Gledalcev:

HD Jesenice – Red Bull Salzburg

7 – 2

(2:1,3:0,2:1)

Strelci: 1:0 KAPEL (Seršen) 2′, 2:0 ŠTURM (Sodja) 5′, 2:1 Sinzinger (Wallenta) 13′, 3:1 KAPEL (Svetina, Seršen) PP1 22′, 4:1 RAJSAR (Sodja) 25′, 5:1 SVETINA (Brus) 34′, 5:2 Nix (Haninger) 47′, 6:2 SERŠEN (Kapel) 51′, 7:2 SERŠEN (Brus, Svetina) PP2 56′

Streli na gol: HD Jesenice  45 (10,15,20); Red Bull Sazburg  32 (14,8,10)

Kazni: HD Jesenice  16 (2,6,8); Red Bull Salzburg  54 (6,10,38)

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 13 Crnović, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 10 Pavlič, 11 Brglez, 12 Seršen, 14 Pretnar, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 22 Svetina, 23 Sodja (C), 24 Šturm

Red Bull Salzburg: 1 Škec (GK), 2 Lamper (GK), 18 Stapelfeldt, 16 Rattensberger, 4 Huber, 13 Predan, 11 Rebernig, 23 Vojta, 25 Frandl, 21 Wallenta, 12 Valtiner, 29 Sinzinger, 22 Stückler, 6 Behrens, 5 Westerthaler, 19 Haninger, 8 Voglsinger, 7 Petterson, 27 Nix, 20 Auer
Trener: Daniel Petterson

Sodnik: Jan Černe
Linijska sodnika:
Matej Arlič, Matevž Mali

Dan po prepričljivi zmagi v Celovcu so se mladinci Jesenic zoperstavili še eni znameniti avstrijski hokejski šoli – salzburški. Mreža gostov se je prvič na tekmi zatresla že v drugi minuti, ko je po podaji Seršena z izjemnim zadetkom domače v vodstvo povedel Rok KAPEL.  Dve minuti in pol kasneje je bilo že 2:0, po podaji Sodje pa je zadel Jaka ŠTURM. Zdelo se je že, da bodo domači z lahkoto opravili s Salzburžani, a so se le-ti v nadaljevanju na novo organizirali in postali resnejši nasprotnik. Nekaj bolj konkretnih napadov v smer Žige KOGOVŠKA je presekala izključitev Valtinerja zaradi udarca s palico v sedmi minuti. Kazen so gostje obranili brez prejetega zadetka. Z vsemi igralci so nato igrali le dobro minuto, potem pa je bil zaradi naleta s telesom izključen Auer. Powerplay domačih tudi tokrat ni prinesel novega zadetka v mrežo moštva iz solnograškega. Ko se je izključeni gost vrnil pa so biki spletli matno mrežo za svoj prvi gol – z leve strani ga je po tleh nepričakovano dosegel Sinzinger. Pisala se je trinajsta minuta in kar naenkrat je moštvi ločil le še zadetek razlike. Agresivni gostje so si že 45 sekund kasneje prislužili novo malo kazen – zaradi udarca s palico je na klop za kaznovane moral Voglsinger. Novo obleganje hrvaškega vratarja Škeca v avstrijskih vratih ob igri z igralcem več ni prineslo veselja domačim in moštvi sta tekmo nadaljevali v trdem boju za vsak centimeter ledu. V enem izmed prerivanj pred domačim golom si je ob koncu 19. minute tekme kazen prislužil Kogovšek, namesto njega pa je na kazensko klop sedel v nadaljevanju Šabanović. Gostom – razen tega, da so domače stisnili v obrambno tretjino – ni uspelo nič pretresljivega in moštvi sta odšli na prvi odmor ločeni z golom razlike. Domači so vratarja Salzburga v prvi tretjini ogrozili desetkrat, biki pa Kogovška štirinajstkrat.

V začetku druge tretjine je domačim ostalo še 45 sekund kazni in uspešno so se ubranili. Le deset sekund po tistem, ko sta moštvi spet zaigrali v polnih postavah, pa je bil zaradi udarca s kolenom pri Red Bullu izključen Rebernig. 43 sekund so domači potrebovali,d a so ukanili gostujočega vratarja v powerplayu, po podajah Svetine in Seršena pa je še drugič na tekmi zadel KAPEL. Z dvema zadetkoma razlike opogumljeni domači so v nadaljevanju uprizorili nekaj lepih akcij, ki so kulminirale z golom Patrika RAJSARja v 25. minuti (podajalec Sodja). Zanesljivo vodstvo je domače povsem razbremenilo pritiska in v nadaljevanju je kakih 60 gledalcev lahko uživalo v zdaj že znani kombinatorni igri jeseniških maldincev. Sredi 31. minute je prvič na tekmi zaradi oviranja na kazensko klop moral Luznar, gostom pa so domači preprečili vse namere po doseganju zadetka v powerplayu. Domači so izvedli lep protinapad v 34. minuti, ko je Brus v napadalni tretjini nesebično zaposlil Erika SVETINO, ta pa je efektno povišal na 5:1. Slabi dve minuti kasneje je prišlo do obojestranske izključitve. Nekaj petelinjenja Rattensbergerju ni pomagalo, saj mu je z isto mero vrnil Ivančevič, ova igralca pa sta za dve minuti morala “na hlajenje”. V začetku 37. minute tekme je gostujoči igralec Vojta najprej s palico udaril Pavliča, ta pa mu ni ostal dolžan in fanta sta se nekoliko spoprijela. Posledično je sodnik Černe domačemu napadalcu dosodil dve kazenski minuti, gostujočemu češkemu igralcu pri bikih pa 2+2 kazenski minuti. Pa tudi to še ni bilo vse – živčni gostje so z grobo igro poizkušali sprovocirati železarje in Auer si je ob vstopu v zadnjo minuto drugega dela igre prislužil novo malo kazen zaradi udarca s palico. Do drugega piska sirene je ostalo pri visokih 5:1 za Jesenice. Gostje so v drugem delu v okvir domačih vrat ustrelili osenkrat, železarji pa so vratarja bikov v nevarnost spravili petnajstkrat.

Uvodne minute zadnje tretjine so bile nekoliko bolj zaspane. Domačim se je v začetku 47. minute tekme primerila nova izključitev (Šturm, spotikanje), gostje pa so priložnost za dosego gola ob igralcu več izkoristili po vsega osemnajstih sekundah – zadel je Nix (5:2). Haninger je pri gostih popolnoma izgubil živce v 51. minuti, ko je najprej dobil 10 minut disciplinske kazni, takoj nato pa ga je sodnik še predčasno poslal pod tuš. Gašper SERŠEN je pretirano živčnost gostov kaznoval 24 sekund kasneje, ko je po podaji Kapla zabil za 6:2. Dobre pol minute kasneje se je spozabil Rajsar in si zaradi naleta s palico prislužil dve kazenski minuti. Biki so do tistega trenutka postaliže čisto navadni bikci, ki domačim niti ob igri z igralcem več niso povzročali nobenih resnejših težav. Nezbrani kakor so bili, so si v 55. minuti zapored prislužili dve mali kazni zaradi spotikanja (Frandl in Wallenta), kazen pa je sledila v obliki sedmega domačega gola – po bliskoviti akciji po desni strani je lepo še drugič zapored zadel SERŠEN in tako ob dveh igralcih več na ledu postavil končni rezultat tekme. V 59. minuti si je Vojta privoščil nov udarec s palico in bil seveda izključen. Sedemnajst sekund pred zadnjim piskom sirene je nepravilno enega od gostov oviral še Luznar in bil še drugič poslan na kazensko klop, vse skupaj pa se je ob zadnjem pisku sirene končalo s prerivanjem in novima dosojenima malima kaznima za Ivančeviča in Westerthalerja. V zadnji tretjini so železarji sprožili kar 20 strelov proti gostujočim vratom, Salzburgu pa je domačega vratarja uspelo zaposliti desetkrat.

Železarji tako še naprej nadaljujejo z odličnimi predstavami v mednarodni ligi EBJL in bodo v nadaljevanju sezone prav gotovo predstavljali za vsakega nasprotnika zahteven zalogaj. Ob koncu velja omeniti še neprijetni poškodbi domačih branilcev Urukala in Šabanovića, ki jima seveda želimo čim hitrejše okrevanje.