Gledalcev: 80

HD Jesenice – HC Orli Znojmo

8 – 1

(3:0,4:0,1:1)

Strelci: 1:0 PRETNAR (Svetina) 6′, 2:0 SVETINA (Seršen, Pretnar) 15′, 3:0 SVETINA (Seršen, Pretnar) 18′, 4:0 KAPEL (Šabanović) 32′, 5:0 PAVLIČ (Pogačnik, Brun Rauh) 37′, 6:0 SODJA (Šturm, Rajsar) 38′, 7:0 PRETNAR (Ivančevič, Brus) SH1 40’8:0 SERŠEN (Brus, Kapel) PP1 54′, 8:1 Kubek 57′

Streli na gol: HD Jesenice 47 (17, 12,18), HC Orli Znojmo    28 (5,11,12)

Kazni: HD Jesenice  10 (-,4,6), HC Orli Znojmo  32 (-,14,18)

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 13 Crnović, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 10 Pavlič, 11 Brglez, 12 Seršen, 14 Pretnar, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 20 Mravlje, 22 Svetina, 23 Sodja (C), 24 Šturm

HC Orli Znojmo: 1 Dano (GK), 2 Svoboda (GK), 5 Brabec, 18 Hruby, 19 Matusek, 22 Kuntos, 7 Peri, 8 Stromko, 9 Nesiba, 12 Minarcik, 13 Brezina, 16 Fruvirt, 17 Ruzicka, 20 Bulin (C), 21 Kubik
Trener: Petr Kučirek

Sodnik: Milan Zrnič
Linijska sodnika:
Grega Markizeti, Robert Bohinc

Odločno so v tekmo štartali mladinci Jesenic, saj so že od samega začetka gostom iz Češke želeli pokazati, kdo je gospodar v Podmežakli. Domiselna igra železarjev je gostom povzročala težave vse od prvega sodnikovega meta, posebej pa je ugajal drugi domači napad. Le-ta je bil s svojo vztrajnostjo zaslužen tudi za prvi zadetek v začetku šeste minute, ko je gol dosegel Luka PRETNAR. Nekaj naslednjih minut so dokaj jalovo z napadi poskušali tudi gostje, domači pa so bili še naprej nevarni. Napad Svetina-Pretnar-Seršen je znova udaril v 15. minuti, ko so po domiselni akciji jeseniško vodstvo podvojili – tokrat je zadel Erik SVETINA.  Ista trojka je zadela še tretjič na tekmi dobri dve minuti pred prvim odhodom na odmor. Domači so v prvi tretjini sprožili proti golu Tomaša Dana sedemnajst strelov, gostom pa je zbranost Žige KOGOVŠKA uspelo preizkusiti le petkrat.

Obleganje gostujočih vrat se je nadaljevalo tudi v drugi tretjini. V 22. minuti je bil izključen Kuntoš pri gostih, a mu je na klop za kaznovane v naslednji minuti sledil Šturm. Prvih nekaj minut gledalci gola niso videli, nato pa je udaril v 32. minuti prvi jeseniški strelec Rok KAPEL (4:0). Le nekaj sekund kasneje je sledila nova izključitev za goste, železarjem pa ni uspelo doseči powerplay gola. Vseeno so svoj peti zadetek dosegli v začetku 37. minute, ko je zadel še Urban PAVLIČ. Ob tem je gostujoči hokejist Nesiba dobil tudi deset-minutno disciplinsko kazen. Šesti zadetek železarjev je bil delo prvega napada, v 38. minuti pa je zadel Jaka SODJA. Slabi dve minuti pred koncem tretjine je bil zaradi držanja izključen Šabanović, gostom pa ni uspelo pripraviti matne situacije za Kogovška. Ob vstopu v zadnjo minuto druge tretjine so domači zadeli še sedmič, znova paje zadel tokrat izredno razpoloženi Luka PRETNAR. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 12:11 za domače.

Tretja tretjina ni ponudila kakih presežkov. Domači so sicer še naprej pridno streljali, a kakega posebnega žara – zadovoljni z visokim vodstvom – v tekmo niso več vlagali. V 42. minuti si je malo kazen pri Orlih zaradi spotikanja prislužil Kubek, nepremaganega Žigo KOGOVŠKA v domačih vratih pa je zamenjal Jure LEGAT. Nevaren nalet v glavo Pogačnika ob ogradi na levi strani je za 2+10 minut na kazensko klop spravil Kuntosa. V nadaljevanju je do izključitve prišlo tudi na strani železarjev;  v protinapad je poskušal pobegniti eden od Čehov, Luznar pa ga je nepravilno spodnesel. Orli so nekajkrat ogrozili Legata, gola pa v powerplayu niso dosegli. Zaradi nepravilne menjave v 52. minuti so si gostje prislužili novo malo kazen, z golom 70 sekund kasneje pa so jo zaključili domači; zadel je Gašper SERŠEN. Osem golov razlike je domačo igro v zadnjih minutah dokaj upočasnilo, tako da so tudi gostje spletli nekaj nevarnih akcij. Eno od takih so v powerplayu v 57. minuti zaključili s svojim edinim golom na tekmi (takrat je bil zaradi udarca s palico izključen Šabanović). V predzadnji minuti se je v statistiko izključitev zaradi držanja vpisal tudi Šturm, a mu je na drugi strani v naslednji minuti  enkrat Kuntos. Rezultat se do piska sirene po končanih 60 minutah ni več spremenil. Domači so v zadnji tretjini streljali še osemnajstkrat, Orli pa so najprej Kogovška in nato še Legata skupaj preizkusili dvanajstkrat.

Lepa, visoka in zanesljiva zmaga je najlepša napoved za jutrišnji derbi lige EBJL, ko železarji pričakujejo budimpeštanski MAC.