druga tekma četrtfinala DP mladincev

HD Jesenice – HK Slavija Junior
8 – 2

(1:0,2:1,5:1)

1:0 JEKLIČ (Avsenek) 10′, 1:1 Stražišar (Čuden) 22′, 2:1 PELKO (Tarman) 23′, 3:1 PELKO (Trkulja) 32′, 4:1 TRKULJA (Pelko, Rajsar) 42′, 5:1 TRKULJA (Tarman) 46′, 6:2 Leben (Čuden, Orehek) 49′, 7:2 JEKLIČ (Rekar) 58′, 8:2 JEKLIČ (Krašovec, Rekar) 60′ SH1

Kazni – HD Jesenice 14 (0,2,12), HK Slavija Jr. 10 (2,8,0)
Streli na gol – HD Jesenice 75 (27,28,20), HK Slavija Jr.10 (3,4,3)

HD Jesenice: Picelj (GK), Ažman (GK), Krašovec (C), Srpčič, Avsenek, Jeklič, Rekar, Tarman, Žbontar, Rajsar, Pelko, Trkulja, Zupan, Hadžić, Korošec, Seršen, Šturm, Žuber, Svetina, Kantarević, Brglez

HK Slavija Junior: Dvoršask (GK), Sotlar (GK), Briški, Čuden, Hriberšek, Kisovec, Koželj, Kujavec, Leben, Miklavčič, Orehek (C), Pleško, Pogačar, Stražišar, Turk, Vidic, Železnik

Glavni sodnik: Luka Kamšek; linijska sodnika Grega Markizeti in Ervin Čamdžić

Mladinci so suvereno opravili s Slavijo tudi v drugi četrtfinalni tekmi. Morda je bil začetek nekoliko bolj zaspan, v nadaljevanju pa so stvari kaj hitro prišle na svoje mesto. Založani so ta trenutek pač slabše moštvo, treba pa je priznati, da je v njihovem moštvu polno kadetov in njihov čas v mladinski kategoriji še prihaja. Kakorkoli, zmaga domačih je čista kot solza, saj so v celotnem srečanju sprožili kar 75 strelov v okvir vrat gostujočega vratarja; ob tem pa so ga premagali osemkrat. Edini gol v prvem delu je kakih 50 gledalcev videlo v 10. minuti tekme, ko je zadel Matic JEKLIČ. Gostje so si v 15. minuti prislužili edino malo kazen v prvi tretjini, a domači niso povišali vodstva ob igri z igralcem več na ledeni ploskvi. Razmerje v strelih v prvi tretjini je bilo sicer izrazito v korist Jesenic – 27:3.

V začetku drugega dela je prišlo opozorilo, da je zbranost potrebno zadržati skozi vso tekmo, sicer hitro pride do težav. Gostje so po minuti in 44 sekundah rezultat izenačili, vendar to k sreči rdeče čete ni zmedlo. Nov vodilni zadetek je padel le 16 sekund po izenačenju, po podaji Tarmana je zadel Jon PELKO. Sledili sta dve mali kazni za goste in ena za domače moštvo, izid pa se ni spremenil. V 32. minuti je nato še svoj drugi zadetek dosegel PELKO in s tem domače moštvo v rezultatskem smislu nekoliko odlepil od Slavije. V 36. minuti so si gostje prislužili še kazen zaradi spotikanja, ki ji je sledila v 39. minuti še kazen zaradi naleta s palico, a domači niso dosegli novega zadetka. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 28:4 za Jesenice.

Rezultat sam po dveh tretjinah še ni bil nikakršno zagotovilo za končni rezultat tekme, k sreči pa je igra obetala precej več. Z nekaj več sproščenosti so v zadnjih 20 minutah stvari prišle na svoje mesto, najbrž pa je gostom tudi nekoliko zmanjkalo moči. V 42. in 46. minuti je dvakrat zadel Dejan TRKULJA in tako napovedal boj za najboljšega strelca tekme Jonu Pelku, ki je že pred tem zadel dvakrat. V 54. minuti je svojo dobro igro z zadetkom kronal še Jaka Šturm, sicer še kadet, podala pa sta mu Jeklič in Rekar. V 58. minuti je svoj drugi gol dosegel tudi Matic JEKLIČ po novi podaji Nika Rekarja. Sledil je nekoliko nepreviden nalet Petra Zupana na enega od gostujočih igralcev. Zupan si je prislužil 2+10 minut kazni in obsedel na kazenski klopi do konca tekme. 38 sekund pred koncem tekme je  v malem internem troboju strelcev prišlo do odločitve o najučinkovitejšem na tekmi – svoj tretji zadetek je ob igri z igralcem manj dosegel JEKLIČ. Na igrišče je ob tej priložnosti po vzoru severno-ameriških tekem poletelo tudi nekaj baseballskih čepic. Tudi v zadnjem delu srečanja je bilo razmerje v strelih izrazito v korist Jesenic – 20:3.

Mladinci se bodo v polfinalu DP srečali s kranjskim Triglavom in prav gotovo nas čaka ogorčen boj za finalno vstopnico.

Dejan VARL, trener mladincev: “S pristopom v prvi in drugi tretjini nisem bil zadovoljen. V igri je bilo premalo želje, agresivnosti in discipline. Moti me, da so se fantje po zmagi v Zalogu že avtomatsko videli v polfinalu DP in z glavami niso bili 100% pri tekmi. V prihodnje se bo treba na vsako tekmo maksimalno pripraviti in ostati zbran, ter discipliniran vseh 60 minut tekme. V fante verjamem in vem, da so v polfinalu sposobni izločiti Triglav.”