Strelci za HD Jesenice: Kapel 8 (5+3), Svetina 7 (1+6), Šturm 5 (2+3), Seršen 5 (1+4), Sodja 4 (2+2), Brglez 4 (2+2), Brun Rauh 3 (3+0), Urukalo 2 (1+1), Stojan 2 (0+2), Stojan 2 (0+2), Pretnar 1 (1+0), Brus 1 (0+1), Pivk 1 (0+1), Klofutar 1 (0+1), Pivač 1 (0+1)

Streli na gol: MK Bled 21 (9,4,8), HD Jesenice 52 (19,14,19)
Kazni: MK Bled 4 (2,2,0), HD Jesenice 6 (2,2,2)

MK Bled: Praprotnik (GK), Primožič, Tišlar (C), Zor, Podrekar, Luznar, Razingar, Kos, Konc, Tušek, Ivančević, Crnović, Borse, Abram, Stan, Košir, N.Mašič, B.Mašič
Trener: Andrej Brodnik

HD Jesenice: 25-Žagar, 1-Legat, 18-Klofutar, 8-Urukalo, 24-Šturm (C), 12-Sršen, 11-Brglez, 13-Stojan, 16-Brus, 23-Sodja, 20-Kapel, 22-Svetina, 5-Pivač, 4-Šabanović, 15-Brun Rauh, 21-Korošec, 14-Pretnar, 9-Fartek, 3-Nastran, 10-Homan, 7-Mravlje, 17-Pivk

Potem, ko so pred dnevi Podmežaklo kadeti premagali Blejce s 16:0, so se tokrat na drugi strani Mežakle nad nasprotniki znesli še nekoliko bolj. Že v drugi minuti je mrežo domačih  – ki jo je zaradi bolezni v moštvu domačih branil kar Nejc ŽAGAR – zadel povratnik po poškodbi – Jaka SODJA. Isti igralec je podvojil vodstvo Jesenic v 7.minuti. Sledila je izključitev Pretnarja (spotikanje), a je ob domačem powerplayu mreža Jureta LEGATa ostala nedotaknjena. Rok KAPEL je dvema podajama ob prvih dveh zadetkih dodal še svoj gol v 12.minuti. Nekaj sekund kasneje si je malo kazen zaradi držanja prislužil Crnović pri domačih. Tudi uvodni powerplay za železarje je minil neuspešno. Pač pa je Kapel dosegel četrti gol za železarje 8 sekund po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah. Na 5:0 je s svojim tretjim zaporednim zadetkom povišal spet Kapel v začetku 18.minute. Prva tretjina se je končala ob razmerju strelov 9:19 v korist Jesenic.

Samo devet sekund je potreboval v drugi tretjini Jaka ŠTURM, da je povišal na 6:0 za Jesenice. Šest minut kasneje je na 7:0 povišal Nik BRGLEZ. V 33.minuti si je kazen zaradi zadrževanja s palico prislužil Konc pri Blejcih, dobro minuto kasneje pa je powerplay učinkovito zaključil z novim golom Kapel (8:0). V naslednji minuti je svoj prvi zadetek na tekmi dosegel še Lan BRUN RAUH. V 36.minuti si je kazen zaradi oviranja prislužil debitant v ekipi kadetov, sicer še deček, Filip Fartek. Ni presenetljivo, da so železarji zdržali brez prejetega zadetka; prav nasprotno – ob igri z igralcem manj je Žiga URUKALO celo zadel za 10:0. Razmerje v strelih v drugi tretjini je bilo 4:14, v korist Jesenic seveda.

Ob visokem vodstvu z 10:0 po dveh tretjinah, bi si menda kdo mislil, da se bodo kadeti zadovoljili z doseženim. A fantje trenerja Sodje niso taki – prava katastrofa se je domačim obetala šele v zadnji tretjini! Prvi omembe vreden dogodek v zadnji tretjini je bila izključitev Mravljeta zaradi nabijanja na ogrado v 45.minuti. Kazen za Jeseničane ni imela nobenih rezultatskih posledic. Ob koncu 48.minute je Kapel dosegel 11.gol za železarje. Po tem zadetku je domači trener v vrata poslal svojega malega rezervnega vratarja, vendar se tudi temu ni pisalo dosti dobrega. V 52.minuti sta v razmiku 38 sekund 12. in 13. jeseniški gol dosegla Šturm in Brglez. Minuto kasneje je edinkrat na tekmi zadel Erik SVETINA ( a je prispeval kar 6 podaj). 23 sekund kasneje je 15.jeseniški gol dosegel igralec s številko 15 na hrbtu – Brun Rauh. Še 17 sekund kasneje se je med strelce vpisal tudi Luka PRETNAR. Sedemnajsti zadetek za železarje je dosegel v 56.minuti kapetan Gašper SERŠEN. Goleado je zaključil s svojim tretjim zadetkom na tekmi Brun Rauh v 58.minuti. V zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 8:19, vsi pa prav gotovo že veste v čigavo korist.