nova nezbranost – osem sekund kasneje so namreč domači povedli s 4:1. Tudi v zadnjih sedmih minutah druge tretjine so bili domači boljši in agresivnejši, a jim k sreči ni uspelo doseči še kakega zadetka. Razmerje strelov v drugi tretjini – 14:7 za domače.

Slavija - HD Jesenice 092 P

Težka naloga je bila tako pred železarji ob začetku zadnje tretjine. Lepa priložnost za znižanje rezultata se je ponudila v 43. minuti, ko so domači ostali brez enega igralca zaradi nepravilnega oviranja. Powerplay ni obrodil sadov za četo z Jesenic. 15 sekund pred iztekom domače kazni je potem zaradi naleta s palico na klop za kaznovane moral tudi eden od jeseniških branilcev. Tudi domačim k sreči ni uspelo izkoristiti igra z igralcem več. Železarji so v nadaljevanju neuspešno poskušali splesti matno situacijo za domačo obrambo. Žarek upanja je posijal v 55. minuti, ko se je zaradi napada s telesom na kazensko klop moral usesti nekdo od domačih, Jeseničani pa so minuto in šest sekund kasneje dosegli svoj drugi zadetek. Do zaključka regularnega dela tekme je ostalo le še 4:43 minute in jeseniški strateg je razmišljal o tem, da bi iz igre potegnil vratarja in ga nadomestil z dodatnim napadalcem. Take načrte je v 57. minuti presekal nov prekršek železarjev; zaradi neprimernega udarca s komolcem si je 2+10 minut kazni prislužil eden od jeseniških branilcev. Po powerplay golu v 58. minuti, s katerim so domači povišali na 5:2, se je lahko že začelo slavje v domači ekipi. Železarjem je sekundo pred koncem sicer še uspelo doseči tretji zadetek na tekmi, ki pa ni spremenil ničesar več.

Slavija - HD Jesenice 093 P

Ob koncu je bilo seveda domačim potrebno čestitati za zasluženo osvojeni naslov državnih prvakov. Našim fantom pa je tudi treba priznati, da so skozi sezono prikazali nekaj lepih predstav.

Tekst: Marko L